Wprowadzenie do książki
Sennik egipsko chaldejski
Ludzkość od wieków poszukiwała odpowiedzi na dręczące ją pytania, między innymi próbując analizować sny i doszukiwać się w nich głębszego sensu. Jako pierwsi „onejromancję" rozwinęli Egipcjanie, sądząc, że sny - pochodzące od bogów - pomogą im w rozwiązaniu problemów dnia codziennego, przepowiadaniu przyszłości czy wyjaśnianiu przeszłości. Najbardziej znany badacz snów XX wieku - Zygmunt Freud - stwierdził, że śniąc uświadamiamy sobie nieuświadomione, czyli zwracamy uwagę na ukryte głęboko w naszej podświadomości pragnienia.
Sny rzadko pokazują rzeczywistość taką, jaką znamy-właściwie wszystko może być pokazane jak w krzywym zwierciadle. To, co dany przedmiot lub osoba może dla nas znaczyć na jawie, niekoniecznie może znaczyć to samo we śnie. Powinniśmy zatem pamiętać, że sny stanowią odbicie przeróżnych stanów naszego umysłu. Są one źródłem wglądu w samego siebie, mogą więc być środkiem wspomagającym rozwiązywanie problemów. Stanowią wskazówki, jak postępować, by uniknąć kłopotów, motywują do podjęcia bardziej lub mniej zdecydowanych działań, proponują bardzo często wzięcie spraw w swoje ręce.
Obecnie coraz więcej wiemy na temat snów, możemy nawet, stosując praktyki świadomego śnienia, wywołać określone marzenia senne, przez co możemy dokonać swoistej terapii duszy. Jednakże nie powinniśmy zapominać, że najprostszym sposobem na dokonanie tego rodzaju autoterapii jest analiza snów, do czego możemy wykorzystać sennik egipsko-chaldejski, sennik bazujący na najstarszych, tradycyjnych opisach symboli sennych. Wiedząc, jakie znaczenie ma dane marzenie senne i jaką niesie ono ze sobą moc sprawczą, możemy aktywnie i twórczo wykorzystać wiedzę pochodzącą z najgłębiej skrywanych pokładów duszy ludzkiej.
Szczegółowe Informacje
-
Liczba stron:
272
-
Wymiary:
145x205
-
Oprawa:
Twarda
-
ISBN:
83-7377-102-6
-
Rok wydania:
2004