Wczytuję dane...
KOD: 83-89375-43-5
Autor: Vera F. Birkenbihl
Dostępność: 24 godzin
EAN: 8389375435
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Księga ALFA

  Cele Księgi ALFA Jedna z naszych głównych trosk związana jest ze świadomością, że współczesnemu człowiekowi brak paru rzeczy, które w przeszłości posiadał (większy spokój ducha), lub talentów, które kiedyś miał „do tych rzeczy" (zob. niżej). Równocześnie stworzył sobie możliwości, jakich nigdy jeszcze nie było w całej historii ludzkości (np. ogromne szansę, aby każdy rozwinął swój potencjału lepiej, niż to było możliwe wcześniej)! Zostańmy jednak przez chwilę przy brakach związanych ze współczesnością.

  Niegdyś to w domu uczyliśmy się, „jak się żyje": w rodzinie i w społeczności, do której należeliśmy. Chodziło się wprawdzie do małej szkółki, aby przyswoić „wiedzę książkową", jednak naprawdę ważnej umiejętności skutecznego dawania sobie rady na co dzień uczyliśmy się już w „prawdziwym życiu".

  Niestety od kilkudziesięciu lat znika coraz więcej owych małych społeczności (gdzie „wszyscy się znają"), choć w przyszłości dzięki Internetowi mają nową szansę! Na razie jednak miliony ludzi ma problemy, ponieważ coraz mniej jest niewielkich społeczności (wieś, miasteczko, dzielnica, sąsiedztwo w niedużym mieście). W coraz większym stopniu żyjemy wśród obcych w ogromnych blo-kowiskach z betonu i stali, zaś szkoła robi się coraz bardziej teoretyczna. Dopiero od niedawna zaczynamy rozumieć, że kompetencje społeczne obejmują cały szereg umiejętności, które trzeba nabyć.

  Kiedy dom rodzinny i społeczność lub znajomi (albo krąg przyjaciół) nie dają nam tego, czego tak pilnie potrzebujemy, wówczas zbyt wielu ludzi pozostaje „niedorozwiniętych"; mianowicie co do zdolności, które pomagają tworzyć z ludźmi ciepłe, przyjacielskie i serdeczne stosunki. Wielu widzów audycji „ALFA" wskazało nam, co było i jest dla nich ważne.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Vera F. Birkenbihl

 • Tytuł oryginału: 

  Das Birkenbihl Alpha-Buch

 • Liczba stron: 

  243

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-89375-43-5

 • Tłumacz: 

  Julian Brudzewski

 • Rok wydania: 

  2004

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...