Ilustrowana Kamasutra
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7175-737-2
Autor: Roger Baker
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Delta W-Z

Wprowadzenie do książki

Ilustrowana kamasutra

   Tekst traktatu przedstawia świat, w którym seks jest otwarcie wyznawany, rozważany i stanowi sferę doznań, którą należy się delektować bez zahamowań. Autorzy i dawni Czytelnicy Kamasutry nigdy nie uważali, że kwestie erotyki należy trzymać w ukryciu, rozmawiać o nich przepełnionym winą szeptem.
   Właśnie otwartość i zupełny brak typowego dla społeczeństw Zachodu poczucia winy (w sprawach seksu) sprawiły, że Kamasutra tak nieodparcie urzeka czytelników. Tekst tej opowieści jest z gruntu realistyczny i pełen zdrowego rozsądku, a mimo to gruntownie zarysowuje czytelnikowi pewien idealny świat. Nie jest to jednak świat seksualnego przyzwolenia na wszystko, a bardziej świat zmysłów, w którym partnerzy na równych prawach i dobrowolnie dzielą doznania erotyczne, bez stawiania jakichkolwiek jednostronnych warunków wstępnych czy doświadczania stresów. Na tym właśnie polega kontrast między współczesnym poskramianiem (popędu) i nerwicą płciową a pradawną koncepcją swobody i odprężenia, której to właśnie książka zawdzięcza niesłabnącą popularność.
     Niech wystarczy jeden tylko przykład. W Kamasutrze znajduje się rozdział poświęcony temu, co dziś zwykło się nazywać „seksem grupowym” -kiedy to jeden mężczyzna jednocześnie kocha się z dwiema lub więcej kobietami lub kiedy jedna kobieta posiada jednocześnie kilku mężczyzn. XX-wieczne kody zachowań seksualnych nakazują monogamię jako związek najwłaściwszy, wręcz dowodzą supremacji tego typu pożycia. Zatem te fragmenty Kamasutry dla wielu ludzi jawią się jako czysta fantazja - jako coś, czego nie da się osiągnąć z przyjaciółmi, ale co można prawdopodobnie mieć za pieniądze. Niektórzy uznają takie akty za z gruntu niemoralne lub perwersyjne.
   Tymczasem Kamasutra takie formy współżycia interpretuje na gruncie rozkoszy życia w społeczeństwie, podbudowując stosownym kodeksem moralnym. Innym wprawdzie od tego, który nam wpojono, ale jednak moralnym. Jego częścią są miłość, szacunek i przyzwolenie, ale równie ważne są status, a czasem i istota związku istniejącego między uczestnikami igraszek.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Roger Baker

 • Tytuł oryginału: 

  The Illustrated Kama Sutra

 • Liczba stron: 

  129

 • Wymiary: 

  200x245

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-7175-737-2

 • Tłumacz: 

  Jacek Sikora

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...