Inwestycje Giełdowe Jak Grać I Wygrywać
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-246-6522-8
Autor: Adam Jagielnicki
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: One Press

Wprowadzenie do książki

Inwestycje giełdowe. Jak grać i wygrywać

    Minęły dwa lata od napisania książki. W tym czasie nastąpiło wiele zmian na tynku kapitałowym. Zmienił się harmonogram sesji, oznaczenia i rodzaje instrumentów pochodnych, pojawiły się też zmiany w indeksach. Powstał nowy alternatywny rynek NewConnect. W intemecie pojawiły się nowe źródła informacji. Rozpowszechniły się serwisy RSS oraz błogi. W tym czasie skończyła się hossa, a zaczęła bessa. Rynek kapitałowy się zmienił. Zmieniło się też nastawienie inwestorów do rynku. Bessa zrewidowała wiele poglądów oraz pozwoliła nauczyć się innego żartowania na rynku.
    Wszystkie te zmiany wymogły napisanie drugiego wydania książki. Pisząc drugie wydanie, postanowiłem nie tylko uaktualnić zawartą treść, ale również uzupełnić książkę o nowe tematy. Dlatego drugie wydanie zawiera dodatkowe pięć rozdziałów, poruszających takie tematy jak opis rynku kapitałowego pod kątem jego głównych instytucji i dużych inwestorów, indeksy giełdowe, czynniki ryzyka, opis alternatywnego rynku NewConnect i analizę sektorową. Pozostałe rozdziały zostały uaktualnione i uzupełnione. Zawierają one obecnie więcej przykładów i bardziej szczegółowy opis. Pozwoli to łatwiej zrozumieć omawiane tematy.
    Książkę tę należy traktować nie jako przepis na szybkie wzbogacenie się, ale jako pomoc do walki z innymi uczestnikami rynku. Łatwiej uczyć się na czyichś błędach niż na własnych mniej boli). Poza tym na rynku rozpowszechnionych jest wiele fałszywych opinii. Porównanie ich z materiałem zawartym w książce pozwoli je łatwiej wykryć i zmusi czytelnika do rozważenia, gdzie leży prawda. Samodzielne myślenie i wyciąganie wniosków to podstawa zdobycia prawdziwej wiedzy o rynku finansowym.

Życzę przyjemnej lektury.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Adam Jagielnicki

 • Liczba stron: 

  360

 • Wymiary: 

  148×210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-246-6522-8

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy