Pełną parą
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7746-140-2
Autor: Brian Tracy
Dostępność: 2 dni
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: MT Biznes

Fragment książki Pełną parą!

   Dzięki lekturze książki Pełną parą! dowiesz się — lub sobie przypomnisz -jak wydobyć to, co najlepsze, niemal z każdego spośród twoich podwładnych. Jednocześnie nauczysz się, dlaczego ty sam masz takie, a nie inne przemyślenia i odczucia w związku z własną osobą i swoją pracą. Na tej podstawie będziesz mógł wydedukować, dlaczego ludzie myślą, czują i reagują w pracy tak, a nie inaczej.    Nauczysz się wykorzystywać „efekt bumerangu", czyli robić i mówić dokładnie to, dzięki czemu ludzie mogliby zacząć dobrze o sobie myśleć, a w rezultacie pomóc tobie poczuć zadowolenie z siebie.
    Peter Drucker powiedział kiedyś, że najważniejszą zmianą, jakiej można dokonać we własnym słowniku biznesowym, jest zastąpienie słowa „sukces" wyrazem „wkład". Gdy zaczynasz myśleć przez pryzmat wkładu, twoje nastawienie - zarówno do samego siebie jako menedżera, jak i do innych ludzi w twoim miejscu pracy - zmienia się na lepsze.

Z czego wynika duże znaczenie synergii?

   Największy wkład, jaki możesz wnieść na rzecz swojej firmy, polega na maksymalnym wykorzystaniu potencjału zasobów ludzkich, które zostały ci oddane do dyspozycji. To wymaga wyzwolenia efektu synergii. Słowo „synergia" odnosi się do zdolności grupy ludzi, którzy dzięki zgodnej pracy osiągają znacznie więcej, niż gdyby każdy z nich wykonywał pracę indywidualnie. Mówi się, że „nikt nie jest tak dobry sam, jak dobrzy jesteśmy wszyscy razem".
    Dzięki synergii cztery osoby są w stanie osiągnąć tyle samo, co sześć czy siedem w innych okolicznościach. Ośmiu czy dziesięciu ludzi generuje wyniki typowe dla piętnastu czy dwudziestu osób. W tym sensie twoim zadaniem jest funkcjonować w roli „mnożnika". Gdy twoja osobowość, uzdolnienia i umiejętności zostają pomnożone przez liczebność dowolnej grupy, można osiągnąć znacznie więcej, niż gdyby po prostu powiększyć jej skład o kolejną osobę. Powinieneś funkcjonować jak katalizator, który rozbudza i wzmaga dążenie do dokonywania czegoś więcej, niż ludzie osiągnęliby bez ciebie.

Nowe spojrzenie na zasadę 80/20

   Ludzie biznesu od zawsze zadają sobie pytanie, dlaczego niektóre firmy odnoszą większe sukcesy i uzyskują wyższą rentowność niż inne. Dlaczego 20 procent firm zagarnia 80 procent zysków dostępnych w danej branży? Dlaczego 20 procent firm odnotowuje 80 procent wzrostu, jaki udaje się uzyskać w danym sektorze? Dlaczego 20 procent firm sprzedaje 80 procent produktów czy usług, które nabywa się na danym rynku? Dlaczego niektóre firmy odnoszą większe sukcesy niż inne?
   Odpowiedź jest prosta. Najlepsze firmy mają najlepszych menedżerów. Dysponują zatem najlepszymi ludźmi, którzy nieustannie wymyślają coś lepszego, stale działają sprawniej i konsekwentnie osiągają lepsze wyniki niż konkurencja.
    Prawdziwą miarą twojej wartości jako kierownika są wyniki. Chodzi o to, na ile skutecznie potrafisz wypracowywać najważniejsze rezultaty, których się od ciebie oczekuje. Niczym rzemieślnik narzędziami, ty posługujesz się ludźmi, za pośrednictwem których wykonujesz pracę. Praca jest wykonywana przez zespoły, a jakość zespołu zależy od wyników poszczególnych jego członków. Twoje wyniki, twoje osiągnięcia, twoje wynagrodzenie i tempo twojej wspinaczki ku górze, a w rezultacie również twój ostateczny sukces w firmie, zależy w dużej mierze od tego, na ile skutecznie potrafisz wykorzystywać potencjał swoich ludzi.
    Można wskazać dwie proste zasady sukcesu menedżera. Zasada pierwsza głosi: „Twoje życie staje się lepsze tylko wtedy, gdy ty stajesz się lepszy". Zasada numer dwa brzmi: „Twoi ludzie stają się lepsi tylko wtedy, gdy ty stajesz się lepszy".
   Nic cię nie ogranicza, jeśli chodzi o doskonalenie się w kolejnych tygodniach czy miesiącach. Nie ma zatem żadnego górnego pułapu dla ciebie jako dla doskonałego menedżera ani też dla ilości czy jakości twoich osiągnięć na bieżącym stanowisku. Dlatego też czytaj książkę Pełną parą! z nastawieniem na przyswajanie sobie praktycznych i sprawdzonych strategii, które pozwolą ci uwolnić potencjał twoich podwładnych, a w rezultacie znacząco zwiększyć poziom własnych wyników i osiągnięć. Dzięki nim możesz przez resztę swojej kariery zawodowej przejść jako wybitny menedżer.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Brian Tracy

 • Tytuł oryginału: 

  Full Engagement!: Inspire, Motivate, and Bring Out the Best in Your People

 • Liczba stron: 

  202

 • Wymiary: 

  165x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7746-140-2

 • Tłumacz: 

  Magda Witkowska

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy