Praca Z Tobą Mnie Niszczy
Wczytuję dane...
KOD: 83-246-0536-3
Autor: Katherine Crowley, Kathi Elster
Koszt wysyłki od: 4.90 PLN
Wydawca: One Press

Wprowadzenie do książki

Praca z Tobą mnie niszczy

Naprawdę lubię swoją pracę, ale moja szefowa doprowadza mnie do szaleństwa. Wciąż daje mi jakieś rzeczy do zrobienia, a następnie zostawia mnie na lodzie.
Menedżer z naszego biura dręczy mnie, gdy tylko poproszę go o jakiekolwiek zaopatrzenie. Jak mam wykonywać swoją pracę?
Moja asystentka jest bardzo zdolna, jednak każdą poprawkę, jaką nanoszę, bierze do siebie. Boję się reagować na to, co robi, gdyż wpada w szał i mnie bojkotuje.


  Takie wypowiedzi często słychać w miejscu pracy. Podczas gdy większość książek o tematyce biznesowej instruuje czytelników, jak osiągnąć większą wydajność poprzez kontrolowanie środowiska zewnętrznego, Praca z Tobą mnie niszczy koncentruje się na jednym tylko czynniku, który ma największy wpływ na satysfakcję zawodową — kontroli nad stanem umysłu danego człowieka.
  Rozdział 1. podaje techniki niezbędne do „odblokowania się". Zapewnia, że jeśli zmienisz swoją reakcję na ciężkie warunki w pracy, to możesz zmienić swoje życie. Następnie proponuje cztery kroki prowadzące do „odblokowania się” pod względem fizycznym, psychicznym, werbalnym i zawodowym.
  Rozdział 2. dotyczy „granic biznesowych”. Przestawiamy w nim wiele sytuacji, w jakich ludzie, z którymi pracujesz, mogą wtargnąć w Twoją fizyczną bądź osobistą przestrzeń, oraz podajemy przykłady konkretnych działań, które można podjąć, żeby chronić się przed ich zachowaniem.
   Rozdział 3. koncentruje się na krępujących rolach zawodowych, które ludzie przyjmują (lub które są im narzucone) w pracy. Sprawdź, czy czasem nieświadomie nie odgrywasz roli, która powstrzymuje Cię przed osiąganiem własnych celów.
   Rozdział 4. prezentuje zagadnienie „fatalnego zauroczenia”, a mianowicie relacji, które rozpoczynają się z wielkim hukiem, lecz z czasem tracą na wartości, wciągając Cię w pułapkę interakcji powodujących zadrażnienia. Bez względu na to, jak się starasz, nie możesz wygrać, a czasem wręcz się uwolnić. W rozdziale tym nauczymy Cię zaawansowanych technik „odblokowania się", dzięki którym poradzisz sobie z tego typu wymagającymi więziami zawodowymi.
  Rozdział 5. radzi pracownikom, jak wziąć na siebie odpowiedzialność za relacje ze zwierzchnikami przy pomocy zarządzania „w górę", a rozdział 6. opisuje najbardziej wymagające typy menedżerów — niemożliwych i trudnych szefów.
  Z rozdziału 7. menedżerowie wyniosą naukę, jak dzięki zastosowaniu wypróbowanych zasad „wychowania biznesowego” poradzić sobie nawet z najbardziej niezdyscyplinowanymi podwładnymi.
  Rozdział 8. daje Ci w końcu możliwość określenia przy pomocy ćwiczeń samooceniających, jaki typ środowiska zawodowego jest dla Ciebie najlepszy. Oszacujesz swoje zasady moralne, system wartości, zachowanie pracownicze oraz preferencje dotyczące stylu życia, a także porównasz je z kulturą firmy, w której aktualnie pracujesz.
  Mamy nadzieję, że niniejsza książka okaże się pomocna osobom, których sytuacja w pracy jest ciężka pod względem emocjonalnym. Jesteśmy pewne, że gdy przeczytasz analizy przypadków i zastosujesz zaproponowane techniki, Twoje życie zawodowe ulegnie poprawie. Czas spędzany w pracy okaże się dla Ciebie mniej denerwujący, frustrujący, rozczarowujący czy w inny sposób opresyjny. Poprawie ulegną również techniki komunikacyjne i mniej czasu będziesz potrzebował, żeby „pozbierać się” po wyjściu z pracy.
  Korzystaj z książki Praca z Tobą mnie niszczy jak z aktualnego poradnika i materiału źródłowego. Wracaj do niego tak często, jak będzie trzeba — za każdym razem, gdy w pracy pojawi się trudna sytuacja. Nie jest to z pewnością książka, która zapewnia błyskawiczne rozwiązania, lecz raczej podręcznik, mający Ci służyć w życiu zawodowym.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Katherine Crowley, Kathi Elster

 • Tytuł oryginału: 

  Working With You is Killing Me: Freeing Yourself from Emotional Traps at Work

 • Liczba stron: 

  344

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-246-0536-3

 • Tłumacz: 

  Izabela Szybilska

 • Rok wydania: 

  2006

Polecamy