Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7579-508-0
Autor: Charlotte Markey
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788375795080
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Wprowadzenie do książki

Rozsądni ludzie nie stosują diet. Jak nauka może pomóc w odchudzaniu

   Metoda kontroli masy ciała, jaką proponuję w mojej książce, nie jest typową dietą. Nie dowiesz się ode mnie, dokładnie co, kiedy i ile masz jeść. Nie chodzi o restrykcyjność ani doraźność. Mimo to moje podejście się sprawdza. Wszystko, o czym mówię, opiera się na psychologii, zdrowym rozsądku bądź nauce - najczęściej na wszystkich trzech jednocześnie. Spora część wiedzy, którą chcę ci przekazać, zapewne wcale nie jest ci obca. Zdajesz sobie na przykład sprawę, że stracisz na wadze, jeśli zaczniesz jeść mniej. Ale czy wiesz, jak dokonać tego w zrównoważony sposób? Sądzisz, że to, co robisz przez zaledwie kilka dni albo tygodni w roku, będzie miało długofalowy wpływ na twoje chudnięcie i zdrowie? Jako psycholożka zdrowia odpowiem ci następująco: nie ma takiej możliwości.
  Jeśli więc nie poradnik dietetyczny, to co? W swojej książce przedstawiam odmienne podejście; pokazuję, jak myśleć o nawykach żywieniowych i ruchowych oraz jak skutecznie je zmieniać. W oparciu o własne doświadczenie, zdobytą wiedzę i pracę ze studentami stworzyłam plan, który odwołuje się do psychologicznego aspektu przybierania na wadze i proponuje sprawdzone, rozsądne strategie zdrowego, zrównoważonego odchudzania się i kontroli masy ciała, a także podsuwa konkretne porady na temat tego, jak dobrze jeść i trwale chudnąć bez ryzyka ponownego przytycia.
W książce Rozsądni ludzie nie stosują diet znajdziesz trójetapowy plan, a w nim:

 1. Psychologiczne podejście do chudnięcia i utrzymania wagi, nie wywołujące przygnębienia. 
 2. Zdroworozsądkowe podejście do długofalowego utrzymania spadku masy ciała, w tym narzędzia edukacji konsumenckiej, pomocne w podejmowaniu właściwych decyzji dotyczących nawyków żywieniowych i ruchowych. 
 3. Informacje potrzebne do procesu analizy i oceny własnych nawyków oraz plan, dzięki któremu w ciągu kilku tygodni możesz wprowadzić stopniowe, zrównoważone zmiany w swoim stylu życia. 
 4. Konstruktywne porady, jak bez wyrzutów sumienia wrócić do pozytywnych nawyków, gdyby w przyszłości zdarzyło ci się ulec niezdrowej pokusie. 
 5. Sprawdzony naukowo sposób na dobre samopoczucie przy zdrowej i atrakcyjnej wadze.

  Zależy mi na trwałej zmianie twojego sposobu myślenia o jedzeniu. Tytuł mówi wszystko: rozsądni ludzie nie stosują diet. Książkę, Rozsądni ludzie nie stosują diet, można uznać za poradnik odchudzania jedynie w tym sensie, że, mam nadzieję, po jego lekturze już nigdy więcej nie przyjdzie ci do głowy pomysł zastosowania jakiejkolwiek diety odchudzającej.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Charlotte N. Markey

 • Tytuł oryginału: 

  Smart People Don't Diet: How the Latest Science Can Help You Lose Weight Permanently

 • Liczba stron: 

  274

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7579-508-0

 • Tłumacz: 

  Jacek Żuławnik

 • Rok wydania: 

  2016

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...