Wczytuję dane...
KOD: 978-83-277-1518-0
Autor: Beata Anna Dąbrowska
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788327715180
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: WAM

Wprowadzenie do książki

Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej

  Autorką książki Dieta warzywno-owocowa dr Ewy Dąbrowskiej9. Przepisy jest moja wspaniała synowa Beata.
  Ma ona nieprzeciętny dar - z łatwością tworzy ciekawe kompozycje potraw, które spełniają kryteria diety warzywno-owocowej. Ma też wiedzę popartą studiami w zakresie żywienia, a ponieważ jest wrażliwa na cierpienia ludzi chorych, którymi na co dzień opiekuje się w Norwegii, zachęca ich do diety jako metody wspomagającej leczenie. Dzieli się przepisami diety warzywno-owocowej. Zajmuje się również podstroną z przepisami na mojej oficjalnej witrynie ewadabrowska.pl. A co najważniejsze, ma osobiste doświadczenia z tą dietą, którą wielokrotnie przechodziła, uzyskując każdorazowo świetne wyniki.
  Z radością polecam tę książkę. Mam nadzieję, że będzie ona praktyczną pomocą dla wielu osób chorych i zdrowych w przeprowadzeniu tej kuracji. Życzę Państwu wszelkiej pomyślności i zachęcam do kierowania się słowami Hipokratesa: „niech pożywienie będzie dla was lekarstwem”.

Ewa Dąbrowska

Idea diety warzywno-owocowej dr Ewy Dąbrowskiej jest zaczerpnięta z głodówek leczniczych. Celem metody jest uruchomienie zdolności samoleczenia. To okazja do oczyszczenia organizmu z toksyn i przywrócenia mu równowagi nie tylko w wymiarze metabolicznym, ale także duchowym i emocjonalnym. Post pozwala uzyskać spokój ducha, zmniejsza pobudzenie i napięcie nerwowe, daje spokojniejszy sen. Pomaga też docenić różnorodność smaków spożywanych na co dzień pokarmów. Wiele osób potwierdza, że wraz ze zmianą nawyków żywieniowych wyostrzyły się im zmysły smaku czy węchu.
W trakcie postu dzienne dostarczamy organizmowi nie więcej niż 800 kcal, czyli 1200 kcal mniej niż zalecane normy dla dorosłego człowieka. Różnica jest olbrzymia! Podczas postu spożywamy też 5 razy mniej białka, 5 razy mniej węglowodanów i aż 20 razy mniej tłuszczu niż w tradycyjnym żywieniu.
Jaki jest powód tych ograniczeń? Otóż głównym celem postu jest uruchomienie mechanizmu tzw. odżywiania wewnętrznego.

ze sztucznymi dodatkami to przyczyna wielu schorzeń, z miażdżycą i nowotworami na czele.
Post daje możliwość pozbycia się wieloletnich złogów i uszkodzonych tkanek, bo organizm wykorzystuje je jako źródło energii i do regeneracji zdrowych tkanek. To bardzo skrócony opis sposobu działania postu. Pozbywając się tego, co zakłóca równowagę naszego ciała, przywracamy prawidłowe funkcje wszystkich przemian. Zdolność do samoleczenia to jeden z najbardziej naturalnych mechanizmów w organizmie człowieka - układ immunologiczny to przecież nasz „lekarz wewnętrzny”, który zapobiega, leczy i utrzymuje stan równowagi, dając nam poczucie bezpieczeństwa.
Drastyczne ograniczenie spożycia pokarmów przy dużej ilość spożywanego błonnika doskonale wpływa na układ pokarmowy, tak bardzo zmęczony powszechnym dziś śmieciowym jedzeniem.
Taka terapia oczyszczająca przywraca równowagę organizmu, czyli zdrowie, usuwa przyczynę choroby, którą w głównej mierze jest niewłaściwe żywienie. Dostarcza wielu witamin, błonnika i cennych bioaktywnych składników, uzupełniając tak często spotykane w dzisiejszych czasach niedobory.
Oczywiście trzeba pamiętać, że post jest wyrzeczeniem i wiąże się z pewnym dyskomfortem. Ważniejsze jest jednak to, co możemy zyskać - to kuracja, która odtruwa, alkalizuje i wzmacnia układ odpornościowy, aktywuje samoleczące procesy.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Beata Anna Dąbrowska

 • Liczba stron: 

  208

 • Wymiary: 

  165x220

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-277-1518-0

 • Rok wydania: 

  2017

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...