Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7579-311-6
Autor: Gwen Bailey
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Wprowadzenie do książki

Szczenię doskonałe

   Jestem szczęśliwa, że pierwsze wydanie książki Szczenię doskonałe dotarło do tak wielu ludzi, powodując, że życie wielu szczeniąt jest przyjemniejsze i łatwiejsze Był to najlepiej sprzedający się poradnik dotyczący szczeniąt na przestrzeni ostatnich 11 lat, a ja jestem dumna, że tysiące psów i ich właścicieli mogło skorzystać z wiedzy, którą ja szczęśliwie posiadłam w początkach mojej kariery.
   Jeszcze długo po tym, jak książka Szczenię doskonałe ukazała się na rynku, wstrzymywałam oddech, gdy ktoś mówił mi, że wychowywał psiaka zgodnie z tym, co w niej wyczytał - podświadomie oczekiwałam informacji o straszliwych skutkach moich rad. Za każdym razem słyszałam, jak wspaniale prowadziły właścicieli moje wskazówki i jak uroczego psa udało się wychować Dziś, 11 lat później, mam szansę uaktualnić moją książkę, ale zmiany są niewielkie. Przez wszystkie te lata dowiedziałam się, na co należy położyć większy nacisk.
   Sporo miejsca poświęciłam pytaniom najczęściej zadawanym przez świeżo upieczonych właścicieli szczeniąt. Najwięcej zmian jest w rozdziale 8, gdzie doradzam, jak uzyskać kontrolę nad zachowaniem pupila bez uciekania się do przemocy.
   Tak ogromny sukces moja książka zawdzięcza -jak sądzę - temu, iż oparta jest na pozytywnych metodach wychowania. Agresja i kary prowadzą nas w ślepy zaułek, czy to w relacjach ze szczenięciem, dorosłym psem czy człowiekiem. Budowanie relacji opartych na miłości i zaufaniu to główny temat tej książki. Człowiek należy do gatunków dość agresywnych i w tej kwestii potrzebuje pomocy. Nie, żebym była przeciwko ustanawianiu granic czy norm egzekwowania stosownych zachowań - jedną z największych zmian w nowym wydaniu jest pokazanie, jak zrobić to poprawnie.
   Jestem pewna, że to właściwa droga, ponieważ niedawno znów wychowywałam szczeniaka w oparciu o te metody i wyrósł na przemiłe, karne zwierzę, upewniając mnie, iż w wychowaniu nie ma miejsca na kary ani inne formy przemocy.
  Psy zawsze stanowiły najważniejszą część mojego życia, toteż wiele czasu poświęciłam na to, by poprawiać ich los poprzez edukowanie właścicieli.
   A trudno o lepsze narzędzie niż ta książka, zwłaszcza przeczytana w odpowiednim momencie, czyli na tym etapie, kiedy szczenię (i jego właściciel) mają jeszcze ochotę się uczyć. Mam więc nadzieję, że nowe wydanie okaże się równie dużym sukcesem - może nawet większym - dzięki nowemu formatowi i poprawionej zawartości. Jeśli tylko uda się dobrze zacząć, to znacznie mniej relacji pies - właściciel narażonych będzie od początku na klęskę, a znacznie więcej rozwinie się w nową, wspaniałą przyjaźń na całe życie, czego życzę wszystkim moim czytelnikom.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Gwen Bailey

 • Tytuł oryginału: 

  Perfect Puppy-Newly Revised & Updated: How to Raise a Well-Behaved Dog

 • Liczba stron: 

  208

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7579-311-6

 • Tłumacz: 

  Anna Bazel

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...