Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7579-314-7
Autor: Jan Fennel
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788375793147
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Wprowadzenie do książki

Zapomniany język psów w praktyce

    Wiele osób, które nawiązały ze mną kontakt po wydaniu Zapomnianego języka psów, prosiło, abym szerzej rozwinęła niektóre z sugestii jedynie naszkicowanych w książce. Zafascynowani moją metodą, pragnęli jak najszybciej zastosować je w praktyce, w kontekście własnych, specyficznych potrzeb. Wiele osób, na przykład, ma więcej niż jednego psa. Jedni nie potrafią być dostatecznie stanowczy : konsekwentni w stosunku do psa, inni mają problemy z właściwą interpretacją sygnałów, jakie wysyłają do nich ich czworonożni przyjaciele, a jeszcze inni prowadzą tak nerwowe życie, że mają całkiem poważne kłopoty z właściwym stosowaniem mojej metody. Spotkałam się również z psami, których zachowanie było tak dziwaczne, że nawet ja sama z trudem mogłam uwierzyć, że to, co widziałam, działo się naprawdę.    Nie mam najmniejszej wątpliwości, że gdzieś na świecie istnieją psy, które zachowują się być może jeszcze bardziej dziwacznie. Dlatego też dołożyłam wszelkich starań, aby w mojej książce omówić jak najszerszy wachlarz psich zachowań, włącznie z tymi, które potrafią zaskoczyć nawet najbardziej doświadczonego miłośnika psów.
    Celem, jaki sobie postawiłam, jest pokazanie, że każdy może stosować w praktyce moją metodę. Aby ułatwić wszystkim zadanie, całość ujęłam w formę przewodnika po najważniejszych etapach pierwszych trzydziestu dni stosowania metody. Zawsze uważałam, że pracę ze swoim psem każdy odpowiedzialny i troskliwy właściciel zaczyna, jeszcze zanim pies pojawi się w jego domu, dlatego sporo miejsca poświęcam przygotowaniom do przyjęcia psa pod nasz dach. Z licznych spotkań z czytelnikami, a także z ogromu listów, jakie wciąż od nich otrzymuję, dowiedziałam się, jak wielką radość sprawia im słuchanie opowieści o moich przygodach, które przydarzyły mi się w trakcie długoletniej pracy z psami. Dlatego zamieszczam też i w tej książce wiele anegdot, mając nadzieję, że one także dobrze ilustrują moją metodę i efekty, jakie potrafi ona przynieść. Również na prośbę czytelników zamieszczam więcej zdjęć, wierząc, że stanowią one doskonały materiał instruktażowy.
   Stosując moją metodę, osiąga się określone cele na określonym etapie. Uważam na przykład, że większość psów i ich właścicieli może osiągnąć nowy poziom wzajemnego porozumienia już w ciągu dwóch dni. Po tygodniu większość właścicieli powinna już być przygotowana do tego, aby po raz pierwszy wyjść ze swoim podopiecznym na spacer. Z drugiej jednak strony nie jestem aż tak naiwna, by myśleć, że wyjątkowo trudny do opanowania i sprawiający rozliczne kłopoty pies w ciągu miesiąca zmieni się w najlepszego kompana do zabaw i spacerów. Nie obiecuję też, że podczas stosowania mojej metody zachowanie wszystkich psów będzie się zmieniać dokładnie w ten sam sposób. Jeżeli zauważysz, że w ciągu czterech, czternastu, a może nawet i czterdziestu dni zachowanie twego psa nie uległo poprawie, to mimo wszystko nie załamuj się i nie rezygnuj z metody. Stosując ją konsekwentnie i uzbrajając się w cierpliwość, możesz być pewien, że wcześniej czy później odniesiesz sukces i będziesz cieszyć się owocami swojej pracy. Nawet najbardziej załamani i zrezygnowani właściciele psów po miesiącu powinni już dostrzec wyraźną poprawę w zachowaniu swego czworonożnego przyjaciela.
   Zawsze pamiętaj o rzeczy bodaj najważniejszej w całej metodzie - musisz zmienić swój sposób patrzenia na psa. A kiedy to zrobisz, jestem pewna, że wtedy zarówno ty, jak i twój pies, dołączycie do grona tych, którzy przekonali się, jak radosne może być życie, gdy obie strony kochają się i rozumieją nawzajem.

Szczegóły

 • Autor: 

  Jan Fennel

 • Tytuł oryginału: 

  The Practical Dog Listener

 • Objętość: 

  232

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  170x240

 • ISBN: 

  978-83-7579-314-7

 • Tłumacz: 

  Anna Bazel

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...