Wczytuję dane...
KOD: 978-83-65706-15-7
Autor: Steven K. Scott
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Esprit

Wprowadzenie do książki

Usłysz Jezusa

Codzienne rozważania pełne Bożej miłości i nadziei

  Ta książeczka z rozważaniami powstała dla naśladowców Chrystusa oraz tych, którzy chcą za Nim pójść.
   Jezus żyje i chce nawiązać bliską relację z każdym ze swoich naśladowców. Modlił się do Ojca: „A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa” (J 17, 3). Jezus pozostawił po sobie prawie dwa tysiące wypowiedzi, które zostały zapisane w Nowym Testamencie. Powiedział: „Moje słowa są duchem i są życiem” (zob. J 6, 63). Jego słowa mogą tchnąć Jego ducha i życie w twojego ducha i twoje życie. Gdy twój duch napełni się Jego Duchem, twoje lęki i rozpacz ustąpią miejsca wierze, nadziei i odwadze - a także miłości Chrystusa.
   Jezus dał nam ponad sto obietnic, które mogą zmienić nasze życie, jeżeli spełnimy pewne warunki. Gdy to uczynimy, On dotrzyma słowa.
   Dał nam także ponad sto poleceń - które jednak nas nie przytłaczają, ale pozwalają nam się wznieść! W nich otrzymujemy moc postrzegania wszystkich spraw w naszym życiu z Bożej perspektywy. One wprowadzają Jego światłość do świata ciemności wokół nas. Objawiają wszystko, co Bóg ceni oraz czym się brzydzi. Sprawiają, że Jego wola staje się jasna w każdym położeniu, w jakim się znajdziemy, i w każdej decyzji, przed jaką staniemy.
   Poza tym nakazy Jezusa dają nam moc łaski i wiary, których potrzebujemy, by czynić wolę Bożą w każdej sytuacji. Gdy jesteśmy posłuszni Jego poleceniom, to posłuszeństwo sprawia, że nasza wiara wzrasta. A chyba najlepszą rzeczą jest to, że posłuszeństwo wobec Jego rozkazów daje nam możliwość kochania Boga tak, jak On chce być kochany.
   Gdy pragniesz być posłuszny wobec Boga i kochać Go, słuchanie słów Jezusa zmieni twoje życie. Twoja wiara się umocni, poznasz Boży plan odnośnie do twojego życia, a wątpliwości i lęki znikną. Dlatego właśnie ta książka opiera się w całości na słowach Jezusa.
  Fragmenty zapisane na każdej stronie wyróżnioną czcionką to słowa Jezusa przytoczone bezpośrednio z Pisma Świętego.
  Każde z codziennych rozważań to parafraza nauki Chrystusa. Nie są to teksty natchnione - bo tę właściwość ma wyłącznie Pismo Święte. Przeznaczona na dany dzień notatka zaczyna się przytoczeniem słów    Jezusa, po którym następuje tekst wypowiadany jakby przez Jezusa. Zaimki takie jak: Ja, Mnie, Mój odnoszą się do Chrystusa.
   Aby jak najlepiej skorzystać z tej książki, każdego dnia przeczytaj wyróżnione słowa na górze strony i rozważ je, zanim zapoznasz się z następującą po nich refleksją.
  Nie ma takiego problemu który nie zostałby poruszony przez Jezusa, ani pytania, którego On nie postawił. Im bliżej Go poznasz, tym bardziej Go pokochasz. Niech Bóg ci błogosławi w pogłębianiu twojej relacji z naszym drogim Zbawicielem.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Steven K. Scott

 • Tytuł oryginału: 

  Jesus Speaks: 365 Days of Guidance and Encouragement, Straight from the Words of Christ

 • Liczba stron: 

  400

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-65706-15-7

 • Tłumacz: 

  Joanna Gorzkowska

 • Rok wydania: 

  2017

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...