Wczytuję dane...
KOD: 83-7191-078-9
Autor: Neale Donald Walsch
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
'

Wprowadzenie do książki

Walsch o życiu holistycznym

  Jak to jest, gdy „kroczy się ścieżką"? Na czym polega pełne, „holistyczne" - i święte - życie? Czy istnieje sposób, dzięki któremu można by czerpać z nauk wszystkich wielkich tradycji duchowych i stosować te nauki w praktyce?
   Są to pytania, które zadają sobie wszyscy poszukujący. Odpowiedzi na nie otrzymujemy na różne sposoby i z wielu źródeł. A jednak nie potrafimy nimi żyć. Głównie dlatego, że nie zwracamy uwagi na słowa tych, którzy mogliby służyć nam za duchowych przewodników.   Rezultat jest taki, że zgubiliśmy drogę. Cały świat zgubił swą drogę. Jednak nie mamy już czasu, by błądzić. Liczy się każda chwila. I to zarówno dla nas indywidualnie, jak i dla całej ludzkiej rodziny.
   Każdy mijający dzień jest kolejnym dniem odjętym od przyznanej nam puli czasu na pobyt w ciele fizycznym na ziemi i wykonanie zadania, z którym tu przyszliśmy. Czy aby jednak na pewno je znamy? I czy do tego właśnie dążymy? Czy też marnujemy swój czas na kolejne poszukiwania, kolejne pielgrzymki, kolejne dylematy? Jeżeli tak, zatrzymajmy się. Odpowiedzi są tutaj. Zostały nam już dane. Zawarte są we wszystkich wielkich tradycjach mistycznych. A teraz są one o wiele szerzej dostępne niż kiedykolwiek przedtem. Szukając tych prawd nie musimy już polegać wyłącznie na przekazach ustnych ani na strzępach cudem odnalezionych pergaminów. Mamy mass media i sieć interne-tową. Mamy prawie natychmiastowy dostęp do rozprowadzanych na skalę globalną książek, taśm audio i wideo. W obecnych czasach, jeżeli jesteśmy poszukiwaczami prawdy, naprawdę nie musimy szukać jej daleko.
   Tak naprawdę to nigdy nie musieliśmy tego robić. Odpowiedzi od zawsze były tutaj, w naszych wnętrzach. Oto prawda, którą zrozumiałem dzięki wszystkim tym nowoczesnym sposobom zdobywania informacji.
   Tak jak wy przez długi czas zadawałem sobie pytanie: jak lepiej żyć? Kilka lat temu zacząłem otrzymywać odpowiedzi. Wierzę, że pochodzą one od Boga. Wysłuchując ich byłem pod tak głębokim wrażeniem, że postanowiłem spisywać to, co dane mi było usłyszeć. Te notatki złożyły się na serię książek Rozmowy z Bogiem, która stała się bestsellerem na całym świecie.
   Jeżeli chcecie wyciągnąć dla siebie korzyści z tych odpowiedzi, nie musicie - tak jak ja -wierzyć, że pochodzą one od Boga. Wystarczy, abyście pozostali otwarci na to, że być może w idei holistycznego życia jest coś takiego, czego większość ludzi nie rozumie, a co mogłoby zmienić w ich życiu wszystko, gdyby tylko to zrozumieli.
   Takie przekonanie kierowało grupą około czterdziestu osób, które zgromadziły się w domu na przedmieściach San Francisco w Kalifornii w styczniu 1999 r., aby razem ze mną wspólnie zastanowić się nad tym, co Rozmowy z Bogiem mają do powiedzenia w tej kwestii.    Podzieliłem się z grupą wszystkim, co zrozumiałem z materiału na temat życia holistycznego, jaki pojawił się w dialogach Rozmów z Bogiem i odpowiadałem na pojawiające się pytania. Synergia tego popołudnia wytworzyła niezapomniane doświadczenie ukoronowane przepływem czystej mądrości, która - z czego się bardzo cieszę - została uchwycona na taśmie audio i wideo. Niedawno na rynku pojawiły się już ich zredagowane wersje.
   Ta książka jest dokładnym zapisem owego wydarzenia i czyta się ją o wiele płynniej - i jak sądzę, z bardziej inspirującym rezultatem - niż teksty tworzone specjalnie z przeznaczeniem do druku. Zawiera materiały opuszczone w wersjach audio i wideo, które z konieczności podyktowanych względami czasu i produkcji musiały zostać skrócone, aby zmieścić się na znormalizowanych nośnikach.
  Wskazówki, jakie otrzymaliśmy, nie są niczym nowym ani zadziwiającym. Jak powiedziałem wcześniej, już od dawna znamy odpowiedzi na najistotniejsze pytania życia, gdyż zawiera je Koran, Bhagawad Gita, Tao-te Czing, Biblia, Dhammapada, Talmud, Księga Mormona, Upaniszady, Kanon Pali i wiele innych źródeł. Pytanie nie brzmi więc: „Kiedy otrzymamy odpowiedzi?", lecz „Kiedy raczymy ich wysłuchać?".
   Życie holistyczne jest możliwe, a niesamowity wgląd w odwieczną mądrość zawarty w Rozmowach z Bogiem pokazuje nam w jaki sposób jest ono możliwe. I to w słowach najbardziej odpowiednich dla dwudziestego pierwszego wieku.
   Oto zatem wgląd i zrozumienie, tak jak je otrzymałem i pojąłem. Dzielę się nimi z wami w pokorze i z nadzieją, że jeżeli choć jeden zawarty w tej książce komentarz otworzy wam nowe okno lub drzwi ku jeszcze większemu szczęściu, spełni ona swe zadanie.

''Neale Donald Walsch

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Neale Donald Walsch

 • Tytuł oryginału: 

  Neale Donald Walsch on Holistic Living

 • Liczba stron: 

  123

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-7191-078-9

 • Tłumacz: 

  Marek Oziewicz

 • Rok wydania: 

  2000

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...