Wczytuję dane...
KOD: 978-83-63965-69-3
Autor: Charlotte Gerson, Morton D.P.M. Walker
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788363965693
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Vivante

Wprowadzenie do książki

Cud Terapii Gersona

Sprawdzony program żywieniowy leczenia raka i innych chorób

   PRAKTYKA MEDYCZNA ZORIENTOWANA NA PACJENTA tworzy swoje procedury poprzez określanie wszystkich możliwych działań, za pomocą których można zoptymalizować zdrowie danego człowieka.    Tego rodzaju podejście (nazywane również przez dr. Jefreya Blanda, edukatora medycznego z Gib Harbor w stanie Waszyngton, „medycyną funkcjonalną”) wymaga podejmowania decyzji na podstawie opinii lekarzy holistycznych, chiropraktyków, homeopatów, naturopatów, akupunkturzystów, niektórych osób zajmujących się pielęgniarstwem, dietetyków i innego rodzaju uzdrowicieli. Wymaga także od pacjentów silnego osobistego zaangażowania. Lekarz często poświęca równie dużo czasu r.a uczenie chorego, co na zabiegi lecznicze. Nawet jeśli u pacjenta występują jedynie objawy subkliniczne, które znajdują odzwierciedlenie w nietypowych wynikach badań laboratoryjnych, w medycynie zorientowanej na pacjenta dąży się do wywołania trzech konkretnych reakcji fizjologicznych:

 1. Zharmonizowania biochemii organizmu. 
 2. Usprawnienia działania osłabionego układu odpornościowego. 
 3. Wyleczenia niewydolności najważniejszych narządów. 

   Przepisywanie właściwych leków homeopatycznych to znakomity przykład medycyny zorientowanej na pacjenta w praktyce.
   Innym przykładem praktycznego zastosowania medycyny zorientowanej na pacjenta jest Terapia Gersona. Jest to najskuteczniejsza spośród samopomocowych technik medycznych, która szczególnie dobrze nadaje się do leczenia poważnych chorób zwyrodnieniowych. W Terapii Gersona wszystkie trzy cele holistycznej, biologicznej, zorientowanej na pacjenta medycyny osiąga się przede wszystkim za pomocą odpowiedniej diety. Kuracja ta jest najbardziej efektywną techniką medycyny naturalnej i silnym antidotum na nienaturalny styl życia, dominujący we wszystkich współczesnych społeczeństwach uprzemysłowionych.
   W dalszej części omówimy w zarysie patologiczne zmiany, jakie zachodzą zazwyczaj w tkankach i komórkach dotkniętych chorobą nowotworową. Opis owych zaburzeń procesów fizjologicznych pozwoli nam lepiej zrozumieć naturę nieprawidłowości towarzyszących innym chorobom zwyrodnieniowym.
   Jako że dr Max Gerson po raz pierwszy zaprezentował swoją terapię dietetyczną mniej więcej w 1926 roku, nie było dla niej miejsca w ówczesnym, zorientowanym alopatycznie środowisku medycznym. Dla przykładu, cztery decydujące głosy, za sprawą których senacki projekt ustawy przeciwnowotworowej nr 1875 z 1946 roku został odrzucony, oddali senatorowie posiadający wykształcenie medyczne. W tamtym czasie leczenie chorób zwyrodnieniowych za pomocą diety wydawało się zbyt proste.
   Kuracja oparta na sposobie odżywiania w znacznym stopniu zmniejszyłaby wpływy medycyny, wskutek czego owych czterech zasiadających w senacie lekarzy odrzuciło projekt ustawy senatora Claude’a Peppera. Pacjenci nowotworowi stali się w ten sposób ofiarami krótkowzrocznej decyzji uwarunkowanej interesami określonej grupy i w dalszym ciągu nimi pozostają.
    Dr Gerson nie przerwał swojej pracy i w dalszym ciągu pomagał wracać do zdrowia swoim pacjentom. Niektórzy z nich byli terminalnie chorzy. Choć od śmierci dr. Gersona minęło ponad 40 lat, jego córka oraz Gerson Institute kontynuują jego dzieło i dalej edukują społeczeństwo.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Charlotte Gerson, Morton D.P.M. Walker

 • Tytuł oryginału: 

  The Gerson Therapy: The Proven Nutritional Program for Cancer and Other Illnesses

 • Liczba stron: 

  496

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-63965-69-3

 • Tłumacz: 

  Maciej Lorenc

 • Rok wydania: 

  2019

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...