Krokusy Lilie Nagietki
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7073-739-9
Autor: Jadwiga Treder
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788370737399
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Multico

Wprowadzenie do książki

Krokusy lilie nagietki

   W żadnym ogrodzie, niezależnie od upodobań jego właściciela, doświadczenia i wiedzy na temat uprawy roślin oraz zasobności kieszeni nie powinno zabraknąć roślin jednorocznych i cebulowych. Wybór jest tak duży, że można dobrać atrakcyjnie kwitnące gatunki na niemal każde stanowisko - zacienione, słoneczne, wilgotne, suche, z żyzną lub ubogą glebą. Umiejętnie dobrane rośliny podkreślają urodę poszczególnych zakątków ogrodu oraz roślin trwałych - krzewów, które tworzą dla nich piękne tło oraz bylin. Jak wyglądają ogrody bez kwiatów, możemy się przekonać, oglądając założenia składające się z wypielęgnowanego trawnika oraz szpalerów tui wokół ogrodzenia. Smutek i nuda.
    Tymczasem tanie i nietrudne w uprawie rośliny jednoroczne i cebulowe bardzo szybko wypełnią i ożywią nawet najbardziej ponure otoczenie wokół domu. Posadzenie skromnych, ale pachnących kwiatów (maciejka, groszek, tytoń) sprawi, że każdy ogród będzie atrakcyjny również wieczorem. Wiele gatunków doskonale sprawdza się też jako rośliny pojemnikowe do dekoracji tarasów i balkonów oraz jako kwiaty cięte do wazonów. Z kolei pnące rośliny jednoroczne w krótkim czasie osłonią altany, pergole i mało dekoracyjne ściany czy murki (wilec, kobea, fasola pnąca). Niektóre kwiaty można uprawiać z siewu. Warto jednak część roślin posadzić z gotowej rozsady, np.: bratki, stokrotki, aksamitki, albo nawet wyprodukować rozsadę we własnym zakresie. Wystarczy wysiać nasiona kwiatów do doniczek lub płytkich tacek, ustawić na słonecznym parapecie okiennym, a później przepikować. Wiele roślin jednorocznych podczas swojej krótkiej wegetacji bujnie się rozrasta (dalie, słoneczniki, rudbekie, titonia, malwa, kanna, naparstnica), należy więc pozostawić dla nich sporo miejsca.
    Kwitnące rośliny cebulowe są zwiastunem wiosny i budzącego się życia w ogrodzie. Delikatny zapach i żywe kolory narcyzów, tulipanów, hiacyntów ożywią każdy zakątek ogrodu. Świetnie się komponują ze świeżą zielenią trawnika. Lato to z kolei pełnia barw różnobarwnych kwiatów, które wtedy obficie się pojawiają. Schyłek lata w ogrodzie trudno sobie wyobrazić bez mieczyków, astrów i słoneczników. Szałwie czy aksamitki też są niezastąpione, ponieważ zawsze kwitną aż do mrozów. Urodę wszystkich kwitnących gatunków, zarówno na rabatach, jak i w pojemnikach, podkreśla umiejętne zastosowanie efektownego tła w formie roślin o ozdobnych liściach.

Szczegóły

 • Autor: 

  Jadwiga Treder

 • Objętość: 

  96

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Format: 

  185x220

 • ISBN: 

  978-83-7073-739-9

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...