Wczytuję dane...
KOD: 978-83-926527-0-0
Autor: Monika Podsiadła, Andrzej Młynarczyk
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788392652700
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

„Ogrody Permakultury. Dotknąć ziemi" jest książką powstałą na bazie wieloletnich doświadczeń w prowadzeniu ogrodu permakultury, leśnego ogrodu, jak i kreowaniu permakulturowego siedliska.

Książka zawiera wiele opisów praktyk kultywacji ziemi i naszych relacji z roślinami w ogrodzie. Jednak głównym jej przesłaniem jest przedstawienie etycznych, ideowych założeń tego kierunku alternatywnej kultury. Jest również owocem życiowych doświadczeń i podróży obojga jej autorów, pobytu w ekowioskach Europy, gdzie zapoczątkowały swoją działalność alternatywne społeczności.

W opinii autorów książki przekazywanie samej tylko „technicznej", praktycznej wiedzy na temat organicznych, biologicznych upraw oraz używania odnawialnych energii to za mało. Najważniejsza jest zmiana sposobu myślenia i naszego kontaktu z naturalnym środowiskiem oraz pomiędzy nami samymi. Nasze działania na zewnątrz są odbiciem stanu umysłu. Jeżeli nie zmienimy radykalnie naszych umysłów i serc w kierunku współpracy, kooperacji, porozumie­nia i współistnienia, zamiast eksploatacji i konkurencji, to wszelkie inne usiłowania technicz­nych zmian nie przyniosą trwałych rezultatów i nie zmienią aktualnego status quo. Nasza książka zwiera wiele przemyśleń na ten temat, a także bezpośrednich intuicji, którymi chcemy się podzielić z innymi ludźmi. Jej treść praktyczna może również doskonale służyć jako poradnik permakultury odnoszący się do bezpośrednich działań w ogrodzie i efektywnej opieki nad wszelkiego rodzaju uprawami.

Zmiana stosunku do Natury, cywilizacyjnego paradygmatu, przejścia od konsumpcjonizmu do zrównoważonej samowystarczalności jest nieunikniona. Jeżeli będziemy kontynuować dotych­czasowy kierunek zachłannej eksploatacji zasobów Ziemi, wkrótce okaże się ona Planetą nie nadającą się do zamieszkania. W tak krótkim czasie, my ludzie potrafiliśmy zniszczyć tak wiele gatunków roślin i zwierząt, i zanieczyścić swoje środowisko.

Autorzy książki wierzą, że wciąż jest jeszcze czas na naprawę błędów i jeszcze nie jest za późno. Zmiana może dokonać się jedynie poprzez każdego z nas z osobna, dlatego im więcej osób zaangażuje się w proces zmiany i odnowy, tym lepszych i szybszych rezultatów można z nadzieją oczekiwać. Książka jest swego rodzaju optymistycznym manifestem i jednocześnie apelem do sumienia i serc ludzi, którzy dostrzegli głęboki cywilizacyjny kryzys i swoją czynną postawą próbują zmienić swoje życie i życie osób im bliskich.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Monika Podsiadła, Andrzej Młynarczyk

 • Liczba stron: 

  259

 • Wymiary: 

  210x250

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-926527-0-0

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...