Bardzo Poszukiwany Człowiek
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7508-169-5
Autor: John Le Carre
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Sonia Draga

Wprowadzenie do książki

Bardzo poszukiwany człowiek

   W Hamburgu pojawia się przez „zieloną granicę” wychudzony i zmaltretowany młody muzułmanin Issa. Jest byłym pensjonariuszem więzień rosyjskich i tureckich, synem pułkownika Armii Czerwonej, Karpowa, i porwanej przez niego Czeczenki, zabitej po urodzeniu przez krewnych za „zhańbienie rodu”. Znajduje opiekę u Leili, tureckiej wdowy mieszkającej na stałe w Niemczech, i jej syna, boksera Melika. Jego gospodarze sprowadzają do niego młodą i piękną panią adwokat z dobroczynnej agencji zajmującej się legalnymi i nielegalnymi imigrantami, Annabel Richter.

   Przyjazd Issy natychmiast budzi zainteresowanie i niepokój - najpierw nowej jednostki kontrwywiadu niemieckiego, kierowanej przez sprawnego idealistę i weterana zimnej wojny Gunthera Bachmanna, oraz niemal równocześnie wywiadu brytyjskiego. I jedna, i druga instytucja oczywiście podejrzewa Issę o knucie straszliwych, terrorystycznych planów.

    Najnowsza książka le Carrego to potwierdzenie, że ten klasyk powieści szpiegowskich nie traci kontaktu z problemami trzymającymi w napięciu cały świat. Jego dialogi są wciąż ostre, rytmiczne i dowcipne, czyniąc z Bardzo poszukiwanego człowieka jedną z najbardziej wyrafinowanych powieściowych reakcji na wojnę z terrorem.

   John le Carre, a właściwie David John Moore Cornwell (ur. 19 października 1931 roku) z wyróżnieniem ukończył Lincoln , College w Oksfordzie, a przez kolejne dwa lata wykładał język francuski i niemiecki w Eton College. W 1959 roku rozpoczął pracę w brytyjskiej ambasadzie w Bonn, stamtąd został wkrótce przeniesiony do Hamburga, a ostatecznie przydzielony do pracy w tajnych służbach wywiadowczych MI6. Jego kilkuletnią karierę szpiegowską zakończył Kim Philby, brytyjski podwójny agent, który w tamtych czasach zdemaskował przed KGB dziesiątki brytyjskich agentów. Pisarstwem zajął się le Carre w 1961 roku, debiutując powieścią Cali for the dead (Budzenie zmarłych, Amber 2002). Jego dorobek literacki liczy dziś 21 powieści, dokument The Unbearable Peace oraz liczne opowiadania. Ma na swoim koncie wiele nagród literackich, w tym Crime Writers’ Association Dagger of Daggers Awards oraz British BookAward w kategorii książki filmowej roku. Na podstawie jego powieści nakręcono 7 filmów fabularnych, w tym zdobywcę Oskara i Złotego Globu Wiernego ogrodnika. Dziś le Carre określany jest mianem weterana powieści polityczno-szpiegowskich, który na stałe dołączył do panteonu wielkich mistrzów literatury.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  John Le Carre

 • Tytuł oryginału: 

  A Most Wanted Man

 • Liczba stron: 

  375

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7508-169-5

 • Tłumacz: 

  Jan Rybicki

 • Rok wydania: 

  2008

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...