Aniołowie W Życiu Świętych
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7482-509-2
Autor: Anna Matusiak
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788374825092
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: eSPe

Wprowadzenie do książki

Aniołowie w życiu świętych

  Istnienie aniołów jest prawdą wiary. Są oni istotami osobowymi, czysto duchowymi i nieśmiertelnymi. Posiadają rozum i wolną wolę. Należą do Boga, ponieważ to On ich stworzył. Służą swemu Stwórcy jako Jego posłańcy w dziele zbawienia świata.
   Aniołowie wpatrują się nieustannie w oblicze Boga Ojca, który jest w niebie, niemniej przybywają też na ziemię. Bóg posyła ich do konkretnych ludzi, aby oznajmili im Jego wolę lub ważną nowinę; aby wskazali im właściwą drogę lub ustrzegli ich przed jakimś niebezpieczeństwem. Ponadto każdy człowiek ma swego Anioła Stróża - od chwili przyjścia na świat do chwili przejścia przez bramę życia wiecznego.
   Istoty czysto duchowe, a więc bezcielesne, są dla zmysłów nieuchwytne, niemniej bywa, że przybierają postać ludzką. Liczne jest grono osób, które widziały lub słyszały anioła (czy aniołów) albo z nim rozmawiały. Św. Franciszka Rzymianka zaświadczyła, że jej Anioł Stróż zawsze stał po jej prawej strome, a oczy miał wzniesione ku niebu, pełne zachwytu.
   Z pewnością wielu ludzi mogłoby opowiedzieć o swym spotkaniu z posłańcem Bożym, niemniej świadectwa zebrane w tej książce dotyczą osób wyniesionych na ołtarze: postaci biblijnych i świętych dawnych wieków oraz świętych naszych czasów.
  Opisy zawarte w Nowym Testamencie dotyczą głównie zwiastowań anielskich odnoszących się do tajemnicy Wcielenia oraz spotkań aniołów ze świadkami zmartwychwstania i wniebowstąpienia Jezusa. Analiza porównawcza tych świadectw biblijnych prowadzi do ciekawych, a nawet zaskakujących odkryć.
   Zebrane świadectwa są tak różnorodne, że jakakolwiek próba ich klasyfikacji wydaje się sztuczna, wypacza oryginalność każdego z nich. Czytelnik znajdzie tu odpowiedź na wiele pytań, nawet jeśli wcześniej ich sobie nie zadawał. Oto niektóre z nich:
   Dlaczego aniołowi Gabrielowi nie spodobało się pytanie zadane mu przez Zachariasza, a na podobną wątpliwość wyrażoną przez Maryję odpowiedział bez zastrzeżeń?
  Jakie były reakcje łudzi na spektakularne zjawienia się aniołów w czasie dokonania się Wcielenia czy zmartwychwstania Jezusa, a także na sensacyjne wręcz uwolnienie z więzienia Apostołów czy samego Piotra?
  Dlaczego św. Franciszek z Asyżu jest nazywany świętym serafickim?
   Jak powstała Niebiańska Bazylika i dlaczego poświęcił ją sam św. Michał Archanioł?
  Dlaczego bł. Bronisław Markiewicz - założyciel Michalitów nie wziął udziału w Powstaniu Styczniowym, ale wstąpił do seminarium?
   Jakie jest nauczanie bl. Jana Pawła II - papieża, który na temat aniołów powiedział więcej niż którykolwiek inny papież w całej dwutysiącletniej historii Kościoła?
  Dlaczego św. Ojciec Pio nikomu się nie zwierzał, że rozmawia z aniołami?
  Komu aniołowie udzielali Komunii Świętej?
  Dlaczego na grobowcu cesarza Hadriana stoi posąg anioła?
  Jakich modlitw nauczył dzieci fatimskie anioł, który się im ukazał, zanim objawiła się im Matka Boża?
  Czy św. Siostra Faustyna zamieniłaby swe życie na życie anioła?
  Jak brzmi słynna reguła rozeznawania duchów, autorstwa św. Ignacego Loyoli?

  Bł. Jan XXIII - wielki papież i czciciel aniołów napisał: Jakąż pociechą jest czuć, że ma się tak blisko tego strażnika niebiańskiego, tego przewodnika w naszej drodze, tego świadka najskrytszych naszych działań".

  Czy odczuwamy tę pociechę?...

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Anna Matusiak

 • Liczba stron: 

  159

 • Wymiary: 

  140x200

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7482-509-2

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy