Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7649-075-5
Autor: Elżbieta Ellis
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788376490755
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Szczęśliwy związek z pomocą Aniołów

   Książka Szczęśliwy związek z pomocą Aniołów jest formalnym eksperymentem. Jest „małżeństwem” dwóch na pozór kompletnie odrębnych od siebie światów – tarota i run oraz psychologii. Napisana została przez dwa małżeństwa – jedno o niedługim stażu, ale w nieco zaawansowanym wieku, drugie młodsze, ale z dużym stażem małżeńskim. Pierwsze ma skłonności do metafizyki, doskonałą intuicję, żyje w świecie tarota, run, medytacji, skąd czerpie inspiracje, wspierając je życiowymi doświadczeniami. Druga para – waleczni racjonaliści, badają z upodobaniem ludzką psychikę, specjalizują się w komunikacji międzyludzkiej, więc potrafią powiedzieć z bardziej naukowej strony „co komu w duszy gra”.
    Naszą publikację sygnuje nazwiskiem Elżbieta Ellis, autorka książki „Medytuj z Aniołami”, tarocistka, miłośniczka kosmicznego porządku, specjalizująca się w odczytywaniu w kartach tego, co los może przynieść człowiekowi.
    Książka powstała po burzliwych dyskusjach zaprzyjaźnionych małżeństw, które nie ustawały we wzajemnym przekonywaniu siebie, że bezwzględnie należy wybrać między tarotem, a racjonalizmem, podszytym rozlicznymi i mądrymi filozofiami świata. Twórczy czworokąt poglądów i przekonań stawiał radykalną tezę, że – albo wierzy się w metafizykę i intuicję, albo stąpa się mocno po ziemi, analizując każdy swój krok i sens istnienia. W efekcie długich dyskusji padł pomysł, na pozór zwariowany, by po raz pierwszy te koncepcje połączyć – „ożenić” tarot i runy z chłodnym, racjonalnym spojrzeniem na małżeństwo.
I wyszło coś zaskakującego, a przy okazji arcyciekawego i często niestety smutnego, bo z każdej strony bliskiego człowiekowi. I tak „formacja tarocistów” z przyjemnością stwierdziła, że obserwacja i analiza ludzkiej natury i zachowań (często stereotypowych) doskonale uzupełniają wypowiedzi kart, a „zastęp racjonalistów” z aprobatą znalazł w tarocie, kartach anielskich i runach rzeczowe odpowiedzi na dręczące od wieków każde małżeństwo pytania.
    W efekcie powstała książka pełna i powagi, i uśmiechu, która pokazuje, że tarot zna człowieka niejako na wylot. Że można zadać mu pytania dotyczące każdego aspektu życia, a on je wyjaśni. Z drugiej strony – jest to książka o psychologii związków, która wspiera ludzkie poczynania, pozwalając znaleźć rozwiązania małżeńskich problemów. Jak ze zdumieniem stwierdzili autorzy – tarot i oparta na obserwacji zachowań psychologia to prawie to samo, tyle tylko, że mówią trochę innymi językami – jak „typowe małżeństwo”.
   Książka Szczęśliwy związek z pomocą Aniołów uczy i podpowiada, jak nie popełniać kluczowych małżeńskich błędów, które dręczą ludzkość od zarania. Od tysiącleci bowiem człowiek jako partner w małżeństwie się nie zmienił. Odmienna jest tylko rzeczywistość, która go otacza.
    Musimy też lojalnie ostrzec, że książka w części tworzonej przez „racjonalistów” często nie przypomina sielanki. Otwarcie mówimy o dręczących ludzi problemach, nie tuszujemy krzywdzących wielu z nas schematycznych zachowań, nie usprawiedliwiamy beztroskiego ranienia się wzajemnie i nie dopisujemy baśniowych finałów często smutnym historiom, prawdziwym, bo pisanym przez życie. W książce zostały zmienione tylko imiona postaci, cała reszta jest prawdą. Dlatego niektóre z opisanych przykładów chwytają za serce.
    My, piszący, patrzymy na świat z perspektywy ludzi, którzy potrafili wznieść małżeństwo na poziom sztuki. Wiemy, ile lat i jak wielkiego wysiłku na to potrzeba. Dlatego nigdy nie będziemy twierdzić, że jest to proste i osiągalne jednym, banalnym gestem. Jeśli ktoś życzy sobie prostych rozwiązań, tu ich nie znajdzie.

  Jeśli ktoś dał się ponieść codzienności i wpadł w pułapkę związku, który nie daje satysfakcji, może w naszej publikacji znaleźć podpowiedź, jak się z niej wydostać – tarot, runy i anioły w parze z racjonalizmem i chłodną, wspartą chęcią uproszczenia spraw skomplikowanych analizą, dadzą często rozsądną, wyważoną podpowiedź, którą jednak każdy powinien dostosować do własnej rzeczywistości i marzeń o związku.

    Dwie autorskie pary codziennie uczą się, że małżeństwo może być genialnym doznaniem, budowanym na przyjaźni, cieple, humorze, wzajemnym zrozumieniu i uwielbianiu za najdrobniejsze nawet przejawy człowieczeństwa. Z naszych doświadczeń i obserwacji wynika jedno: problemy, pytania i wątpliwości, z którymi ludzie zgłaszają się do taro-cistki i psychologa, można rozwiązać. Wszystko leży w Waszych rękach, słowach i czynach.

Ela Ellis i małżeńska S-ka
Cieszyn, 2010

    Książka Szczęśliwy związek z pomocą Aniołów składa się z opisu 52 życiowych sytuacji, podporządkowanych związkowi oraz małżeństwu. Wszystkie są przypadkami znanymi autorom książki z doświadczeń zawodowych bądź obserwacji. Wielu osobom, zagubionym w małżeńskim labiryncie, pomogliśmy za sprawą aniołów, tarota i run, bądź analizy związków i wnikliwych rozmów o problemie.
    Każdy rozdział, opisujący jeden z problemów, rozpoczyna się od przedstawienia życiowej sytuacji, z którą borykali się narzeczeni lub małżonkowie. Potem następują informacje, jakie rozwiązania danej sytuacji podpowiadają runy, tarot i karty anielskie. Następnie pojawiają się afirmacje mające na celu pomóc dojść do siebie zagubionym w małżeńskim labiryncie.
    Kolejną częścią danego rozdziału jest swoisty poradnik, sugerujący jak wykorzystać rady kart w praktyce. Tu jest mowa o teraźniejszości i możliwościach jej modyfikacji.
    Rady te są ściśle związane z pewnymi sugestiami wylosowanych dla danego problemu kart – o który problem chodzi sugeruje odmienna czcionka fragmentu o poradach tarota.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Elżbieta Ellis

 • Tytuł oryginału: 

  Szczęśliwy związek z pomocą Aniołów

 • Liczba stron: 

  400

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7649-075-5

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...