Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7626-924-5
Autor: Helmut Keudel, Barbara Capelle
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Olesiejuk

Wprowadzenie do książki

Choroby wieku dziecięcego

Choroby - rozpoznanie, leczenie, profilaktyka

 • Gdy dziecko zachoruje, trzeba zachować spokój: dokładnie je obserwować, a następnie zdecydować, co należy zrobić. Ten poradnik w tym pomoże. W przypadku lżejszych dolegliwości można - dzięki troskliwej opiece i z użyciem łagodnych środków -samemu pomóc dziecku. Natomiast w przypadku niejasnych lub poważniejszych objawów konieczne jest skontaktowanie się z lekarzem.
 • Objawy mają z reguły charakter ogólny, są to np. gorączka albo wysypka. Połączenia tych objawów z innymi objawami zostały w książce Choroby wieku dziecięcego przedstawione w tabelach - dla uzyskania pełnej jasności i w celu podjęcia stosownych działań.
 • Najlepszą ochroną przed chorobami jest profilaktyka: należy bardzo poważnie podchodzić do kwestii badań okresowych oraz szczepień. Zdrowe odżywianie, odpowiednio dużo ruchu, odpoczynku i snu to warunki niezbędne do tego, by dziecko zdrowo się rozwijało.

   W praktyce lekarskiej wielokrotnie przekonujemy się, że rodzice są często pełni niepewności, jeśli chodzi o stan zdrowia ich dzieci.
   Po czym mają poznać, czy i jak poważnie zachorowało ich dziecko, jak mogliby mu pomóc, w jaki sposób złagodzić jego ból? Po to, by rodzice nie stali bezradnie - często w środku nocy - przy łóżeczku chorego dziecka, napisaliśmy książkę Choroby wieku dziecięcego. Wszyscy, którym dziecko ufa, potrzebują odpowiednich informacji, by móc prawidłowo ocenić chorobę, by zdecydować, czy trzeba natychmiast wzywać lekarza, czy też wystarczy, gdy pierwsze objawy choroby będzie się leczyć domowymi sposobami.
   W książce Choroby wieku dziecięcego zostały opisane wszystkie najważniejsze i najczęstsze choroby, na które chorują dzieci. Propozycje leczenia odpowiadają dzisiejszemu stanowi medycyny i bazują na najnowszych wynikach badań naukowych. Zostały one uzupełnione o bezpieczne domowe sposoby leczenia, a także o propozycje tzw. medycyny naturalnej.
   Te - nazwijmy to - środki samopomocy zostały przedstawione głównie z myślą o lekkich chorobach, takich jak np. katar. Bo przy wszelkich sukcesach nowoczesnej medycyny należy pamiętać o tym, że w przypadku banalnych, codziennych dolegliwości, na które dzieci praktycznie regularnie narzekają, bardzo często skuteczne są proste domowe sposoby. Dzięki nim nie trzeba od razu wytaczać „ciężkich dział", a na dodatek nie trzeba się tak bardzo obawiać skutków ubocznych. Poza tym, które chore dziecko nie lubi, gdy mama lub tata troskliwie się nim zajmuje, kładzie kompres na bolący brzuszek albo łyżeczka po łyżeczce podaje mu do picia pachnącą ziołową herbatkę?
   Ta książka oczywiście w żadnym razie nie nakłania do tego, by rezygnować z porad lekarskich. Jeśli stan dziecka leczonego domowymi sposobami lub z użyciem innych domowych środków w krótkim czasie się nie poprawia, należy - i to lepiej wcześniej niż później - skontaktować się z lekarzem, do którego i rodzice, i dziecko mają pełne zaufanie.

Dr n. med. Helmut Keudel      Dr n. med. Barbara Caoelle


   DR N. MED. HELMUT KEUDEL jest specjalistą chorób dziecięcych oraz homeopatii. Od 1976 r. prowadzi własną praktykę w Monachium i od tego czasu pomógł wielu małym pacjentom. Dr Helmut Keudel opiekuje się dwoma domami dziecka w archidiecezji monachijskiej, a także angażuje się w działalność na rzecz dzieci niepełnosprawnych i obciążonych wadami rozwojowymi. Współpracuje z czasopismem „Eltern” („Rodzice”), jest także autorem tekstów i doradcą naukowym specjalistycznych pism medycznych.
   W 1994 r. powstało pierwsze wydanie poradnika „Choroby wieku dziecięcego który szybko stał się bestselerem. Najnowsze wydanie tej książki mają Państwo w rękach. Dr Keudel jest również współautorem wydanego w 2004 r. poradnika „Jak nauczyć dzieci spać”.

  DR N. MED. BARBARA CAPELLE jest pediatrą. Przez dziesięć lat pracowała w różnych niemieckich klinikach, specjalizując się m.in. w leczeniu astmy, alergii i otyłości. Poza tym kształciła się w zakresie homeopatii, naturalnych metod leczenia i akupunktury. Przez dwa lata opiekowała się noworodkami w Centrum Chorób Serca w Monachium. Od 2001 r. dr Barbara Capelle pracuje w klinice dr. Helmuta Keudela, której kierownictwo przejęła w 2003 r.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Helmut Keudel, Barbara Capelle

 • Tytuł oryginału: 

  Kinderkrankheiten (GU Gr. Ratgeber Partnerschaft & Familie)

 • Liczba stron: 

  136

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7626-924-5

 • Tłumacz: 

  Paweł Jarząbek

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy