Wczytuję dane...
KOD: 978-83-61744-51-1
Autor: Monika Biblis, Magdalena Dudek
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788361744511
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Kuchnia Pięciu Przemian dla dzieci zdrowych i alergicznych Drugie Wydanie

    Jeśli szukasz, drogi Czytelniku, takiego sposobu gotowania, aby Twoje dziecko nie tylko otrzymywało pełnowartościowe posiłki, ale by wyleczyć je z różnych dolegliwości, w tym z alergii, i trafiłeś na kuchnię Pięciu Przemian, to mamy dla Ciebie dobrą wiadomość: TO DZIAŁA! Jedyne czego potrzebujesz, to nauczyć się kilku zasad, zaufać sobie, uzbroić się w cierpliwość, czytać, uczyć się, testować, doświadczać, wybaczać sobie wszystkie potknięcia i gotować, gotować, gotować! Efekty przyjdą prędzej czy później, zapewniamy Cię. Świadczą o tym nasze historie, które za chwilę przeczytasz.
    Nauczymy Cię, jak klasyfikować, a potem równoważyć pięć smaków i energie Yin-Yang, aby posiłki Twojego dziecka były pełne harmonii.
   Z naszego poradnika przyszłe mamy dowiedzą się, co jeść w czasie ciąży oraz w trakcie karmienia piersią, aby jak najlepiej się czuć i przekazać dziecku jak najzdrowszy pokarm.
   Dowiesz się też, jak poszczególne organy funkcjonują w ciągu doby, kiedy mają swoje minima i maksima oraz jak można dzięki temu ułożyć odpowiedni tryb życia całej rodziny. A także jak naturalnymi sposobami, znanymi naszym babciom, leczyć pierwsze objawy chorób. Znajdziesz też wiele informacji ze współczesnej dietetyki, np. na temat witamin i soli mineralnych, ich zdrowotnego znaczenia i występowania w produktach.
   To książka dla rodziców (w tym mam karmiących), przyszłych rodziców (szczególnie przyszłych mam), osób interesujących się odżywianiem swych podopiecznych (niań, babć, dziadków czy innych opiekunów), alergików w różnym wieku, zapobiegliwych, planujących w przyszłości wydanie na świat potomków oraz wszystkich zaciekawionych tematem (np. pedagogów, studentów). Znajdą tu także wiele dla siebie i swoich pociech wegetarianie, z uwagi na sporą liczbę przepisów bezmięsnych.
   Nie jest to jednak poradnik traktujący wyłącznie o tym, jakie pożywienie podawać dziecku, ale też o tym, jakimi emocjami winno się je karmić.
   Wszak pod pojęciem „przemiana” kryje się wiele znaczeń i dziedzin, w tym właśnie określone stany emocjonalne. Jak mawiali starożytni mędrcy - „w zdrowym ciele zdrowy duch”, więc warto, na równi z troską o prawidłowy rozwój fizyczny, zatroszczyć się także o rozwój duchowy dziecka.
   Na końcu umieściłyśmy pomocne tabelki zawierające klasyfikację smaków oraz natury poszczególnych produktów. Jest także rozdział o tym, jak dbać o atopową skórę dziecka. Podzieliłyśmy się własnymi doświadczeniami i radami, mając szczerą nadzieję, że pomożemy zagubionym rodzicom.
I oczywiście są przepisy! Zbiór ponad 100 propozycji kulinarnych, na które składają się zarówno nasze autorskie, jak i inspirowane tradycyjną staropolską oraz współczesną kuchnią pomysły na pięciosmakowe, nie tylko dziecięce (bo i dla mam karmiących) posiłki. Oznaczone gwiazdką przeznaczone są głównie dla zdrowych dzieci (młodszych i starszych) oraz tych wyprowadzonych z alergii, a także kobiet w ciąży i mam karmiących zdrowe dzieci, zaś nieoznaczone są dla wszystkich, ale przede wszystkim dla dzieci alergicznych i mam karmiących je piersią, a także kobiet w ciąży z alergią. Przy każdym przepisie widnieje informacja o tym, dla kogo i dla jakiej grupy wiekowej danie jest przeznaczone oraz o jakiej porze roku zalecane jest jego spożywanie. Wszystko po to, szanowny Rodzicu, abyś naprawdę efektywnie, przyjemnie i z korzyścią dla zdrowia swej pociechy (a może i własnego, do czego gorąco namawiamy!) korzystał z naszej książki.
   Zapraszamy w emocjonującą, kulinarno-filozoficzną podróż, która dla Ciebie i Twojego dziecka może stać się początkiem przygody życia! Niechaj Harmonia, Zdrowie i Miłość zagoszczą w Was tu i teraz.

Monika i Magda

Szczegóły

 • Autor: 

  Monika Biblis, Magdalena Dudek

 • Objętość: 

  283

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  145x205

 • ISBN: 

  978-83-61744-51-1

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...