Zdrowy maluch poradnik żywieniowy dla rodziców

Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7579-277-5
Autor: Magdalena Sikoń, Monika Skowron
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788375792775
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Wprowadzenie do książki

Zdrowy maluch poradnik żywieniowy dla rodziców

   Gdyby ktoś nam kiedyś powiedział, że będziemy wstawały wcześniej niż ptaki i słońce -popukałybyśmy się w czoło. A gdyby jeszcze dodał, że będziemy się zajmowały zdrowym żywieniem dzieci i odpowiednim bilansowaniem ich diet (choć jedna z nas zawodowo zajmuje się dietetyką) - zobaczyłby na naszych twarzach szerokie uśmiechy. A jednak... Dzisiaj już nikt nie zaskoczy nas pytaniem o dzieci ani o to, jak wygląda dzień przed wschodem słońca, gdy w letnie poranki szalejemy z naszymi maluchami na zroszonej trawie, budząc stopami i wspólnym śmiechem zaspane owady... Im też trzeba niekiedy przypomnieć, że pora już wstać.
   Jedno jest pewne - bycie rodzicem: tatą lub mamą, to przygoda, którą trudno opisać. Z jednej strony stykamy się z mieszaniną niesamowitych przeżyć - lęków, radości i szaleństwa, a z drugiej pojawia się ogromna motywacja do rozwoju i działania na rzecz innych ludzi.
   Gdyby nie nasze Cuda, nie spotkałybyśmy się (a właściwie nie spotkalibyśmy się, bo w tym wszystkim olbrzymie znaczenie ma obecność męża Magdy - Jarka) w portalu wegemaluch.pl ani nie toczylibyśmy wielu dyskusji na temat zmian w żywieniu dzieci w naszym kraju.
   To, czy ty i twoje dziecko jecie produkty zwierzęce i odzwierzęce, nie ma dla nas znaczenia. Ważne jest to, czy chcesz właściwie wpływać na rozwój swojego malucha.
Oddajemy w twoje ręce narzędzie, które pomoże ci zdobyć, poszerzyć lub zweryfikować wiedzę z zakresu prawidłowej diety i rozwoju dziecka. Nie chodzi nam także o żadną ideologię. Wyciąganie wniosków zostawiamy... tobie. Nie znajdziesz tutaj żadnych informacji, które mogłyby cię wprawić w zakłopotanie, wzbudzić poczucie winy czy wyższości w związku ze stosowaną przez ciebie dietą.

   A więc... Zapraszamy do świata kuchni bezmięsnej właściwej dla dziecka w wieku od 6 miesięcy do 3 lat.
   Podzielimy się z tobą wiedzą o piramidzie żywienia i pokażemy, jak ją właściwie interpretować. Zapoznamy cię ze światem roślin, tłuszczów i nabiału. Opowiemy o tym, co w sobie kryją i od kiedy możesz nimi bezpiecznie częstować swoje maleństwo. Dowiesz się także, gdzie znajdują się składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju małego organizmu.
   Aby ułatwić ci rolę kucharza, przygotowałyśmy również zestaw przepisów dla najmłodszych (od 6. do 12. miesiąca życia). Znajdziesz w nich propozycje odżywczych i pełnych energii śniadań, obiadów, kolacji oraz deserów. Dla starszych dzieci opracowa-liśmy przykładowe, tygodniowe jadłospisy, które możesz samodzielnie modyfikować. Ab jednak czynić to właściwie, korzystaj z informacji o zapotrzebowaniu na poszczególne składniki pokarmowe, które znajdziesz w książce Zdrowy maluch poradnik żywieniowy dla rodziców. Możesz ją potraktować jako poradnik lub uznać za inspirację... Najważniejsze, że trzymasz ją w ręce.

Od Magdaleny
   Książka Zdrowy maluch poradnik żywieniowy dla rodziców powstała dzięki mojej ukochanej i wspanialej córeczce Kai, która jest prawdziwą inspiracją.
  Dziękuję mojej wspólniczce, Monice Skowron, za pomoc i wsparcie, a także wszystkim dobrym duszkom skupionym wokół portalu wegemaluch.pl.
  Serdeczne podziękowania chciałabym złożyć profesorowi Januszowi Książykowi, kierownikowi Kliniki Pediatrii i Żywienia w Instytucie „Pomniku - Centrum Zdrowia Dziecka”, za serdeczność i konsultację medyczną, Małgorzacie Desmond i   Jakubowi Sobieckiemu za życzliwość i przychylność oraz wydawnictwu Galaktyka za wiarę w nas i nasz pomysł.
   Dziękuję również Annie Lewańskiej, fotografce, która przeszła ekspresowy kurs gotowania, aby pomóc nam w tworzeniu książki Zdrowy maluch poradnik żywieniowy dla rodziców.
  Podziękowania należą się także firmie Kupiec za przekazanie produktów niezbędnych do przygotowania potraw.
  Za natchnienie, wsparcie i siłę... za wszystko... dziękuję mojemu Jarkowi.

Od Moniki
  Pomysł napisania książki zakiełkował w mojej głowie w tej samej chwili, w której dowiedziałam się, że zostanę mamą. Zaczęłam zbierać materiały i szukać nowej wiedzy na temat właściwego sposobu odżywiania. Chciałam być zdrowa w ciąży, a także urodzić i wychować zdrowego małego człowieka. Zależało mi także na tym, by pokazać wszystkim, którzy mają jakieś wątpliwości, że można to ze sobą pogodzić.
  Jako wegetarianka od ponad 15 lat, a dodatkowo kobieta w ciąży, zauważyłam brak fachowej literatury z zakresu diety wegetariańskiej dla dzieci. Wszystkie dostępne źródła dotyczyły przede wszystkim osób dorosłych.
  Notowałam każdy pomysł, wiadomość i przepis. Jak to jednak w życiu bywa, wciąż brakowało mi czasu i motywacji, które pozwoliłyby na stworzenie z zebranych materiałów całości.
  Życie jest jednak także zaskakujące i to, co ma się wydarzyć, po prostu się kiedyś dzieje. Pewnego dnia pojawiła się na mojej drodze Magda Sikoń i podzieliła się swoim pomysłem stworzenia portalu wegemaluch.pl. To Magda sforsowała wszystkie niedostępne do tej pory drzwi. Dzięki niej zaistniała możliwość przekazania wiedzy, którą zebrałam, innym mamom. Jej pomysł sprawił, że to, w co powoli przestawałam wierzyć, odżyło i... stało się realne.
  Jako dietetyk, a przede wszystkim wegetarianka i mama zdrowego wegemałucha, pragnę przekazać wam to, co wiem. Bardzo dziękuję za tę szansę.
  Dziękuję również mojej kochanej rodzinie - za cierpliwość i wsparcie.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Magdalena Sikoń, Monika Skowron

 • Liczba stron: 

  160

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7579-277-5

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...