Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-389-9
Autor: Gregg Braden
EAN: 9788373773899
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Czas fraktalny

Sekret roku 2012 i ery nowego świata

     Bez wątpienia jest mnóstwo książek i relacji w mediach na temat kalendarza Majów i roku 2012. Wydaje się, że każdego miesiąca na półkach księgarń i w sklepach internetowych przybywa nowych pozycji. Jak to jest w przypadku każdego tematu, który trafia w mocną strunę w ludzkich sercach i umysłach, nowe książki przedstawiają bardzo różne, często sprzeczne punkty widzenia. Wszystkie pełnią jakąś funkcję, od akademickich prognoz, do stworzenia których zebranie informacji zajęło lata, do dyktand strumienia świadomości, w przypadku których utrzymuje się, że mają swe źródła w pozapla-netarnej inteligencji. Wszystkie zwiększają zbiorowy pęd, który zdaje się wzmagać w miarę przybliżania się do zimowego przesilenia 21 grudnia 2012 roku. Filozof i etnobotanik Terence McKenna, przedstawiając rewolucyjne spostrzeżenia w książkach True Hallucinations (1993) i The Invisible Landscape (1975) oraz tacy badacze, jak John Major Jenkins, już zgłębili tajemnicę i znaczenie końcowej daty 2012 roku... i dokonali tego w niesamowicie piękny sposób.
   Ponieważ tak znakomite dzieła są już dostępne, musiałem wyraźnie zaznaczyć swój wkład w literaturę traktującą o roku 2012. Co mógłbym powiedzieć, czego już nie przekazano? Być może najlepiej odpowiedzieć na to pytanie, wyraźnie stwierdzając, czym jest niniejsza książka, a czym nie jest oraz co takiego owo dzieło przedstawia.

Na kolejnych stronach...

... odkryjesz, w jaki sposób warunki końcowej daty Majów 2012 roku n.e. już miały miejsce w przeszłości jako fraktal tego, czego możemy się spodziewać w przyszłości.

... przyjrzysz się, w jaki sposób „najpiękniejsze liczby” natury prowadzą nas do miejsc w przeszłości, które opisują to, co ma nadejść.

... zidentyfikujesz „otwarte daty”, w przypadku których zachodzi największe niebezpieczeństwo wojny i pojawiają się najwspanialsze możliwości pokoju w naszej najbliższej przyszłości.

... obliczysz własny Kod Czasu do kluczowych wydarzeń i związków w swoim życiu.

... odkryjesz osobiste i zbiorowe punkty wyboru życia i historii — momenty w czasie, gdy wydaje się, że zmiana nadchodzi łatwiej, niż to się dzieje kiedy indziej.

    W siedmiu zwięzłych rozdziałach niniejszej książki zachęcam do potężnego i praktycznego sposobu myślenia o swoim związku z czasem, historią i przyszłością. To ważne, by wiedzieć zawczasu, czego można się spodziewać po dowolnej, nowej ścieżce samopoznania. Z tego powodu poniżej dokładnie podaję, czym jest niniejsza książka

— a czym nie jest:

— Niniejsza książka nie jest publikacją naukową. Chociaż zaprezentuję najnowsze odkrycia naukowe, które zachęcają do przemyślenia na nowo naszego związku z czasem, praca ta nie została napisana, aby dostosowywać się do formatu bądź standardów tekstu dla klasy o profilu nauk ścisłych lub czasopisma fachowego.

— Niniejsza pozycja nie stanowi zrecenzowanej pracy badawczej. Żaden rozdział czy raport o badaniach nie przeszedł przez przydługi proces recenzji dyplomowanej komisji łub panelu wybranych ekspertów, wyszkolonych, by widzieć nasz świat przez pryzmat jednej dziedziny naukowej, na przykład fizyki, matematyki lub psychologii.

— Niniejsza książka jest rzetelnie przygotowana i dobrze udokumentowana. Została napisana w przystępny sposób. Opisuje eksperymenty, studia przypadków, zapisy historyczne i osobiste doświadczenia, które przemawiają za inspirującym sposobem myślenia o nas samych na świecie.

— Niniejsza praca stanowi przykład tego, co można osiągnąć, gdy przekraczamy tradycyjne granice pomiędzy nauką a duchowością. Łącząc XX-wieczne odkrycia czasu fraktalnego z liczącym dwa tysiące lat przesłaniem cyklów Majów i starożytną wiedzą szczególnej, naturalnej matrycy życia i równowagi — złotego współczynnika — uzyskujemy głębokie zrozumienie czasu jako siły oraz nas jako eksploratorów tejże siły, unoszących się na czasowych falach, na oceanie niekończących się cyklów.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Gregg Braden

 • Tytuł oryginału: 

  Fractal Time: The Secret of 2012 and a New World Age

 • Liczba stron: 

  272

 • Wymiary: 

  148×210

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-389-9

 • Tłumacz: 

  Beata Piecychna

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...