Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7377-443-8
Autor: Gregg Braden
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788373774438
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

Fragment książki Boska Matryca

O KSIĄŻCE BOSKA MATRYCA

   Pod wieloma względami nasze doświadczenie Boskiej Matrycy może być porównane do oprogramowania komputera. W obu przypadkach instrukcje muszą używać języka rozumianego przez system. W przypadku komputera jest numeryczny kod zer i jedynek. W przypadku świadomości potrzebny jest inny rodzaj mowy, która nie używa liczb, alfabetów ani nawet słów. Ponieważ jesteśmy już częścią Boskiej Matrycy, byłoby głęboko uzasadnione, abyśmy posiadali już wszystko, co potrzebne, by się z nią komunikować, bez potrzeby stosowania podręczników ani specjalnych treningów. I posiadamy.
   Język świadomości wydaje się być uniwersalnym doświadczaniem emocji. Już wiemy, jak kochać, nienawidzić, bać się i wybaczać. Uznając, iż te uczucia są właśnie instrukcjami programującymi BoskąMatrycę, możemy udoskonalić nasze zdolności, aby lepiej rozumieć, jak wprowadzić radość, uzdrowienie i pokój do naszego życia.
   Książka Boska Matryca nie jest w zamierzeniu ostateczną rozprawą na temat historii nauki czy też nowej fizyki. Jest wiele innych tekstów, które już świetnie odegrały rolę dostarczenia tych informacji naszej dzisiejszej świadomości. Do niektórych z nich nawet się tutaj odniosłem - np. do Hyperspace Michio Kaku [Michio Kaku, Hiperprzestrzeń. Naukowa podróż przez wszechświaty równoległe, pętle czasowe i dziesiąty wymiar, Warszawa 1999] oraz dzieła Davida Bohma Wholeness and the Implicate Order [David Bohm, Ukryty porządek, Warszawa 1988]. Każda z nich reprezentuje nowąpotężną wizję naszego świata i polecam je obie.
    Książka Boska Matryca ma być w zamierzeniu użytecznym narzędziem — przewodnikiem — które możemy zastosować do tajemnic naszego codziennego życia. Dlatego też są miejsca, w których zdecydowałem się koncentrować bardziej na skrajnych rezultatach kwantowych doświadczeń, aniżeli zagłębiać się w zbyt liczne szczegóły samych eksperymentów. Abyśmy zrozumieli naszą moc, aby urzeczywistnić uzdrowienie, pokój, radość, romans i partnerstwo, jak również aby przetrwać naszą erę w historii, ważniejsze jest podkreślenie tego, co mówią wyniki badań o nas samych, niż wnikanie w szczegóły, jak te doświadczenia były wykonane.
   Przełomowe odkrycia w świecie fizyki kwantowej znaczą dla wielu ludzi niewiele więcej, niż interesujące fakty -tematy do rozmowy na konferencjach, warsztatach lub przy cafe latte.
    A jednak tak dalece, jak sięgają ich implikacje i tak wysoko, jak prowadzi nas filozofia, odkrycia te zdają się mieć minimalny wpływ na nasze życie codzienne. Na co komu na przykład wiedza, iż cząsteczka materii może być w dwóch miejscach jednocześnie i że elektrony mogą poruszać się szybciej, niż zakładał Einstein, jeśli niczego nie wnosi do naszego życia? Staje się dla nas ważna jedynie wówczas, gdy możemy połączyć te poruszające umysł odkrycia z leczeniem naszego ciała lub z tym, czego doświadczamy w centrach handlowych, naszych mieszkaniach, na lotniskach czy w szkolnych klasach. Ta pozorna przepaść pomiędzy tajemnicami kwantowego świata i naszym codziennym doświadczeniem jest miejscem, w którym Boska Matryca oferuje pomost. W uzupełnieniu opisu odkryć naukowych Boska Matryca zabiera nas krok dalej: wyjaśnia, w jaki sposób te odkrycia mogą nam pomoc stać się lepszymi ludźmi i zbudować razem lepszy świat.
   Napisałem książkę Boska Matryca z jednego powodu: aby dać poczucie nadziei, możliwości i umocnienia w świecie, który sprawia często, iż czujemy się mali, nieskuteczni i bezradni. I jest moim celem dokonać tego w stylu konwersacyjnym, opisując niesamowite odkrycia nowej nauki w sposób interesujący i łatwy do zrozumienia.
   Moje doświadczenie z prezentacjami na żywo wykazało, iż aby dotrzeć do audytorium w znaczący sposób, ważne jest szanowanie sposobu, w jaki słuchacze przyswajają informacje. Niezależnie od tego, za jak „lewopółkulowych" się uważamy lub jak „prawopółkulowymi" się czujemy, faktem jest, iż wszyscy używamy obu półkul mózgu, aby zrozumieć świat. Podczas gdy część ludzi z pewnością polega bardziej na jednej półkuli niż na drugiej, ważne jest, aby szanować zarówno naszą intuicję, jak i naszą logikę, gdy zapraszamy ludzi do wykonania wielkiego skoku w widzeniu świata.
    Z tego właśnie powodu Boska Matryca została napisana w bardzo podobny sposób, w jaki spleciona jest tkanina. Na tych stronach wplotłem „prawopółkulowe" opisy osobistych relacji i bezpośrednich doświadczeń w „lewopółkulowe" badania i raporty naukowych odkryć, które mówią nam, dlaczego te historie są ważne. Ten sposób dzielenia informacji czyni dane mniej książkowymi, zachowując wciąż znaczącą dozę wiodącej nauki.
    Tak jak wszelkie życie zbudowane jest z czterech podstawowych substancji chemicznych, które tworzą nasze DNA, wszechświat zdaje się być oparty na czterech cechach Boskiej Matrycy, które sprawiają, iż wszystko działa tak, jak działa. Klucz do połączenia się z potęgą Matrycy leży w naszej umiejętności wykorzystania czterech przełomowych odkryć, łączących ją z naszym życiem w bezprecedensowy sposób:

Odkrycie 1: Istnieje pole energii łączące całe dzieło kreacji.
Odkrycie 2: To pole odgrywa rolę zbiornika, pomostu i zwierciadła dla naszych wewnętrznych przekonań.
Odkrycie 3: Pole jest alokalne i holograficzne. Każda jego część jest połączona z każdą inną i każda część odzwierciedla całość w mniejszej skali.
Odkrycie 4: Porozumiewamy się z polem poprzez język emocji.

    Jest w naszej mocy rozpoznanie i zastosowanie tej realności, która determinuje wszystko, od naszego wyzdrowienia po sukces naszych związków i kariery. Ostatecznie nasze przetrwanie jako gatunku może być bezpośrednio związane z naszą zdolnością i chęcią dzielenia afirmujących życie praktyk, pochodzących z jednolitego światopoglądu kwantowego.
    Aby oddać sprawiedliwość wielkim ideom implikowanym przez Boską Matrycę, napisałem ją w trzech częściach, z których każda poświęcona jest jednej z kluczowych implikacji pola. Zamiast tworzyć formalną konkluzję na końcu każdej części, podkreśliłem ważne koncepcje w punktowym podsumowaniu, oznaczając taką ideę „Kluczem" z przypisanym mu numerem (jak w Kluczu 1, Kluczu 2, itd.). Dla szybkiego wglądu, listę 20 Kluczy można znaleźć na końcu Rozdziału VIII.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Gregg Braden

 • Tytuł oryginału: 

  The Divine Matrix: Bridging Time, Space, Miracles, and Belief

 • Liczba stron: 

  270

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7377-443-8

 • Tłumacz: 

  Agnieszka Grecka

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...