Wprowadzenie do książki
Kod Boga boski pierwiastek w każdym z nas
Wiosną 1990 roku porzuciłem udaną karierę starszego projektanta systemów komputerowych w przemyśle lotniczym i obronnym, żeby całkowicie poświęcić się rozwijaniu i prezentowaniu takich zasad jedności. Choć wciąż kontynuuję badania, odkrycia opisane na kartach tej książki stanowią kompletny i znaczący zbiór informacji.
Tekst podzieliłem na trzy różne, choć powiązane ze sobą, sekcje: część pierwsza przedstawia historię i kontekst wyjaśniający, dlaczego to przesłanie zawarte w naszych ciałach jest w życiu ważne; część druga opisuje odkrycie i tłumaczenie kodu; zaś w części trzeciej omawiany jest sposób, w jaki przesłanie to stanowi rzadką okazję, żeby uzdrowić różnice dzielące rodziny i świat.
Każdy czyta książki nieco inaczej. Dla niektórych ważne jest, żeby poznać sedno książki - jej myśl przewodnią - w przeczytanie której zamierzają zainwestować czas i energię, jeszcze zanim po nią sięgną. Inni wolą pozwolić autorowi stopniowo rozwijać swoją myśl, ufając, że ta podróż doprowadzi ich w rezultacie do czegoś pożytecznego. Poniższe wskazówki mają poprowadzić cię podczas lektury tej książki z uwzględnieniem indywidualnych upodobań.
Dla wszystkich czytelników część pierwsza przygotowuje scenę, opisując, jak pragnienie odkrycia tego, kim jesteśmy, ukształtowało historię naszego świata. Począwszy od prześladowań i inkwizycji, aż po święte wojny i ludobójstwo, definiowaliśmy siebie poprzez różnice. Jednocześnie najbardziej zaawansowana nauka na przestrzeni historii poszerzyła zasięg ludzkiego wzroku i słuchu po obrzeża Układu Słonecznego, a obecnie wykracza poza jego granice, w poszukiwaniu zrozumienia, w jaki sposób razem wpisujemy się w plan stworzenia. Nawet dzięki cudownemu postępowi technologicznemu poczynionemu w ostatnim stuleciu, ironia naszych czasów polega na tym, że odkrycie, kim jesteśmy, wciąż jeszcze jest przed nami.
Rozdział trzeci szczegółowo omawia, jak niektóre z najstarszych zapisów próbują odpowiedzieć na najstarsze pytania dotyczące ludzkiej egzystencji. Poczynając od tajemniczej, „zaginionej” Księgi Adama, a na gnostyc-kiej Bibliotece z Nag Hammadi kończąc, jest jasne, że ci, spod pióra których wyszły te starożytne manuskrypty, pragnęli podzielić się swoimi odkryciami z przyszłymi pokoleniami. Rozdział ten kończy się przedstawieniem najstarszej i najbardziej tajemniczej - jak często się o niej mówi - księgi należącej do tradycji hebrajskiej, Sefer Jeciry, czyli Księgi Stworzenia.
Dla czytelników, którzy zainteresowani są zrozumieniem, jak można odczytać cząsteczkę DNA za pomocą przekładalnego języka, część druga dokładnie opisuje tło, historię i szczegóły dotyczące tego odkrycia. Wskazówki znalezione w księdze Sefer Jecira wykorzystywane są w rozdziale czwartym w celu ujawnienia ukrytego powiązania między starożytnymi żywiołami Ognia, Powietrza i Wody oraz ich bezpośrednimi odpowiednikami w dzisiejszym języku chemii - ta korelacja prowadzi do zaskakujących rezultatów! Zatem rozdział czwarty odsłania ukryty związek łączący przekonania starożytnego i współczesnego świata, zaś rozdział piąty, „Odkrycie”, wykorzystuje ten potężny związek i wprowadza nas jeszcze głębiej w tajemnicę alfabetów i ukrytych kodów literowych. To znaczące odkrycie, pozwalające sprowadzić litery i żywioły do wspólnego mianownika liczbowego, pozwala na ich porównanie i skorelowanie najstarszych opisów Stworzenia z dzisiejszymi odkryciami naukowymi. Tym sposobem rozdział szósty odsłania, jak starożytne i osobiste imię Boga - imię zapisane ponad 3500 lat temu - stanowi samą podstawę naszego DNA!
Czytelników zastanawiających się, w jaki sposób jedno przesłanie może coś zmienić w dzisiejszym świecie, zapraszam do zapoznania się z tą częścią książki, która bezpośrednio odnosi się do tego pytania: do części trzeciej. Po omówieniu w drugiej części aspektów historycznych, naukowych i translacyjnych przesłania zawartego w ludzkich komórkach, rozdziały siódmy, ósmy i dziewiąty ukazują jego znaczenie w naszym życiu. Rozdział siódmy pomaga pogodzić się z konsekwencjami istnienia imienia Boga w ciele człowieka, zaś rozdziały ósmy i dziewiąty opisują rolę, jaką przesłanie to może odegrać w zmniejszeniu różnic zagrażających naszemu przetrwaniu.
Rozdział dziewiąty, na przykład, opisuje rdzenną metodę rozwiązywania konfliktów opartą na wizji wspólnej przyszłości. W takich tradycjach wizja staje się wspólną podstawą - punktem wyjścia lub powrotu, kiedy różnice między ludźmi stają się przytłaczające. Sedno polega na tym, że wspólna wizja stanowi przeżycie jednoczące, któremu żadna z osób ją podzielających nie może zaprzeczyć. Ta sekcja wskazuje, że uznanie istnienia imienia Boga w ciele człowieka może posłużyć celowi, takiemu jak rozwiązanie poważniejszych konfliktów. To podejście może okazać się szczególnie przydatne w przypadku konfliktu wynikającego z różnic o podłożu religijnym i etnicznym.
Rzetelna książka czy praca naukowa: skąd takie podejście?
Niniejsza książka niewątpliwie dotyka wielu głęboko zakorzenionych i bardzo osobistych przekonań. Nie jest możliwe odniesienie się do wszystkich konotacji kodu zawartego w ludzkich komórkach. Dlatego postanowiłem skoncentrować się na mocy tego przesłania, pozwalającej zmniejszyć różnice w życiu i zaprowadzić pokój na święcie. Poczynając od złożonych kwestii związanych z terroryzmem i trwającą od czterech tysięcy lat walką o ziemię na Bliskim Wschodzie, a kończąc na przewidywanym załamaniu się światowych ekosystemów i gromadzeniu coraz większych zasobów broni masowego rażenia, kwestie dzielące nas na poziomie jednostki, rodziny, religii i narodu osiągnęły przytłaczające proporcje, a podejmowanie decyzji jest trudniejsze niż kiedykolwiek przedtem.
Szczegółowe Informacje
-
Autor:
Gregg Braden
-
Tytuł oryginału:
The God Code:The Secret of our Past, the Promise of our Future
-
Liczba stron:
376
-
Wymiary:
148x210
-
Oprawa:
Miękka
-
ISBN:
978-83-7377-476-6
-
Tłumacz:
RYSZARD OŚLIZŁO
-
Rok wydania:
2012