-
Załączniki bezpieczeństwa
Załczniki do produktuZałączniki dotyczące bezpieczeństwa produktu zawierają informacje o opakowaniu produktu i mogą dostarczać kluczowych informacji dotyczących bezpieczeństwa konkretnego produktu
-
Informacje o producencie
Informacje o producencieInformacje dotyczące produktu obejmują adres i powiązane dane producenta produktu.Świat Książki
-
Osoba odpowiedzialna w UE
Osoba odpowiedzialna w UEPodmiot gospodarczy z siedzibą w UE zapewniający zgodność produktu z wymaganymi przepisami.
Wprowadzenie do książki
Dom bez detergentów
W ubiegłych wiekach, gdy przemysł chemiczny dopiero zaczynał się rozwijać, nie było gotowych środków do czyszczenia. Praktyczną wiedzę, jak dbać o dom, kobiety przekazywały sobie z pokolenia na pokolenie. Sposoby na pranie, usuwanie plam, recepty na czyszczące mikstury spisywano w zeszytach, które matki dołączały do ślubnej wyprawy córek. Te kajety, często zapisane drobnym maczkiem, zawierały po wielokroć sprawdzone metody przywracania blasku srebrom, kryształom, biżuterii, oknom, podłogom itp., itd. Pod koniec XIX i na początku XX wieku można było już kupić różne gotowe preparaty do czyszczenia. Zaczęły ukazywać się też liczne poradniki ze wskazówkami, jak prowadzić gospodarstwo domowe, a w ówczesnej prasie kobiecej pojawiły się rubryki i dodatki poświęcone tej tematyce.
Można by zapytać, czy dzisiaj warto korzystać z tych starych rad? Czy mają one sens w czasach, gdy półki w supermarketach uginają się pod tysiącem opakowań coraz to doskonalszych specyfików? A jednak warto! I to z kilku powodów. Pierwszy: oszczędność - butelka octu, torebka sody oczyszczonej, kilogram soli są o wiele tańsze od gotowych chemicznych preparatów. Drugi: ochrona środowiska - naturalne środki mniej szkodzą ziemi, wodzie, faunie i florze niż „czysta chemia". Trzeci: zdrowie - one rzadziej wywołują alergie, egzemy, uczulenia itp. Jest jeszcze jeden aspekt, którego nie można pominąć. Te niegdysiejsze sposoby mogą się przydać w awaryjnych sytuacjach, gdy np. zabraknie ci gotowych środków, a zaplamisz ulubioną bluzkę czy będziesz musiała coś szybko wyczyścić. I na koniec ostatnia uwaga - stosowanie starych zapomnianych „przepisów" jest bardzo ciekawe. Może dostarczyć interesujących obserwacji zwłaszcza tym osobom, które lubią eksperymentować i wcielać w życie różne niezwykłe pomysły.
Szczegółowe Informacje
-
Autor:
Małgorzata Świgoń
-
Liczba stron:
96
-
Wymiary:
160x215
-
Oprawa:
Miękka
-
ISBN:
978-83-7943-330-8
-
Rok wydania:
2014