Duchy Wokół Nas
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7595-650-4
Autor: Michael H.Brown
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: M

Wprowadzenie do książki

Duchy wokół nas

   Pragnę wyrazić wdzięczność mojej żonie Lisie za to, że jak zawsze i tym razem służyła mi radą, pomocą przy edycji tekstu, jak również za wsparcie duchowe i miłość. Dziękuję także Judy Berliński za dzieło edytorskie oraz wyśmienitą pracę nad formatowaniem tekstu. Jestem również wdzięczny Peterowi Mas-sariemu za projekt niezwykłej obwoluty — jak zwykle zresztą. Dziękuję też mojej siostrze Kathleen Jenkins za korektę tekstu. Nie mogę pominąć też tych wszystkich, którzy nadsyłali mi relacje o swoich przeżyciach, oraz tych, którzy są czytelnikami naszej strony internetowej www.spiritdaily.com.

   Na tę publikację złożył się materiał zaczerpnięty z wielu książek, prywatnych rozmów, wywiadów, osobistych przeżyć, źródeł internetowych oraz korespondencji elektronicznej. Należy w tym miejscu wymienić takie tytuły, jak Healing the Haunted oraz A Guide to Healing the Family Tree autorstwa dr. Kennetha McAlla; Whispers ofGod’s Love Mitcha Finleya; cytowany w pierwszym rozdziale fragment dotyczący zalecanej ostrożności przy rozeznawaniu duchów pochodzi z tekstu Seven Kinds of Ghosts autorstwa brata Ignatiusa Mary, stanowiącego część „St. MichaePs Scriptorium”. Tytuł cytowanej przezemnie książki, której autorem jest Kessler, brzmi Visions, Trips and Crowded Rooms: Who and What You See Before You Die. Korzystałem również z Return from Tomorrow, napisanej przez dr. George’a Ritchie’ego; Evidence ofthe Afterlife autorstwa dr. Jeffreya Longa; My Descent into Death dr. Howarda Storma; Into the Light oraz Leaming from the Light dr. Johna Lermy; Angels In my Hair, Lomy Byme; Embraced by the Light Betty Eadie. Posiłkowałem się także wspaniałą stroną internetową, funkcjonującą jako forum środowiska pielęgniarskiego, www. allnurses.com. Korzystałem również z klasycznych już dzieł autorstwa dr. Raymonda Moody’ego, takich jak napisana w 1975 roku książka Life after Life, gdzie pojawiło się pojęcie near-death experience (przeżycia za progiem zaświatów), Re/lec-tions on Life after Life oraz The Light Beyond. Osoby szerzej zainteresowane wizjami przedśmiertnymi odsyłam do At the Hour of Death, napisanej wspólnie przez dr. dr. Karłisa Osisa oraz Erlendura Haraldssona.

   W pracy badawczej poprzedzającej napisanie tej książki zo-stały wykorzystane różne publikacje książkowe będące dziełem bardzo rzetelnych osób - często lekarzy - z których światopoglądem religijnym niekoniecznie się zgadzam, a to dlatego, że grawituje on nazbyt wyraźnie w kierunku rejonów ezotery-zmu i New Age. Niezwykle ważny jest tu dar rozeznania, gdyż podobnie jak w sferze niektórych domniemanych objawień maryjnych, tak i w tej dziedzinie jest wiele wypaczeń. W przypadku publikacji traktujących o przeżyciach „w zaświatach” lepiej mieć się na baczności i trzeźwo oceniać czytane treści, ponieważ mogą one niepostrzeżenie dryfować w kierunku wierzeń zbliżonych do reinkarnacji czy zjawisk spirytystycznych, takich jak „channelling”. My stoimy na stanowisku, że taka perspektywa jest wysoce szkodliwa, nie mówiąc już o wszelkich świadomie inicjowanych próbach komunikowania się ze zmarłymi. Trzymając się nauki zawartej w Piśmie Świętym, rozeznajemy duchy, czerpiąc pożytek z tego, co dobre, jednak odrzucając resztę - żaden duch, który nie wyzna, że Jezus Chrystus jest Zbawicielem, nie jest naszym sprzymierzeńcem. Natomiast wszelkie byty, które oddalają nas od nauki chrześcijańskiej, są co najmniej podejrzane. Odsyłam też do Unpu-blished Manuscript on Purgatory, który jest dostępny na stronie www.spiritdaily.com, podobnie jak moje książki Po drugiej stronie i After Life.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Michael H.Brown

 • Tytuł oryginału: 

  The Spirits Around Us

 • Liczba stron: 

  183

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7595-650-4

 • Tłumacz: 

  Mariusz Szerocki

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy