Tajemne Nauki Jezusa Chrystusa Część 2
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-929031-2-3
Autor: Abo Polak
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788392903123
Koszt wysyłki: ★☆★ ☆Darmowa Dostawa ☆★☆★
Wydawca: Alfaton

 Wprowadzenie do książki

Tajemne Nauki Jezusa Chrystusa część 2

   Ta opowieść to dalsza część historii o tym, jak poznałem tajemne nauki Jezusa Chrystusa, dzięki którym stałem się prawdziwie bogatym człowiekiem. Bogatym nie w znaczeniu bogactwa ziemskiego, ale bogactwa duchowego. Dziś większość ludzi żyje tylko ziemskim, materialnym istnieniem. Każde bogactwo automatycznie kojarzy się z bogactwem materialnym. Ja również tak myślałem przez większość mojego życia, aż do momentu kiedy spotkałem Mu. W książce: Tajemne Nauki    Jezusa Chrystusa - Część I — Prawdziwa Dobra Nowina opowiedziałem, jak doszło to tego spotkania podczas wielkiej śnieżycy w górach Oregonu. Tamto spotkanie trwało tylko trzy dni, ale były to najważniejsze trzy dni mojego życia. Wiedza, którą posiadał Mu, była ogromna. Nauczał o Jezusie i Jego drodze tak jak nikt przedtem. Tamta opowieść kończy się, gdy opuszczam gościnny dom Mu obdarowany w sposób trudny do opisania. Podczas pożegnania Stary Mędrzec podarował mi wspaniały zbiór rękopisów wraz z ich tłumaczeniem oraz swoje do nich komentarze. Wiedza, jaką zostałem obdarowany, ma ogromne znaczenie dla współczesnych ludzi, gdyż pozwała im zobaczyć najtrudniejsze nauki Jezusa w zupełnie innym świetle.
   Gdy studiujemy duchowe pisma, które niosą wielowarstwowy przekaz, rozumiemy znaczenie poszczególnych słów, ale czy potrafimy sami dotrzeć do sedna przesłania? Jeżeli głębiej, z oddaniem studiujemy Nowy Testament, zaczynamy rozumieć, że wymaga on dodatkowej interpretacji. Wtedy dopiero wyłania się prawdziwy sens tych nauk. Tak jest też z Biblią, której tekst nie wyjawia wprost swojej najgłębszej mądrości - a tylko odczytanie sekretnego przekazu, jaki te księgi niosą, może nam umożliwić poznanie prawdy i odkrycie duchowego mistycznego przesłania z odległych czasów. Od tego, w jakim stopniu jesteśmy jeszcze zdolni prawidłowo zinterpretować te pisma - pozostawione przez odległe cywilizacje i kultury, które o deszły już w przeszłość - zależy dalszy byt naszej cywilizacji. Niestety przez wieki zrozumienie nauk Jezusa, najdelikatniej mówiąc, uległo erozji. Przez to wielu ludzi odchodzi dziś od nauk Jezusa, a reszta żyje, jakby zapomniała o Jego przekazie i wskazaniach. Nauki Jezusa w Ewangeliach zawierają sekretne przekazy dotyczące rozwoju duchowego ludzkości. Były to trudne, teologiczne nauki
   O naszym istnieniu, przekazywane przez Jezusa za pomocą metafor i symboli, których podstawą były zwykłe przedmioty, czynności oraz zjawiska. Trzeba uznać, że pisma Nowego Testamentu są napisane wielowarstwowo i ich zrozumienie wymaga wewnętrznego, intuicyjnego poznania. Za pozornie prostymi naukami Chrystusa, które wydają się większości tylko wskazaniami moralno-etycznymi, leży ukryta, głębsza prawda; fundamentem koniecznym do jej zrozumienia są moralność i etyka. Zwykły rozum i intelekt nie wystarczą do zgłębienia przekazu płynącego z Ewangelii, którego zadaniem jest zapoczątkowanie duchowej ewolucji wszystkich ludzi, a przez to poznanie świata duchowego. Prawdziwe, głębokie, tajemne nauki Jezusa ukryte są w symbolach, cyfrach i przenośniach. Jeżeli jednak te metafory i symbole zaczniemy rozpatrywać dosłownie jako fakty, znajdziemy się wcześniej lub później w sytuacji pełnej nieporozumień i problemów. Dziś większość ludzi szuka spełnienia i zabezpieczenia w zewnętrznym, materialnym świecie i jego dobrach - ciągle mając ich mało i pozostając wiecznie nienasyconymi. Ludzie myślą, że duchowe doświadczenie, jakie przeżył Jezus na ziemi, jest zastrzeżone tylko dla Niego. Nie rozumieją, że On swoim życiem wskazał na ukryty skarb, który potencjalnie jest obecny w każdym człowieku i może być mu objawiony.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Abo Polak

 • Tytuł oryginału: 

  The Kabbalah of Jesus Christ – Part 2: The Way to Immortality

 • Liczba stron: 

  292

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-929031-2-3

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...