Dwunasta planeta
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-86096-21-7
Autor: Zecharia Sitchin
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: Prokop

Księga pierwsza kronik ziemi

Czym jest? Skąd przybył Marduk, tajemnicza dwunasta planeta Układu Słonecznego, o której nie słyszeli astronomowie?
Mezopotamskie teksty o Marduku, że sięga nieznanych regionów nieba, wypływa na bezmiar Kosmosu, Bada ukrytą wiedzę, widzi wszystkie sfery Wszechświata. Jest opisywany jako kontroler, ciało niebieskie okrążające pozostałe planety Układu Słonecznego.
Dawny sumeryjski Epos o stworzeniu tak opowiada o Marduku, tajemniczym kosmicznym wędrowcu, ojczyźnie Nefilim, „ludzi ognistych rakiet", twórców rodzaju ludzkiego:
„Przebył niebo i zlustrował okolice,
Pan budowę głębi zmierzył wtedy,
ponad wodami zakreślił orbitę;
gdzie światło i ciemność się łączą".
Co 3600 lat Marduk zbliża się do Ziemi. Czy wtedy należy oczekiwać kolejnej wizyty NefiUntf A kiedy przybędą na Błękitną Planetę, jak ocenią rozwój naszej cywilizacji? Czy znów będą żałować, że „uczynili człowieka na ziemi", czy „będą boleć nad tym w sercu swoim" i zechcą wygubić ludzkość potopem?


Paradoksem historii jest takt, ze im bardziej oddalamy silnią czasie od zamierzchłych epok, tym więcej o nich wiemy.
Dwieście lat temu, gdy Europa odkrywała Egipt, nikt nie przypuszczał, że przed tą najstarszą, jak sądzono, cywilizacją istniała kultura wyższa, wszechstronńiejsza: kultura Sumeru, j którego instytucje społeczne okazały się duchowo znacznie bliższe Europie niż kultura Egiptu.
Do niedawna sądzono, że Homosapiens wyszedł z laboratorium ewolucji 40 000 lat temu. Dziś wiemy, że co najmniej; 250 000 lat przed nami żyli na Ziemi ludzie wyglądający jak my. Ich pojawienie się po dziś dzień spowija mgła tajemnicy.
Wieloletnie studia genialnego amerykańskiego orientalisty zaowocowały pasjonującą choć kontrowersyjną książką. Badania cywilizacji Sumeru i wszechstronna analiza zabytków piśmiennictwa najstarszych kultur Bliskiego Wschodu skłoniły autora do wysunięcia śmiałej hipotezy, że powstanie i rozwój człowieka byłyby niemożliwe bez interwencji istot wyższych. Bogowie starożytności, przez jahwistycznych kompilatorów a później chrześcijańskich redaktorów Biblii skazani na niebyt, nie tylko istnieją: to właśnie oni umożliwili ludziom wyjście ze stanu dzikości.
Dwunasta Planeta może drażnić osoby wyznające tradycyjny pogląd, że we Wszechświecie prócz Stwórcy istnieje! tylko człowiek. Książka ta zgorszy również wyznawców; darwinizmu, teorii pokutującej w szkołach i encyklopediach.
Dwunasta planeta Układu Słonecznego, Marduk, co 3600 lat zbliża się do Ziemi, przelatując między Marsem a Jowiszem, „badając ukrytą wiedzę [...], widząc wszystkie sferyj Wszechświata".

Spis treści
Dwunasta Planeta

Zecharia Sitchin

OD AUTORA 
PROLOG: GENESIS 
1. POCZĄTEK BEZ KOŃCA
2. NAGŁA CYWILIZACJA
3. BOGOWIE NIEBA i ZIEMI
4. SUMER: ZIEMIA BOGÓW
5. NEFILIM, LUDZIE OGNISTYCH RAKIET
6. DWUNASTA PLANETA
7. EPOS O STWORZENIU
8. KRÓLESTWO NIEBA
9. LĄDOWANIE NA ZIEMI
10. MIASTA BOGÓW
11. BUNT ANUNNAKI
12. STWORZENIE CZŁOWIEKA
13. KRES WSZELKIEGO CIAŁA
14. GDY BOGOWIE UCIEKALI z ZIEMI
15. KRÓLESTWO NA ZIEMI
BIBLIOGRAFIA

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Zecharia Sitchin

 • Tytuł oryginału: 

  Twelfth Planet: Book I of the Earth Chronicles

 • Liczba stron: 

  398

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-86096-21-7

 • Tłumacz: 

  Marcin Pisarski

 • Rok wydania: 

  1996

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...