Fatima. Orędzie Nadziei Na Dzisiejsze Czasy
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7482-465-1
Autor: Lise Bourbeau
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788374824651
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: eSPe

Wprowadzenie do książki

Fatima. Orędzie nadziei na dzisiejsze czasy

   Wyrażam głęboką wdzięczność wydawnictwu Ignatius Press za zaproszenie do napisania książki o Matce Bożej Fatimskiej i Jej ważnym orędziu na nasze czasy. Przez całe życie byłem oddany Matce Bożej Fatimskiej. O Jej przesłaniu usłyszałem jako mały chłopiec i już wtedy zrobiło ono na mnie duże wrażenie. Podobnie jak Łucja, Franciszek i Hiacynta modliłem się o zbawienie dusz, jak prosiła nasza Pani. Od wielu lat odprawiam również nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca i zachęcam innych do jego odprawiania. Napisanie tej książki było więc dla mnie fascynującym wyzwaniem. Wydawcy poprosili, abym zamieścił w niej „wszystko o Fatimie". Usiłowałem sprostać temu zadaniu w granicach moich zdolności oraz dostępnych środków i czasu.
   Chciałem napisać książkę, która łączyłaby w sobie trzy podstawowe kwestie odnoszące się do Matki Bożej Fatimskiej. Po pierwsze: istnieją pewne historyczne fakty dotyczące objawień Matki Bożej i Anioła Pokoju. Starałem się zaprezentować je najpełniej jak to możliwe, kładąc szczególny nacisk na słowa wypowiedziane przez Maryję i Anioła podczas objawień. Po drugie: Matka Boża pozostawiła wezwanie do modlitwy, ofiary, cierpienia i świętości życia. Jestem przekonany, że Jej orędzie zyska więcej zwolenników, jeżeli ludzie zrozumieją jego znaczenie i wagę. Orędzie fatimskie często uznawane jest za krótkie streszczenie podstawowych zasad chrześcijańskiego życia. Matka Boża Fatimska pozostawiła nam więc cenną wskazówkę przypominającą o tych zasadach w trudnych chwilach. Po trzecie: pojawiają się pewne pytania i zastrzeżenia dotyczące orędzia fatimskiego, na przykład: Czy papież Jan Paweł II właściwie dokonał aktu poświęcenia Rosji Niepokalanemu Sercu Maryi? Czy Watykan ujawnił pełną treść trzeciej tajemnicy fatimskiej? Ludzie zadają mi te pytania od wielu lat. W niniejszej książce starałem się przedstawić jednoznaczne dowody na to, że obydwa zadania, o których mowa w powyższych pytaniach, zostały wypełnione. Papież wykonał swoją część pracy. Teraz my musimy wykonać swoją. A to znaczy, że musimy prowadzić dobre, chrześcijańskie życie, modlić się o nawrócenie grzeszników, wypełniać życiowe obowiązki i korzystać z łask, które Duch Święty nieustannie wlewa w nasze serca. Matka Boża powiedziała dzieciom w Fatimie, że Bóg pragnie, aby nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi rozprzestrzeniło się po całym świecie. Jeżeli ta książka wniesie choć drobny wkład w rozpowszechnianie tego nabożeństwa, będzie to dla autora największą nagrodą za trud włożony w jej napisanie. Starałem się pisać w tym samym duchu, w jakim siostra Łucja pisała o orędziu fatimskim, czyli „na chwałę Boga i dla zbawienia dusz".
  Składam dzięki Bogu Wszechmogącemu za udzielenie łask potrzebnych do ukończenia tego przedsięwzięcia. Oby przysparzało ono czci i chwały Trójcy Przenajświętszej. Pragnę również podziękować Najświętszej Maryi Pannie, która - według mojego odczucia - prosiła mnie o napisanie książki, mogącej przyczynić się do ostatecznego triumfu Jej Niepokalanego Serca.
    Dziękuję także licznej grupie osób, które w ten lub inny sposób przyczyniły się do powstania tej książki. Przede wszystkim wyrażam wdzięczność Jego Ekscelencji kardynałowi Raymon-dowi Burkebwi za to, że w swoim napiętym terminarzu znalazł czas na napisanie słowa wstępnego. Składam podziękowania Franciszkańskim Braciom Odnowy, szczególnie członkom mojej wspólnoty, którzy na różne sposoby pomagali mi w przygotowaniu rękopisu. Pragnę też podziękować Siostrom Franciszkankom Odnowy oraz wielu innym osobom, które wspierały mnie modlitwą i słowami otuchy. Na koniec dziękuję Ela-ine Curzio, która pomogła mi przepisać na komputerze część manuskryptu; dziękuję Tiffiny Gulla za zredagowanie tekstu; Penny Wolfe za pomoc w prowadzeniu badań potrzebnych do napisania książki; Gerri Kearns za dokonanie korekty. Niech Jezus i Jego błogosławiona Matka wynagrodzą wszystkim, dzięki którym ta praca stała się - jakby powiedziała bł. Matka Teresa z Kalkuty - „czymś pięknym dla Boga".

Ojciec Andrew Joseph Apostoli CFR
klasztor Saint Leopold
Yonkers, stan New York
2 marca 2010 r.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Andrew Apostoli

 • Tytuł oryginału: 

  Fatima for Today: The Urgent Marian Message of Hope

 • Liczba stron: 

  176

 • Wymiary: 

  140x200

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7482-465-1

 • Tłumacz: 

  Zbigniew Kasprzyk

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy