Magija niska
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-62476-71-8
Autor: Lon Milo DuQuette
Koszt wysyłki od: 11.90 PLN
Wydawca: Illuminatio
'

Wprowadzenie do książki

Magija niska

   To smutne (przynajmniej z mojej perspektywy), że nie wszyscy, którzy wezmą do ręki tę książkę i ją przekartkują, zdecydują się na jej zakup. Na dodatek, nie wszyscy, którzy ją kupią i wrócą z nią do domu, przeczytają ją od deski do deski. Dlatego też, na wypadek gdybyś zrezygnował z dalszej lektury, wykorzystam ten krótki moment, który spędzimy razem, i od razu podzielę się z Tobą najważniejszą tajemnicą magiji - a przy okazji także życia: NIE BÓJ SIĘ!

   A teraz, jeżeli nie masz czasu, możesz odłożyć tę książkę
i bez obaw powrócić do swojego życia".

- Lon Milo DuOuette

WSPOMNIENIA ZNANEGO MAGA:
SZOKUJĄCE OPOWIEŚCI l PRAWDZIWA TEORIA PRAKTYKI MAGICZNEJ

   To nie jest kolejny podręcznik ani opis naukowy systemu magicznego - to coś więcej. Poznaj życie jednego z najbardziej wziętych żyjących współcześnie magów: Łon Milo DuQuette''a. W niniejszej książce opowiada o tym, jak znany filmowiec rzucił klątwę na jego przyjaciela i jak udało się ją zdjąć dzięki pomocy otrzymanej od Szekspira. Wyjaśnia, w jaki sposób jako sześciolatek użył Prawa Przyciągania, by umówić się na randkę z Lindą Kaufmann, najpiękniejszą dziewczyną w klasie. DuOuette ujawnia także tajemnice pracy z demonami i prezentuje ekscytujące sprawozdanie z odprawiania egzorcyzmów w prywatnym liceum katolickim. Historie te są równie zabawne, co pouczające - dają bowiem możliwość zapoznania się z prawdziwą teorią praktyki magicznej i wieloma bezcennymi informacjami technicznymi.

   Oprócz ciszy, najbardziej boską formą komunikacji są opowieści. Opowieści żyją. Opowieści są święte. Opowieści to bogowie, którzy tworzą wszechświaty, a zarazem stworzenia i postacie, które owe wszechświaty zamieszkują. Opowieści powołują do życia wszystkie zwycięstwa i tragedie, jakie mogą powstać w umyśle za sprawą wyobraźni i doświadczeń. Opowieści przemawiają bezpośrednio do naszej duszy.
Opowieści to magija.
   Wraz z tym, jak wkraczam w siódmą dekadę swojego życia, jestem bardziej skłonny słuchać opowieści, niż czytać teksty lub wdawać się w dyskusje - bardziej skłonny snuć opowieści, niż mieć czelność udzielać lekcji lub porad. Być może jest to spowodowane tym, że z wiekiem mamy więcej do opowiedzenia, a posiadane przez nas doświadczenie i mądrość przyczyniają się do tego, że nasze wspomnienia zyskują dodatkowy wymiar, strukturę i perspektywę.
   Z jakiegoś powodu na obecnym etapie życia nie jestem w stanie podejść do zagadnień, które postanowiłem zaprezentować w niniejszej książce, w inny sposób, aniżeli opowiadając pozbawione chronologii historie z własnego życia. Nie oznacza to jednak wcale, że nie zawarłem w nich dużej dawki teorii i informacji technicznych. Uważam wręcz, że znajduje się w nich wystarczająco dużo wskazówek dotyczących praktyki magicznej, by na jakiś czas zapewnić zajęcie odpowiednio zmotywowanemu magowi. Jest to książka, która przybliża, opisuje i ujawnia magiczne „jak i dlaczego" (a w niektórych przypadkach „jak i dlaczego nie") życia maga.
   Snucie opowieści ma jednak pewne wady. Przede wszystkim, nasza pamięć jest czymś niezwykle kruchym i subiektywnym. Ból, żal, wstyd, myślenie życzeniowe, fantazje oraz skłonność do okłamywania samego siebie bezustannie zagrażają trafności naszych wspomnień.     Absolutny obiektywizm jest niemożliwy. Jednak w przeciwieństwie do zwykłych śmiertelników, którzy poświęcają mniej energii na obserwowanie własnego życia, mag jest zobowiązany do prowadzenia dziennika i może do niego zajrzeć zawsze, gdy powraca pamięcią do jakiegoś wydarzenia. Kiedy przygotowywałem tę książkę, w ogromnym stopniu opierałem się na swoich bazgrołach - zapewniam, że była to boleśnie zawstydzająca męka.
   Na dodatek, kiedy snuje się opowieść magiczną, trzeba uszanować prywatność innych ludzi - zarówno żywych, jak i martwych, którzy brali udział w opisywanych wydarzeniach. Na przestrzeni lat miałem szczęście poznać i pracować ze wspaniałymi i barwnymi osobami, z których większość nie jest szerzej znana w subkulturze magicznej, ale niektóre z całą pewnością są. Przyznaję więc, że kiedy pisałem tę książkę, zdarzyło mi się zmienić imię bohatera lub jakiś szczegół opowieści, by niektóre osoby pozostały anonimowe.
Mam nadzieję, że ten skromny zbiór wspomnień przypadnie Ci do gustu. Zdaję sobie jednak przy tym sprawę, że nie można zaspokoić upodobań i oczekiwań wszystkich czytelników. Być może ta książka będzie inna, niż się spodziewałeś. Być może będziesz rozczarowany tym, że nie napisałem kolejnego podręcznika, ani nie pokusiłem się o bardziej naukowy opis jakiegoś systemu magicznego lub doktryny filozoficznej. Jeżeli tak będzie, mam nadzieję, że przymkniesz oko na brak przeprosin z mojej strony, ponieważ jestem przekonany, że oferuję Ci w tej małej książeczce coś znacznie potężniejszego i bardziej pouczającego - dar opowieści. Mam nadzieję, że zaakceptujesz je takimi, jakimi są, i odnajdziesz w nich swoją osobistą prawdę. Jak powiadają mędrcy z plemienia Zuni: „Nie ma prawdy, są tylko opowieści".

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Lon Milo DuQuette

 • Tytuł oryginału: 

  Low Magick: It's All In Your Head ... You Just Have No Idea How Big Your Head Is

 • Liczba stron: 

  225

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-62476-71-8

 • Tłumacz: 

  Maciej Lorenc

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy