Rzeka Uzdrowienia
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-64489-02-0
Autor: Jan Grzeszkowiak, Alina Wieja, Henryk Wieja
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: Koinonia

Wprowadzenie do książki

Rzeka Uzdrowienia

  Miliony ludzi na świecie szukają doskonałego lekarza, o którym można by powiedzieć, że zna się na wszelkich ludzkich chorobach i niedomaganiach. Wszystkie potrafi nie tylko zdiagnozować, ale i wyleczyć. Poszukiwane są leki, które skutecznie zadziałałyby w każdej dolegliwości. Sądzę, że nie ma na ziemi człowieka, który nie byłby zainteresowany informacją o istnieniu takiego lekarstwa, a także o osobie noszącej tytuł doskonałego lekarza. Ze wszystkich ziemskich trosk i problemów to choroby, cierpienia, ból i niepełnosprawność należą do tych najbardziej trudnych i dokuczliwych. Nawet medycyna nie zawsze potrafi sobie z nimi poradzić.
   A jednak słowa użyte w tytule tego rozdziału są prawdziwe. Pochodzą ze źródła, które można łatwo zidentyfikować. Mówią o konkretnej Osobie. Przedstawiają najlepszego Lekarza na świecie, który najlepiej zna ludzki organizm, ponieważ sam go stworzył. Zna też najlepsze sposoby przywrócenia go do stanu, w jakim powinien funkcjonować. Jest On także najlepszym instruktorem medycyny zapobiegawczej. Stosując Jego zalecenia, można oczekiwać dobrych efektów zarówno w utrzymaniu zdrowia, jak i w powrocie do nowych sił.
    Zawarte w tytule słowa zapisane są w Księdze Psalmów 103:3-4: On odpuszcza wszystkie winy twoje, leczy wszystkie choroby twoje. On ratuje od zguby życie twoje; On wieńczy cię łaską i litością. Aby móc przyjąć istotę powyższego fragmentu Pisma Świętego i uwierzyć, że Słowa te są dla nas prawdziwe, musimy się najpierw zastanowić, czy jesteśmy otwarci, aby w tej kwestii zaufać Bogu.

Skąd pochodzą choroby?
   Przez całą historię ludzkości człowiek zmaga się z różnymi chorobami. Nowotwory, szczególnie w ostatnich czasach, zbierają potężne żniwo. Nauki medyczne, mimo wielkich, niezwykłych osiągnięć w rozwoju wiedzy i techniki medycznej, w tak wielu przypadkach są nadal bezsilne.
   Aby jednak zacząć rozważać zagadnienie uzdrowienia, uleczenia z chorób, każdy z nas musi najpierw sam odpowiedzieć sobie na pytanie, skąd choroby pochodzą. Wielu ludzi uważa, że to właśnie Bóg, Stwórca człowieka, wymyślił i posyła na ludzi choroby, aby ich zdyscyplinować, ukarać, doprowadzić do miejsca pokuty, ukorzenia się, uszlachetnienia. Jeżeli należymy do grona osób myślących w ten sposób, nie będziemy w stanie od tego samego Boga oczekiwać uleczenia.     Raczej będziemy się takiego Boga bali i uciekali przed Nim. Nie możemy mieć zaufania i wiary, że Bóg nas uleczy, jeżeli wierzymy, że to On sam zsyła na nas choroby. Takie podejście oddziela nas od wiary, że możemy otrzymać uleczenie z rąk Boga. Wielu ludziom wierzącym łatwiej jest zaufać w tej kwestii lekarzom niż Stwórcy....

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Jan Grzeszkowiak, Alina Wieja, Henryk Wieja

 • Liczba stron: 

  80

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-64489-02-0

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...