Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7579-724-4
Autor: Bruce Moen
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788375797244
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Ze wstępu do książki Podróże w nieznane

   Jestem po prostu zwyczajną ludzką istotą, której zainteresowanie tym, czy istnieje życie po śmierci pozwoliło zdobyć niezwykłe doświadczenia. Nigdy nie miałem doświadczenia z pogranicza śmierci. Nie zmieniły mnie żadne niezwykłe zdarzenia. Nie urodziłem się z jakimiś nadzwyczajnymi psychicznymi umiejętnościami czy talentami. Jeśli w ogóle istnieje jakaś różnica między tobą a mną, to jest nią tylko to, że dzięki mojej ciekawości już teraz wiem, co kryje się za śmiercią, w Życiu po Śmierci.
    Od wieków mówi się nam, że nie możemy dowiedzieć się co nas czeka w Życiu po Śmierci. Moje doświadczenie przekonało mnie jednakże, że każdy człowiek wiedziony ciekawością może nauczyć się odkrywać życia, które istnieją po śmierci.
   Jeszcze nie tak dawno temu niemal wszyscy wierzyli, że Ziemia jest płaska. Nikt nie odważył się wypłynąć za daleko w morze, żeby nie spaść z Ziemi i nie pogrążyć się w niezmierzonej przepaści śmierci. Prawdziwa natura Ziemi była nieznana. Niektórzy sugerowali istnienie rzeczywistości, w której Ziemia nie była płaska, lecz okrągła jak piłka. Większość jednakże, nie wiedząc co kryje się za horyzontem, żyła życiem, które ograniczały wierzenia panujące w owym czasie w świecie.
    Byli jednak tacy, którzy postanowili poznać prawdę. Cie- kawość pociągnęła ich poza horyzont, daleko za granice wyznaczone przez ich wiarę. Wikingowie, Kolumb i wielu innych i bezimiennych poszukiwaczy pożeglowało jeszcze dalej, przywożąc z tych podróży opowieści o dziwnym Nowym Świecie i dziwnych, innych ludziach. Ich świat i mapy zachęciły do odkryć i gromadzenia wiedzy innych, którzy podążyli w ich ślady, którzy badali i opisywali na mapach nowe lądy, wyznaczając szlaki podróży dla osadników.
    Z dzisiejszej perspektywy możemy podśmiewać się trochę z ignorancji tych biednych dusz, których życie ograniczone było do żeglowania w pobliżu wybrzeży. Dziś wiemy, że brzeg, poza który bali się wypływać, istniał jedynie w ich wierzeniach; my potrafimy pożeglować poza horyzont nie bojąc się tego, co kryje się poza nim. Wiedza o prawdziwej naturze Ziemi dała nam wolność.
    W naszej kulturze większość ludzi wciąż boi się pożeglować poza brzeg życia, z tego fizycznego świata w drugi. A jednak nikt z nas nie może pozostać Tu na zawsze. Wszyscy w sposób nieunikniony żeglujemy, większość w poczuciu niepewności i strachu, ku brzegowi tego życia, który zwiemy śmiercią. Nie znając prawdy, ci, którzy trzymają się "współczesnych" wierzeń, wciąż boją się śmierci.
    Lecz niektórzy twierdzą, że pożeglowali poza owe brzegi tego życia i powrócili. Osoby wrażliwe psychicznie, media i ci, którzy przeszli doświadczenie z pogranicza śmierci mówią, że przekroczyli ową granicę albo umyślnie, albo przypadkowo. Wrócili opowiadając o dziwnym nowym świecie i dziwnych nowych ludziach. Ludzie zazwyczaj uważają ich za świrusów, najłagodniej rzecz ujmując.
   Jestem pewien, że ludzie z przyszłości będą patrzeć na nas i śmiać się z naszej ignorancji, która zmusiła nas do życia w strachu przed śmiercią. Mam nadzieję, że niniejsza książka pomoże spojrzeć jasno na doświadczenia ludzkie wychodzące poza śmierć, ku Życiu po Śmierci. Pchany ciekawością, poże-glowałem tam i z powrotem wielokrotnie. Za każdym razem wracałem z większą wiedzą nabytą w doświadczeniu bezpośrednim. Odkryłem, że śmierci nie ma co się bać!
    Mam też nadzieję, że moja książka pomoże ci uświadomić sobie, że nie musisz ograniczać się do wierzeń i opowieści innych. Możesz nauczyć się bezpiecznie żeglować poza wybrzeża tego życia, odkryć Tam i wrócić. Możesz przynieść ze sobą swoją własną, bezpośrednio nabytą wiedzę o Nowym Świecie, leżącym za tym oceanem, który zwiemy życiem. Sam to zrobiłem z czystej ciekawości, wniosek z tego więc taki, że może to uczynić każdy, łącznie z tobą.
   Intencją mojej książki nie jest nauczenie kogokolwiek jak odkrywać Życie po Śmierci, choć w Aneksie znajdują się pewne wskazówki dla tych, którzy mogą być zainteresowani. Szkoły, takie jak na przykład The Monroe Institute w Faber, Virginia, mogą nauczyć cię żeglować. Natomiast ta książka jest raczej księgą pokładową moich podróży oraz mapami, jakie narysowałem. Może być ona kompasem, podać współrzędne i opisać krajobrazy, które potem ujrzysz na własne oczy. Niektórzy z was mogą stwierdzić, że już rozpoczęli tę podróż na swój własny sposób, tylko o tym nie wiedzą. Inni mogą ją uznać za bajdy. Wszystkim, mam nadzieję, pomoże pozbyć się, przynajmniej w jakimś stopniu, strachu przed śmiercią, który tkwi w tak wielu z nas.
    Opowiedziałem tę historię najlepiej jak potrafiłem. Jest to opowieść o moich prawdziwych przeżyciach, zmieniłem jedynie niektóre nazwiska i nazwy miejscowości, aby chronić prywatność osób, które sobie tego życzyły. Nie musisz przyjąć tego jako prawdy. Możesz nauczyć się odkrywać prawdę dla siebie. Mam nadzieję, że czytelnik, który wybierze się w tę podróż, znajdzie w niej coś, co mu przypomni jego własne doświadczenia, mam też nadzieję, że to coś zachęci was do kontynuowania tej podróży.
    Specyficzną cechą mej podróży jest oczywiście to, że jest ona moją osobistą ścieżką. Została zabarwiona wszystkimi wierzeniami i uprzedzeniami dotyczącymi Życia po Życiu, jakie zaczerpnąłem z mojej kultury, religii i wielu innych źródeł. Seria „Badanie Życia po Śmierci" jest zapisem moich własnych doświadczeń i odkryć. Zachęcam gorąco, abyś nie opierał się li tylko i wyłącznie na moich słowach. Postaw żagle na własnym statku i zacznij dokonywać swoich własnych odkryć. Kiedy wrócisz, podziel się z innymi tym, co odkryjesz. Tak ważne jest to, aby coraz więcej ludzi zdobyło wiedzę o Życiu po Śmierci i przekazało innym to, co odkryli w odniesieniu do siebie i to, kim naprawdę jesteśmy. Wszyscy powinni wiedzieć w jaki sposób doświadczenie Życia po Śmierci wpływa na naszą wiarę i sposób życia tu, w świecie fizycznym. Wierzę, że kiedy coraz więcej ludzi będzie znało prawdę, wtedy i ten świat, i Życie po Śmierci, staną się miejscami, w których życie będzie lepsze.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Bruce Moen

 • Tytuł oryginału: 

  Voyages into the Unknown (Exploring the Afterlife)

 • Liczba stron: 

  301

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7579-724-4

 • Tłumacz: 

  Dorota Konieczka

 • Rok wydania: 

  2019

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...