Jem Dla Dwojga Nie Za Dwoje
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-928633-0-4
Autor: Edyta Gulińska
Koszt wysyłki od: 5.90 PLN
Wydawca: cdn wydawnictwo

Wprowadzenie do książki

Jem dla dwojga nie za dwoje

   Jestem szczęśliwą mamą kilkuletniej dziewczynki. I choć moja ciąża była zagrożona, a jej utrzymanie wymagało wielu wyrzeczeń, zapewniam, że był to najpiękniejszy okres mojego życia. Mam wiele doświadczeń i spostrzeżeń, którymi chętnie podzielę się z tobą, przyszłą mamą, nie tylko jako matka, ale przede wszystkim jako specjalistka od żywienia.
   Zajmuję się poradnictwem żywieniowym już od ponad dziesięciu lat. Stale pogłębiam swoją wiedzę i często przekazuję ją na łamach czasopism dla rodziców. Tym razem przygotowałam poradnik dietetyczny, który przeprowadzi cię przez dwanaście wyjątkowych miesięcy. Dlaczego dwanaście? Bo w mojej książce znalazły się nie tylko porady z zakresu żywienia dla kobiet w ciąży, ale także dla tych, które dopiero planują dziecko, i chcą się do tego jak najlepiej przygotować, oraz mam w okresie laktacji.
   Sposób odżywiania się ma niebagatelne znaczenie dla zdrowia. Według ekspertów, dzięki odpowiednio skomponowanej diecie, każdy człowiek może uniknąć ponad jednej trzeciej chorób. W przypadku dzieci, które rozwijają się w łonie prawidłowo odżywiającej się matki, a następnie są karmione piersią, wartość ta z pewnością będzie jeszcze wyższa.
  Odżywiając się we właściwy sposób, możesz wyposażyć maleństwo w kapitał na całe życie. Odpowiednio zbilansowana dieta, bogata w witaminy, minerały i inne substancje odżywcze, zapewni dziecku doskonałe warunki do prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego. Przecież to, co tyjesz, je także twój maluszek.
   Tu chciałabym wyprowadzić z błędu kobiety, które w ciąży jedzą dwa razy więcej, tłumacząc, że muszą jeść za dwoje. Otóż zamiast za dwoje, trzeba JEŚĆ DLA DWOJGA. Zapotrzebowanie energetyczne wzrasta jedynie w drugim i trzecim trymestrze ciąży, i to tylko o około 300 kcal!
   Na zmianę nawyków żywieniowych nigdy nie jest za późno, a im wcześniej „uporządkujesz” swoją dietę, tym lepiej. Wprowadzenie racjonalnego sposobu odżywiania się będzie superprezentem dla ciebie i twojego dziecka. Z przyjemnością podpowiem ci, jak to zrobić.

 • Szczegółowo opiszę, jak powinnaś przybierać na wadze podczas kolejnych miesięcy ciąży. 
 • Zdradzę, jak za pomocą żywieniowych sztuczek walczyć z porannymi nudnościami i innymi dolegliwościami tego okresu. Czy wiesz, że wymioty może zmniejszyć lub zupełnie wyeliminować odpowiednia ilość witaminy B6 w diecie? 
 • Powiem również, co jeść i w jakich ilościach, stosując tzw. piramidę żywieniową. 
 • Wezmę pod lupę nie tylko menu kobiety ciężarnej, ale i karmiącej. 
 • Jeśli potrzebny ci będzie suplement, podpowiem, jak wybrać najlepszy. 
 • Podam przykładowe jadłospisy. 

   Do przeczytania tej książki zachęcam również wegetarianki w ciąży. Jeśli jesteś jaroszką, znajdziesz rady, jak skomponować menu, by twojemu dziecku nie zabrakło żadnej z potrzebnych substancji odżywczych.
   Specjaliści od żywienia co pewien czas aktualizują normy żywieniowe, dlatego warto śledzić publikacje poświęcone zdrowej diecie.
   Jestem jednak pewna, że stosując się do rad zawartych w tej książce, zapewnisz sobie i swojemu dziecku wszystkie składniki odżywcze niezbędne do tego, byście byli zdrowi.

Szczegóły

 • Autor: 

  Edyta Gulińska

 • Objętość: 

  116

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  150x210

 • ISBN: 

  978-83-928633-0-4

 • Rok wydania: 

  2010

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...