Ukryta hipnoza
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-246-3322-7
Autor: Kevin Hogan
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN
Wydawca: One Press

Wprowadzenie do książki

Ukryta hipnoza

   W książce Ukryta hipnoza przedstawiamy sposoby koncentrowania uwagi na określonych rzeczach czy wydarzeniach w sposób utajony. Mówiąc inaczej, osoby poddane hipnozie nie zdają sobie z niej sprawy. Trzymamy ten fakt w tajemnicy. W momencie kiedy ktoś się zorientuje, że nie poddaje krytyce docierającego do niego przekazu, możemy zapomnieć o hipnozie.
   Dla potrzeb książki Ukryta hipnoza potraktujemy hipnozę jako odsunięcie funkcji krytycznej ludzkiego umysłu, pod warunkiem że odbiorca przekazu nie zdaje sobie sprawy z procesu, któremu został poddany. Patrząc z perspektywy społecznej, możemy powiedzieć, że do hipnozy dochodzi wtedy, gdy jedna osoba wysyła przekaz, a druga osoba odbiera go bez większego krytycyzmu i nie kwestionuje go.
   Ukryta hipnoza to manipulowanie i zarządzanie stanem świadomości, który w danym momencie może u danej osoby charakteryzować się większą lub mniejszą wydajnością, większym lub mniejszym przygnębieniem, radością, sprawnością intelektualną czy też stabilnością. Hipnotyzer stosujący ukrytą hipnozę umiejętnie dokonuje zmiany stanu świadomości.

Jeśli ktoś dysponuje wystarczającą ilością środków potrzebnych do wprowadzenia określonych zmian, możesz to wykorzystać. Jeśli tak nie jest, możesz wskazać mu kierunek, w którym powinien zmierzać, oraz doprowadzić go do celu za pomocą ukrytej hipnozy. Większość ludzi nie ma wszystkich potrzebnych środków, aby dokonać zmian, więc to Ty będziesz musiał pomóc im w stworzeniu kierunków zmian i środków potrzebnych do wprowadzenia nowych zachowań.

   Wyobraź sobie sześcioramienną gwiazdę, jak na przykład gwiazda Dawida. Pole w środku gwiazdy symbolizuje „trzon osobowości" danego człowieka. Każdy z sześciu wierzchołków gwiazdy oznacza „stany ego" lub tę część osoby, która nie znajduje się na żadnym innym wierzchołku gwiazdy. Jeden z wierzchołków może symbolizować „nieprzewidywalny" element osobowości. Inny wierzchołek może stanowić „intelektualny" aspekt osobowości, kolejny „łagodny", a jeszcze następny „szczęśliwy" (oczywiście dla potrzeb powyższej metafory można wyobrazić sobie gwiazdę dwudziesto lub trzydziestoramienną, ale gwiazda sześcioramienna stanowi przejrzysty i łatwo zrozumiały przykład).
   Wyobraźmy sobie, że obecnie jakaś osoba znajduje się w stanie „nieprzewidywalnym". Ten wierzchołek gwiazdy (nazwijmy go punktem pierwszym) wskazuje północ. Wierzchołek północny oznacza stan, który właśnie „zdominował" całe „ja". Jeśli okaże się, że „nieprzewidywalność" nie jest w danym momencie cechą pożądaną, możemy za pomocą ukrytej hipnozy przekręcić gwiazdę tak, aby człowiek znalazł się w jakimś bardziej użytecznym stanie. Być może element „intelektualny" znajdujący się na trzecim wierzchołku gwiazdy jest tym stanem osobowości naszego klienta, przyjaciela, ukochanej osoby, do którego chcemy dotrzeć i go utrzymać. Za pomocą narzędzi ukrytej hipnozy możemy sprawić, że nieprzewidywalne „ja" odsuwa się na dalszy plan, a gwiazda obraca się w taki sposób, że punktem wskazującym północ jest punkt trzeci.
   Ukryta hipnoza jest częściowo zamierzoną manipulacją stanami osobowościowymi drugiej osoby. Może to oznaczać wzmocnienie jakiegoś stanu umysłu, złagodzenie go, skierowanie go na inne tory lub zamianę na jakiś inny stan.
   Niełatwo jest uwolnić się od wspomnianego wyżej nieprzewidywalnego ja. Mówiąc ogólnie, im bardziej jest ono intensywne, tym trudniej jest się od niego uwolnić.

Ukryta hipnoza to między innymi przeniesienie określonego stanu umysłu na osobę lub grupę osób oraz utrzymanie go.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Kevin Hogan

 • Tytuł oryginału: 

  Covert Hypnosis: An Operator's Manual

 • Liczba stron: 

  329

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-246-3322-7

 • Tłumacz: 

  Małgorzata Warmińska-Biszczad

 • Rok wydania: 

  2011

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...