Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7191-000-5
Autor: Karp Reba Ann
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788371919657
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN

'

Ze wstępu do książki Encyklopedia uzdrawiania Edgara Cayce''a

   Wszyscy chorzy ludzie pragną uzdrowienia. Książka Encyklopedia uzdrawiania Edgara Cayce''a oferuje czytelnikowi encyklopedyczne spojrzenie na to w jaki sposób Edgar Cayce - niezwykły mistyk i jasnowidz dwudziestego stulecia - postrzega uzdrowienie zachodzące w organizmie człowieka.
Cayce zmarł w 1945 roku, ale jego spuścizna w postaci ponad 14 tysięcy medialnych odczytów nadal stanowi obiekt badań akademickich oraz klinicznej praktyki. Z odczytów dowiadujemy się, że człowiek jest nieśmiertelną istotą, o duchowej naturze, kreatywną i twórczą dzięki sile swego umysłu. Istotą która w tym wymiarze posługuje się ciałem, stanowiącym wytwór umysłu wykorzystującego energię ducha.
    Reba Ann Karp słusznie nadała swojej książce tytuł Encyklopedia uzdrawiania Edgara Cayce''a, ponieważ rzeczywiście zawarła w niej ogrom tematów, pomysłów, problemów, metod leczenia i studiów poszczególnych przypadków.
    W ciągu ponad trzydziestu ostatnich lat moje własne doświadczenia podpowiadały mi, że w sposobie w jaki Cayce postrzegał ludzkie ciało, zawarta jest prawda. Mówił on o układach i narządach funkcjonujących w organizmie człowieka, wypełniających swą misję zachowywania życia, dzięki czemu możemy aktywnie realizować nasze przeznaczenie i cele w świecie, w którym żyjemy. Cayce miał ściśle określone poglądy na dziedzinę uzdrawiania. Twierdził, że jeśli skoordynujemy funkcje przyswajania, wydalania, krążenia, oddychania, regeneracji itp., wówczas musi nastąpić powrót do zdrowia. Emocje, postawy, sytuacja życiowa, poglądy, odgrywają pewną rolę w powstawaniu lub pogłębianiu się choroby, ale terapia, której zadaniem jest równoważenie i dostrajanie funkcji ciała, umysłu i ducha, w większości przypadków jest równoznaczna z powrotem do zdrowia.
Czasami nawet bardzo proste metody leczenia działają cuda, jeśli niosą pomoc ciału. Ostatnio mój trzydziestoletni pacjent zachorował na zapalenie wątroby. Zanim przy pomocy badań laboratoryjnych zdołaliśmy ustalić typ choroby, poziom enzymów wątrobowych tego mężczyzny powrócił do normy dzięki terapii, w skład której wchodził odpoczynek, specjalna dieta, okłady z oleju rycynowego na okolicę żołądka, oraz pozytywne myślenie. Po upływie trzech tygodni ustąpiła żółtaczka, a pacjent poczuł się dobrze i mógł wrócić do pracy. Lektura Encyklopedii uzdrawiania Edgara Cayce''a pozwoli wam zacząć myśleć o waszym ciele w nowy sposób - w sposób, dzięki któremu uzyskacie większą kontrolę nad zdrowiem. Uzdrawianie w istocie zachodzi w waszym wnętrzu, zaś wy powinniście nad nim panować.

William A. McGarey, lekarz medycyny

Encyklopedia uzdrawiania od A do Z

   Książka ncyklopedia uzdrawiania Edgara Cayce''a zawiera streszczenia ponad dziewięciu tysięcy odczytów medycznych, skatalogowanych w Stowarzyszeniu Badań i Oświecenia ARE (w fundacji Cayce''a) w Virginia Beach, w stanie Wirginia. Zainteresowani odczytami zauważą z pewnością, że zawarte w tym tomie studia nie są wyczerpujące. Osoby chcące uzyskać więcej informacji, proszone są o kontakt i przestudiowanie tak zwanej biblioteki akt w ARE P.O. Box 595, Virginia Beach, Wirginia 23451 (Atlantic Avenue na 67. ulicy); a przed przystąpieniem do jakiejkolwiek terapii, o skonsultowanie się z lekarzem.
   Opisy przypadków, następujące po indywidualnych sprawozdaniach medycznych, zaczerpnięte zostały z samych odczytów i często są niekompletne z powodu braku dalszych danych. Nie oznacza to jednak, że nie uzyskiwano dobrych wyników. Brak informacji wynika z niemożności utrzymania kontaktu z osobami, które otrzymały odczyty. Zamieszczenie opisu przypadków miało na celu podanie przykładów typowych dla poszczególnych zaburzeń.
   Dane pochodzące z opisów przypadków uzyskanych od osób, które współcześnie zastosowały z powodzeniem porady odnalezione w bibliotece akt, zamieszczone są na końcu książki.
   Powinniśmy tu dodać, że Cayce udzielał odczytów na temat większości schorzeń, ale „nowe" choroby zdiagnozowano i nazwano dopiero niedawno.
Co więcej, ze względu na ograniczenia czasowe, w książce tej nie zostały zamieszczone opisy wszystkich chorób, na temat których Cayce udzielał informacji. Osoby pragnące dowiedzieć się czegoś na temat tych chorób mogą skontaktować się z ARE.

'

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Karp Reba Ann

 • Tytuł oryginału: 

  Edgar Cayce Encyclopedia of Healing

 • Liczba stron: 

  529

 • Wymiary: 

  165x235

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7191-000-5

 • Tłumacz: 

  Monika Dalecka, Małgorzata Michalska

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...