Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7191-097-5
Autor: Neale Donald Walsch
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN

Wprowadzenie do książki

Wspólnota z bogiem

  Witaj na pokładzie.
  Chciałbym, abyś rozważył niezwykłą rzecz.
  Chciałbym, abyś rozważył taką możliwość, że książka ta powstała właśnie dla ciebie.
  Jeśli dopuszczasz taką ewentualność, sądzę, że jesteś u progu przełomowego doświadczenia swego życia.
  Teraz pragnę, abyś rozważył coś jeszcze bardziej niezwykłego.
  Pragnę, abyś rozważył taką możliwość, że ta książka powstała dla ciebie dzięki tobie.
  Jeśli umiesz wyobrazić sobie świat, w którym nic nie zdarza się tobie, lecz wszystko zdarza się dzięki tobie, dotarła do ciebie wiadomość, którą zamierzałeś sobie wysłać w tych siedmiu zdaniach.
  Nie można doprawdy wymagać od książki szybszego przekazu.

  Witaj w tej chwili.
  Szczęśliwie tu „zawitałeś”, ponieważ przeznaczeniem tej chwili było doprowadzić cię do błogosławionego doświadczenia, jakie ciebie zaraz czeka.
  Tropiłeś odpowiedzi na najdonioślejsze kwestie życia, dochodziłeś ich uporczywie, żarliwie i szczerze, w przeciwnym razie byś tu nie trafił.
  Poszukiwania te trwały w twoim wnętrzu, niezależnie od tego, czy uczyniłeś z nich ważny składnik twego zewnętrznego życia czy nie; to właśnie skłoniło cię do sięgnięcia po tę książkę.
  Kiedy to zrozumiałeś, rozwikłałeś jedną z największych zagadek życia: dlaczego rzeczy dzieją się tak, jak się dzieją.
  Potrzeba było na to zaledwie czternastu zdań.
  Witaj na spotkaniu ze Stwórcą.
  Tego spotkania nie da się uniknąć. Wszyscy stająprzed obliczem Stwórcy, pytanie tylko, kiedy to nastąpi.
  Żarliwi poszukiwacze prawdy przeżywają to spotkanie raczej prędzej niż później. Uczciwość jest jak magnes. Przyciąga Życie. A Życie to inne określenie Boga.
  Kto uczciwie szuka, uczciwie dostaje. Życie nie oszukuje siebie.
  W ten właśnie sposób doszło do tego, że znalazłeś się tutaj, z tymi słowami przed oczami. Sam siebie tu umieściłeś, i to nieprzypadkowo. Zastanów się dobrze, jak tu trafiłeś, a zobaczysz.
  Wierzysz w Boską Inspirację? Ja tak. Wierzę w nią ze względu na ciebie, i wierzę ze względu na mnie.
  Niektórym ludziom nie podoba się, gdy ktoś oznajmia, że jest natchniony przez Boga. Moim zdaniem, składa się na to szereg przyczyn.
  Przede wszystkim, ludzie przeważnie nie dopuszczają, że sami kiedykolwiek zostali natchnieni przez Boga, przynajmniej nie wprost - to znaczy, przez bezpośredni przekaz - zatem ktoś, kto występuje z takim twierdzeniem, natychmiast staje się podejrzany.
  Co więcej, podawanie, że czerpie się natchnienie od samego Boga trąci nieco pychą, ponieważ daje do zrozumienia, że nie można się z nim spierać ani niczego mu wytykać, ze względu na pochodzenie przekazu.
  Ponadto, osoby powołujące się na Boską Inspirację na ogół nie należały do łatwych we współżyciu - weźmy na przykład Mozarta, Rembrandta, Michała Anioła czy któregokolwiek z papieży, jak również niezliczone rzesze innych, którzy w imię Boga robili przeróżne szalone rzeczy.
  Wreszcie, z tych, których, jak wierzymy, natchnął Bóg, uczyniliśmy takie świętości, że nie wiemy, jak się do nich odnosić ani jak z nimi postępować. Innymi słowy, mimo że są cudowni, czujemy się przy nich nieswojo.
  Tak więc jesteśmy przeczuleni na punkcie osób powołujących się na Boga jako źródło swojej wiedzy. Być może słusznie. Nie chcemy chłonąć wszystkiego, co mówią inni tylko dlatego, że jak podają, głoszą przesłanie Najwyższego.
  Ale skąd możemy wiedzieć, co jest Boską Inspiracją a co nie? Jak można mieć pewność, że ktoś przekazuje odwieczną prawdę?
  No właśnie, to wielkie pytanie. A oto wielki sekret. Nie trzeba tego wiedzieć. Wystarczy znać własną prawdę, nie cudzą. Kiedy to pojmiemy, pojmujemy wszystko. Pojmujemy, że to, co mówią inni, nie musi być Prawdą; ma nas tylko przywieść do naszej własnej. I przywiedzie. To jest nieuchronne. Wszystkie rzeczy prowadzą nas do naszej najgłębszej prawdy. Taki jest ich cel.
  W rzeczy samej, taki jest cel Życia.
  Życie to prawda, objawiająca się sobie.
  Bóg to Życie, objawiające się sobie.
  Nie mógłbyś powstrzymać tego procesu, gdybyś chciał. Ale możesz go przyspieszyć. To właśnie tu robisz. Dlatego postawiłeś siebie przed tą książką.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Neale Donald Walsch

 • Tytuł oryginału: 

  Communion with God

 • Liczba stron: 

  216

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7191-097-5

 • Tłumacz: 

  Sławomir Studniarz

 • Rok wydania: 

  2009

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...