Kup cały komplet !
Fragment książki Praktykowanie potęgi teraźniejszości
Wpływ, jaki od czasu pierwszego wydania w 1997 roku Potęga Teraźniejszości wywarła na zbiorową świadomość, przekroczył moje najśmielsze oczekiwania. Książka została przetłumaczona na piętnaście języków, a ja codziennie otrzymuję e-maile od czytelników z całego świata, którzy piszą, jak nauki w niej zawarte odmieniły ich życie.
Chociaż wciąż widoczne są skutki szaleństwa egotycz-nego umysłu, wyłania się coś nowego. Nigdy wcześniej tak wielu ludzi nie było gotowych wyrwać się ze zbiorowych schematów myślowych, które od niepamiętnych czasów utrzymywały całą ludzkość w niewoli bólu. Budzi się nowy stan świadomości. Wycierpieliśmy już wystarczająco wiele! Nawet teraz, kiedy trzymasz w rękach tę książkę i czytasz wersy zapowiadające możliwość prowadzenia życia wyzwolonego, w którym nie zadajesz już bólu ani sobie, ani innym, kiełkuje w tobie świadomość.
Wielu z piszących do mnie czytelników prosiło, aby praktyczne aspekty nauk zawartych w Potędze Teraźniejszości przedstawić w bardziej przystępnej formie, tak by mogły być użyteczne w codziennej praktyce. Ich życzenie stało się impulsem do napisania tej książki.
Oprócz ćwiczeń i medytacji pozycja ta zawiera kilka krótszych fragmentów z oryginału, które mogą posłużyć jako przypomnienie niektórych podstawowych zagadnień i idei, co pomoże wcielić je w praktykę codzienności.
Wiele fragmentów książki Praktykowanie potęgi teraźniejszości nadaje się do czytania medytacyjnego. Jego istotą nie jest gromadzenie nowych informacji, ale wchodzenie w miarę lektury w odmienny stan świadomości. Oto dlaczego możesz wielokrotnie wracać do tych samych fragmentów i zawsze odnajdziesz w nich coś nowego i świeżego. Tylko słowa, które zostały napisane lub wypowiedziane w stanie obecności, mają moc transformacji. Jest to moc budzenia w tobie obecności.
Poszczególne fragmenty Praktykowania potęgi teraźniejszości najlepiej czytać wolno i bez pośpiechu. Od czasu do czasu będziesz chciał przerwać lekturę i pozwolić sobie na moment cichej refleksji albo nieporuszonej ciszy. Innym razem po prostu otworzysz książkę na chybił trafił i przeczytasz kilka linijek teksu.
Książka Praktykowanie potęgi teraźniejszości może być również wprowadzeniem dla wszystkich, którzy poczuli się zniechęceni lub przytłoczeni Potęgą Teraźniejszości.
Eckhart Tolle
9 lipca 2001
Największą przeszkodą w doświadczaniu realności twojego połączenia ze Źródłem jest utożsamienie się z umysłem, które sprawia, że myśl staje się przymusem. Niemożność zatrzymania strumienia myśli to straszliwe cierpienie, którego jednak sobie nie uświadamiamy; dotyka ono prawie wszystkich, więc jest uważane za coś normalnego. Nieprzerwany hałas mentalny uniemożliwia ci odkrycie królestwa wewnętrznej ciszy, które jest nierozłączne z Istnieniem. Wytwarza również fałszywą jaźń, dzieło umysłu, która rzuca na wszystko cień lęku i cierpienia.
Identyfikacja z umysłem tworzy matowy ekran pojęć, etykietek, wyobrażeń, słów, osądów oraz definicji i w rezultacie blokuje wszystkie prawdziwe relacje. Staje pomiędzy tobą i twoim ja; pomiędzy tobą i twoim partnerem; pomiędzy tobą i naturą; pomiędzy tobą i Bogiem. To ekran myśli, który stwarza złudzenie odrębności; iluzję, że istniejesz ty i całkowicie oddzieleni inni. Zapominasz wtedy o podstawowej rzeczy, że poniżej poziomu materialnych przejawów i odrębnych form stanowisz jedność ze wszystkim, co istnieje.
Umysł to cudowne narzędzie, jeśli wykorzystuje się go w odpowiedni sposób. Użyty nieprawidłowo staje się jednak bardzo destrukcyjny. Ściślej rzecz biorąc, nie chodzi nawet o to, że korzystasz ze swojego umysłu niewłaściwie – zwykle nie korzystasz z niego wcale. On używa ciebie. I właśnie tu jest problem. Wierzysz, że jesteś swoim umysłem, a to złudzenie. Narzędzie przejęło nad tobą kontrolę.
To prawie tak, jakbyś został zniewolony i nie wiedząc o tym, brał swego prześladowcę za siebie.
Szczegółowe Informacje
-
Autor:
Eckhart Tolle
-
Tytuł oryginału:
Practicing the Power of Now: Essential Teachings, Meditations, and Exercises From The Power of Now
-
Liczba stron:
170
-
Wymiary:
145x205
-
Oprawa:
Miękka
-
ISBN:
978-83-61897-04-0
-
Tłumacz:
Dariusz Wróblewski, Jerzy Hogendorf
-
Rok wydania:
2009