Wprowadzenie do książki
Zapalenie korzonków
Człowiek żyje na ziemi od tysięcy lat i tak samo długo nękają go choroby. I przez cały ten czas człowiek uczy się walczyć z nimi i pokonywać je. Sukcesy współczesnej medycyny świadczą o tym, że w większości przypadków wygrywa tę walkę. Jednak czasem leczenie pochłania tyle siły i energii, wytrąca nas ze zwykłego trybu życia na tak długo, że najwyższy czas pomyśleć czy istnieją sposoby zapobiegania chorobom? Z doświadczenia wiemy, że wszystkie dobre rady, dotyczące „właściwego trybu życia”, najczęściej pozostają tylko teorią. Stosować dietę, biegać rano i brać zimny prysznic - mało kto przestrzega tych zaleceń. Czy istnieje inny, prostszy sposób zapobiegania powstawaniu choroby? Przykłady, gdy przypadkowo pojawiająca się dolegliwość zmienia się w przewlekłą chorobę, znane są wszystkim. Jak uniknąć rozprzestrzenienia się procesu patologicznego i pomóc samemu sobie, gdy choroba coraz szybciej się rozwija?
Celem tej książki jest omówienie właśnie tych sposobów leczenia i profilaktyki chorób, które są dostępne dla każdego, pochłaniają niewiele czasu, nie wymagają specjalnego przygotowania lub pomocy z zewnątrz, i najważniejsze - pomagają powstrzymać chorobę lub, jeżeli już się pojawiła, przyśpieszyć proces powrotu do zdrowia.
Mówić będziemy o środkach, które proponuje medycyna ludowa. Człowiek zawsze poszukiwał nowych sposobów pokonania choroby, ale w różnych krajach przebiegało to odmiennie. Na Wschodzie były to różnorodne rodzaje masażu, ćwiczenia fizyczne i oddechowe; na Zachodzie pierwszeństwo miało ziołolecznictwo, zaklęcia oraz zabiegi wodne (amerykańskie leczenie sokami w połączeniu z psychoterapią zostało zapoczątkowane właśnie w tradycji zachodniej). Łącząc te lub inne sposoby, możemy uprzedzić rozwój choroby lub przyśpieszyć jej leczenie. Nie ma jednak wątpliwości, że nie warto rezygnować z fachowej pomocy lekarzy. Jednak, stosując ludowe środki, sami możemy sobie pomóc i przyśpieszyć proces powrotu do zdrowia.
Bez względu na to, że przytaczamy tu opis objawów, pomagających w postawieniu diagnozy, nie liczcie tylko na siebie. Książka jest poświęcona zapaleniu korzeni nerwów rdzeniowych - schorzeniu, które może się pojawić z wielu przyczyn oraz mieć różne następstwa, dlatego diagnozę powinien postawić lekarz-specjalista. Stosowanie środków ludowych - masażu, łaźni, wykorzystywania ziół leczniczych, oraz leczenia krążkiem ebonitowym, witaminoterapii i stosowania soków pomogą zwalczyć chorobę lub zapobiec jej pojawieniu się.
Szczegółowe Informacje
-
Autor:
Anna Kuczanskaja
-
Tytuł oryginału:
Ridikulit
-
Liczba stron:
85
-
Wymiary:
145x200
-
Oprawa:
Miękka
-
ISBN:
83-88872-25-7
-
Tłumacz:
Olga Rusiecka
-
Rok wydania:
2003