Zapalenie Korzonków
Wczytuję dane...
KOD: 83-88872-25-7
Autor: Anna Kuczanskaja
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: ABA

Wprowadzenie do książki

Zapalenie korzonków

   Człowiek żyje na ziemi od tysięcy lat i tak samo długo nękają go choroby. I przez cały ten czas człowiek uczy się walczyć z nimi i pokonywać je. Sukcesy współczesnej medycyny świadczą o tym, że w większości przypadków wygrywa tę walkę. Jednak czasem leczenie pochłania tyle siły i energii, wytrąca nas ze zwykłego trybu życia na tak długo, że najwyższy czas pomyśleć czy istnieją sposoby zapobiegania chorobom? Z doświadczenia wiemy, że wszystkie dobre rady, dotyczące „właściwego trybu życia”, najczęściej pozostają tylko teorią. Stosować dietę, biegać rano i brać zimny prysznic - mało kto przestrzega tych zaleceń. Czy istnieje inny, prostszy sposób zapobiegania powstawaniu choroby? Przykłady, gdy przypadkowo pojawiająca się dolegliwość zmienia się w przewlekłą chorobę, znane są wszystkim. Jak uniknąć rozprzestrzenienia się procesu patologicznego i pomóc samemu sobie, gdy choroba coraz szybciej się rozwija?
   Celem tej książki jest omówienie właśnie tych sposobów leczenia i profilaktyki chorób, które są dostępne dla każdego, pochłaniają niewiele czasu, nie wymagają specjalnego przygotowania lub pomocy z zewnątrz, i najważniejsze - pomagają powstrzymać chorobę lub, jeżeli już się pojawiła, przyśpieszyć proces powrotu do zdrowia.
   Mówić będziemy o środkach, które proponuje medycyna ludowa. Człowiek zawsze poszukiwał nowych sposobów pokonania choroby, ale w różnych krajach przebiegało to odmiennie. Na Wschodzie były to różnorodne rodzaje masażu, ćwiczenia fizyczne i oddechowe; na Zachodzie pierwszeństwo miało ziołolecznictwo, zaklęcia oraz zabiegi wodne (amerykańskie leczenie sokami w połączeniu z psychoterapią zostało zapoczątkowane właśnie w tradycji zachodniej). Łącząc te lub inne sposoby, możemy uprzedzić rozwój choroby lub przyśpieszyć jej leczenie. Nie ma jednak wątpliwości, że nie warto rezygnować z fachowej pomocy lekarzy. Jednak, stosując ludowe środki, sami możemy sobie pomóc i przyśpieszyć proces powrotu do zdrowia.
   Bez względu na to, że przytaczamy tu opis objawów, pomagających w postawieniu diagnozy, nie liczcie tylko na siebie. Książka jest poświęcona zapaleniu korzeni nerwów rdzeniowych - schorzeniu, które może się pojawić z wielu przyczyn oraz mieć różne następstwa, dlatego diagnozę powinien postawić lekarz-specjalista. Stosowanie środków ludowych - masażu, łaźni, wykorzystywania ziół leczniczych, oraz leczenia krążkiem ebonitowym, witaminoterapii i stosowania soków pomogą zwalczyć chorobę lub zapobiec jej pojawieniu się.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Anna Kuczanskaja

 • Tytuł oryginału: 

  Ridikulit

 • Liczba stron: 

  85

 • Wymiary: 

  145x200

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-88872-25-7

 • Tłumacz: 

  Olga Rusiecka

 • Rok wydania: 

  2003

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...