Wczytuję dane...
KOD: 83-60280-35-5
Autor: Louis J. Ignarro
Dostępność: 24 godzin
EAN: 8360280355
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Centrum

Wprowadzenie do książki

Nigdy więcej chorób serca

   Program przedstawiony w niniejszej książce może przynieść korzyści wielu czytelnikom. Dorośli ludzie, którzy cierpią na choroby sercowo-naczyniowe - najczęściej osoby po pięćdziesiątym roku życia, choć niestety choroba ta dotyka obecnie również osoby w młodszym wieku - mogą przekonać się, że skutki tych dolegliwości zostaną odwrócone. Ci, którzy nie uskarżali się dotąd na poważne dolegliwości, mogą skorzystać z rozbudowanego programu prewencyjnego, który pomoże im ustrzec się przed skutkami starzenia oraz innymi czynnikami występującymi w chorobach serca.
   Książka ta przeznaczona jest w równym stopniu dla kobiet, jak i dla mężczyzn, chociaż kobiety karmiące lub ciężarne powinny skonsultować się z lekarzem, zanim zdecydują się na stosowanie mojej metody. Pomimo obiegowej opinii choroby serca nie sąjuż wyłączną domeną mężczyzn. Każdego roku odnotowuje się przypadki zachorowań u 8,6 milionów kobiet, co stanowi liczbę przewyższającą procent zachorowalności na raka. Mimo że kobiety częściej umierają na choroby serca, mężczyźni nadal stanowią grupę największego ryzyka, szczególnie w młodym wieku. Niniejsza książka nie jest przeznaczona dla przedstawicieli jednej płci, bowiem oferuje zalecenia zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn.
   Zawarłem w niej fakty medyczne, które sam badałem jako naukowiec. Odkąd komitet Nagrody Nobla uznał, że moje odkrycia zasłużyły na to wyróżnienie, podejmuję nieustanne starania, aby przekazać tę wiedzę osobom spoza świata nauki w sposób dla nich zrozumiały. Książka ta zawiera fakty i wyjaśnienia najważniejszych kwestii podane językiem wolnym od naukowego żargonu.
   Nigdy więcej chorób serca rozpoczyna się opowieścią o odkryciu tlenku azotu, czyli historią Alfreda Nobla, Lou Ignarro oraz opisem stuletniego procesu, który zakończył się wielkim przełomem w wiedzy o funkcjonowaniu układu sercowo-naczyniowego. Po przedstawieniu historii badań opowiem wam, jak funkcjonuje wasz układ krążenia i jakie mogą być problemy z nim związane. Zaprezentuję wam również przykłady praktycznego zastosowania metody leczenia tlenkiem azotu.     W dalszej części wyjaśnię rolę tlenku azotu we wszystkich czterech zasadniczych procesach biologiczńych - napięciu naczyniowym, krzepnięciu, zapaleniach i utlenianiu.
  Począwszy od rozdziału 5 przedstawię swój program służący zapobieganiu skutkom procesu starzenia się, wyjaśnię pokrótce skład zapotrzebowania organizmu na składniki odżywcze, zalecenia w kwestii diety oraz ćwiczeń fizycznych.    Następnie zaprezentuję wam trzy części mojego programu, zaopatrując wyjaśnieniami opartymi na faktach naukowych wszelkie sugestie dotyczące sposobu odżywiania, stosowania suplementów odżywczych oraz dbałości o kondycję fizyczną. W zakończeniu podam propozycję wdrożenia mojego programu, którą możecie wykorzystać we własnym życiu.
   Nigdy więcej chorób serca zawiera również świadectwa wielu kobiet i mężczyzn z całego kraju, którzy zaobserwowali u siebie znaczną poprawę dzięki stosowaniu terapii tlenkiem azotu. Dołączyłem tu również opisy poszczególnych przypadków oraz wyniki badań akademickich. Na koniec przedstawię informacje na temat najnowszych odkryć oraz perspektywę przełomu w dziedzinie leczenia chorób układu sercowo-naczyniowego.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Louis J. Ignarro

 • Tytuł oryginału: 

  No More Heart Disease

 • Liczba stron: 

  336

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  83-60280-35-5

 • Tłumacz: 

  Monika Gajdzińska

 • Rok wydania: 

  2006

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...