Wczytuję dane...
KOD: 978-83-89896-67-4
Autor: Karen Pryor
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Galaktyka

Wprowadzenie do książki

Kliker skuteczne szkolenie psa

    Szkolenie klikerowe w rzeczywistości nie polega wyłącznie na użyciu klikera czy smakołyków. Szkolenie klikerowe opiera się na nagrodach, którymi może być wszystko to, co pies lubi (zabawki, pogłaskanie itp.), podanych razem z sygnałem zaznaczającym zachowanie, tak precyzyjnie wydanym, że pomiędzy szkoleniowcem a psem zostaje przekazana informacja. Ucząc się szkolić zwierzęta za pomocą warunkowania instrumentalnego, stosujemy jedzenie jako nagrodę i kliker jako źródło sygnału, ponieważ są to doskonałe narzędzia do zdobywania nowych umiejętności zarówno przez ciebie, jak i przez psa. Razem, ty i pies, będziecie się uczyć nowego sposobu współpracy.
    Wszystko, czego chciałbyś nauczyć swojego psa, możesz mu przekazać poprzez szkolenie przy użyciu wzmocnień. Gdy pies już zrozumie, jakich zachowań chcesz go nauczyć, jak i kiedy ma je wykonać, możesz zastąpić kliknięcie słowem, a smakołyk - pogłaskaniem psa. Te „pomoce naukowe” masz zawsze przy sobie. Gdy twój pies nauczy się już jakiegoś zachowania za pomocą klikera, zapamięta je do końca życia, o ile nie wprowadzisz nowych elementów. Gdy pies nauczy się kilku zachowań, nie będziesz musiał dłużej klikać lub chwalić każdego zachowania z osobna - możesz użyć jednego wzmocnienia dla całej sekwencji. Po zakończeniu nauki zobaczysz, że będziesz sięgać po kliker tylko wtedy, gdy będziesz chciał wyostrzyć reakcję psa lub nauczyć go czegoś nowego. Albo miło razem spędzić czas, gdyż szkolenie klikerowe stanie się zabawą dla ciebie i dla twojego psa.
   Ale jak zacząć? Doświadczony szkoleniowiec klikerowy mógłby nauczyć cię podstawowych ćwiczeń w ciągu kilku minut, ale szkoleniowców klikerowych jest niewielu, więc często musimy zdobywać wiedzę na własną rękę. Ta mała książeczka ma na celu pomóc ci zacząć szkolenie - nauczyć cię budować u psa pierwsze klikerowo wyuczone zachowania. Gdy samodzielnie za pomocą klikera nauczysz psa nawet bardzo prostego zachowania, zobaczysz, że inne książki lub filmy poświęcone szkoleniu klike-rowemu staną się dla ciebie bardziej zrozumiałe. Wiele tysięcy szkoleniowców klikerowych z powodzeniem zaczęło od informacji zawartych w tej książce.
    Z rozdziału szóstego „Co dalej?” dowiesz się, gdzie szukać dalszej wiedzy. Skorzystaj z tych źródeł, z których część, np. internetowe grupy dyskusyjne, jest darmowa. Poza tym, jako nowy szkoleniowiec klikerowy możesz sam stać się źródłem wiedzy dla innych właścicieli psów i szkoleniowców w twojej okolicy. Wykorzystaj okazję! Ta dziedzina wciąż się rozwija i każdy z nas może wnieść w nią swój wkład.

Koren Pryor

Szczegóły

 • Autor: 

  Karen Pryor

 • Tytuł oryginału: 

  Get Started With Clicker Training

 • Objętość: 

  128

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  145x205

 • ISBN: 

  978-83-89896-67-4

 • Tłumacz: 

  Magdalena Urban

 • Rok wydania: 

  2013

 • Ilość nośników: 

  1 Płyta CD

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...