Wczytuję dane...
KOD: 978-83-08-08469-4
Autor: Ewa Woydyłło
Dostępność: 2 dni
EAN: 9788308084694
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Literackie

Wybitna psycholog, Ewa Woydyłło, o pamięci. I sztuce zapominania.

Jak działa nasza pamięć?
Dlaczego jedne zdarzenia doskonale zapamiętujemy, a inne wymazujemy z pamięci?
Jak ćwiczyć pamięć?
I w końcu: czy niezawodna pamięć, o której często marzymy i której często pragniemy, rzeczywiście jest nam tak bardzo potrzebna?

Książka Ewy Woydyłło to pod wieloma względami rewolucja w myśleniu o pamięci. Znana psycholog pisze bowiem nie tylko o tym, jak dbać o swą pamięć, ale przede wszystkim o tym, jak ćwiczyć się w zapominaniu. Pamięć może przecież być źródłem cierpień, może posiadać toksyczną moc, z którą trzeba umieć walczyć. Ta książka dla wielu osób może stać się orężem w tej trudnej walce.

Ewa Woydyłło zaprasza czytelników do swego gabinetu terapeutycznego i doradza, jak uwolnić się od pamięci złej. Pokazuje, jak wydobyć dobre wspomnienia i pozwolić im zapanować nad złymi, które często nas zniewalają. Autorce pomagają w tym zaproszeni rozmówcy:

Anna Dodziuk - psychoterapeutka, autorka książek psychologicznych, która opowiada, jak radzić sobie ze skazą wstydu i winy;

Małgorzata Sieczkowska - psychoterapeutka, specjalistka metody Somatic Experiencing, która dzieli się swoją wiedzą na temat leczenia traumy;

Jerzy Korzewski - psycholog kliniczny, psycho- i hipnoterapeuta, który wyjaśnia rolę hipnozy w docieraniu do ukrytej w nieświadomości prawdy o sobie; Wiktor Osiatyński - prawnik, autor książek o uzależnieniu i jego pokonywaniu, który przekonuje, że rozwój osobisty polega między innymi na pracy nad własną pamięcią.

Azymut

 • Autor: 

  Ewa Woydyłło

 • Format: 

  197x123 mm

 • Ilość stron: 

  260

 • ISBN: 

  9788308084694

 • Oprawa: 

  broszurowa

 • Rok wydania: 

  2024

Polecamy