Balsam Dla Duszy Walczącej Z Rakiem
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7510-721-0
Autor: Jack Canfield, Mark Victor Hansen, David Tabatsky
EAN: 9788375107210
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Rebis

Wprowadzenie do książki

Balsam dla Duszy walczącej z rakiem

   W olałbym, aby ta książka w ogóle nie powstała. Bo gdyby nik nie miał raka, świat byłby lepszym miejscem. Ta straszna choroba atakuje nas jednak we wszystkich swoich wcieleniach, a my, zmagając się z nią, musimy stawić jej czoło.
   I robimy to, czego świadectwem jest ta książka. 101 opowieści o odwadze, wsparciu i miłości” to za mało powiedziane. Każda z tych opowieści pokazuje nam jedyny niepowtarzalny element ludzkiego ducha począwszy od zdolności do tego, by znaleźć w sobie siłę, której istnienia ktoś w solne nie podejrzewał, po uczucie absolutnego lęku, że oto tracimy kontrolę nad własnym życiem; od doświadczenia tego, co oznacza prawdziwe wsparcie i miłość, po świadomość, że jesteśmy zupełnie sami i zdani tylko na siebie; od odnajdywania wiary, po ej utratę i ponowne odnalezienie. We wszystkich tych opowieściach przekonujemy się, na dobre i na złe, że każdy, mężczyźni kobiety, ludzie młodzi i starzy, bogaci i biedni, każdy może nam opowiedzieć swoją historię o raku.
  Wiele z tych historii podnosi na duchu, niektóre trudno przetrawić. Wszystkie jednak są autentyczne, szczere i odzwierciedlają brutalną rzeczywistość świata choroby nowotworowej.
  Kiedy poproszono mnie po raz pierwszy, bym zajął się zebraniem opowieści do tej książki, doszedłem do wniosku, że powinna ona zawierać relacje różnych osób, których dotyka ten problem: pacjentów w każdym wieku pochodzących ze wszystkich grup społecznych, ich bliskich i przyjaciół, lekarzy i pielęgniarek oraz badaczy, tych, którzy mieli dobre wyniki, i tych, którzy ich niestety nie mieli.
   To zniechęcające zadanie czytania wszystkich nadesłanych opowieści było prawie nie do zniesienia. Wchłaniałem w siebie coraz bardziej wszystko, z czym musiały zmagać się piszące je osoby, i byłem coraz bardziej wyczerpany, starając się odnaleźć w nich sens. Ostatecznie jednak te wyjątkowe świadectwa napełniły mnie energią i dodały otuchy. Uświadomiłem sobie, że rak dotyka każdego z nas inaczej, a nasze reakcje bywają często zaskakujące.
  Melissa Sorensen z Woodbridge w Wirginii tak napisała o mężu: „Kiedy u kogoś lekarze stwierdzą cztery różne nowotwory, rodzina, przyjaciele i współpracownicy kręcą głowami z niedowierzania. Widziałam szok na twarzach ludzi, kiedy Scott mówił im: »Wypróbowuję różne nowotwory w nadziei, że trafię na ten, który mi najlepiej odpowiada«”.
   Dorian Solot z Albany w stanie Nowy Jork przyzwyczaiła się do tego, że ludzie wpatrują się w jej pozbawioną włosów głowę, ale któregoś dnia, kiedy jakaś nieznajoma zapytała ją szeptem ze współczuciem w głosie: „Co się pani stało? Wyłysiała pani?”, Dorian uśmiechnęła się tylko i odrzekła: „Wyłysiałam? Skąd! Moje włosy są po prostu niewidzialne”. Kobieta wpatrywała się w nią przez długą chwilę zbita z tropu, wreszcie zachichotała, a Dorian zrobiła to samo, powiedziała „do widzenia” i poszła w swoją stronę.
  Bonnie Davidson z Marion w Massachusetts, zmagając się ze wszystkimi negatywnymi skutkami terapii, podsłuchała przypadkiem, co jej córka mówi swojemu chłopakowi: „Moja mama nie ma piersi, nie ma macicy i nie ma włosów, a tata wciąż ją kocha. Ja też chcę takiej miłości”.
   Taką miłość odkryłem na kartach tej książki. Teraz możesz zrobić to także i Ty.

David Tabatsky

Szczegóły

 • Autor: 

  Jack Canfield, Mark Victor Hansen, David Tabatsky

 • Tytuł oryginału: 

  Chicken Soup for the Soul: The Cancer Book: 101 Stories of Courage, Support & Love

 • Objętość: 

  496

 • Oprawa: 

  Twarda

 • Format: 

  135x225

 • ISBN: 

  978-83-7510-721-0

 • Tłumacz: 

  Aleksander Gomola, Grażyna Łaciak-Gomola

 • Rok wydania: 

  2012

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...