Wczytuję dane...
KOD: 978-83-64645-36-5
Autor: Terry Walhs, Eve Adamson
EAN: 9788364645365
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: Illuminatio

Wprowadzenie do książki

Fenomenalna kuracja dr Wahls

   Wszystko zaczyna się od diety. To element środowiskowy, który możesz w pełni kontrolować i który ma ogromne znaczenie w leczeniu stwardnienia rozsianego oraz każdej innej choroby autoimmunologicznej i przewlekłej. Nie od razu sobie to uświadomiłam. Dieta Wahls, o której czytasz w tej książce, rowstawała etapami. Jej obecna postać jest dużo bardziej rozbudowana i dużo irwiej dostosować ją do potrzeb chorego poprzez wybór odpowiedniego poziomu zaawansowania.

 1. Dieta Wahls - poziom podstawowy, na którym obudzisz swoje ciało, dostarczając mu substancji odżywczych i usuwając pożywienie, które przyczyniało się do utraty zdrowia. 
 2. Wahls Paleo - wyższy poziom, na którym wielu pacjentów decyduje się zatrzymać. Dodatkowe elementy ułatwiają wyeliminowanie z diety pokarmów, które zagrażają zdrowiu jelit. 
 3. Wahls Paleo Plus - największe wyzwanie, a jednocześnie najlepsza terapia dla pacjentów cierpiących na choroby autoimmunologiczne, szczególnie pomocna osobom z problemami neurologicznymi lub psychologicznymi, również tym, które borykają się z nowotworem. 

   Na poszczególne plany składają się odmienne elementy, ale u podstaw wszystkich leżą te same zasady obecne we wszystkich aspektach programu Wahls. Po pierwsze, i najważniejsze, program opracowano z myślą o zmaksymalizowaniu dostaw witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i kwasów tłuszczowych, które umożliwiają wydajną pracę mózgu i mitochondriów. Metody, jak tego dokonać, wyniosłam z medycyny funkcjonalnej, analizy badań naukowych i eksperymentów z historyczną dietą kultur zbieracko-łowieckich. Jest niezwykle istotne, byś zrozumiał, że chodzi nie tylko o zdrowe odżywianie się, ale też powrót do pokarmów zbieżnych z potrzebami DNA. Przyjrzyjmy się bliżej elementom stanowiącym fundament programu Wahls.

Czy dieta Wahls to dieta paleo?

   Na pewno zastanawiasz się, jaki pożytek będziesz mieć z diety Wahls. Nie lepiej przestawić się na paleo? W poradnikach natkniesz się na wiele wersji pierwotnej diety człowieka: dietę paleo, dietę pierwotną, dietę jaskiniowca itp. Wszystkie mają pewne elementy wspólne i czymś się od siebie różnią. Dla mnie punktem wyjścia była teoria dr. Cordaina i jego książka Dieta paleo, którą oparł na badaniach antropologicznych społeczeństw żyjących ponad 10 tysięcy lat temu oraz tych, które po dziś dzień klasyfikuje się jako kultury zbieracko-łowieckie. Jego idee rozpowszechnili Robb Wolf, współautor książki Paleo dieta, i Mark Sisson, autor The Primal Blueprint: Reprogram Your Genes for Effortless Weight Loss, Vi-brant Health, and Boundless Energy.
    Jestem wielką fanką diet paleolitycznych, ale dieta Wahls ma do zaoferowania dużo więcej. To skrupulatnie skonstruowany program, który pomoże ci zmaksymalizować spożycie substancji odżywczych, co ma kluczowe znaczenie szczególnie dla osób cierpiących na choroby przewlekle. W tej sytuacji powrót do zdrowia wymaga bardziej agresywnego planu. Tym założeniem kierowałam się, ustalając niuanse diety Wahls. Sama przez dłuższy czas stosowałam dietę paleo (o czym wspomniał już dr Cordain), ale okazało się, że to za mało. Dla wielu osób dieta paleo okazuje się wystarczająca, szczególnie jeśli są zdrowi. Osobom, które już teraz borykają się z problemami zdrowotnymi, przysłuży się program żywienia o bardziej rozbudowanej strukturze niż ma to miejsce w przypadku zwykłych diet paleo/diet pierwotnych/diet kultur zbieracko-łowieckich. Nie wystarczy, by chory przestał jeść niezdrowe pokarmy - musi też wiedzieć, jak zmaksymalizować spożycie substancji odżywczych, których potrzebują komórki i mitochondria.

Szczegóły

 • Autor: 

  Terry Walhs, Eve Adamson

 • Tytuł oryginału: 

  The Wahls Protocol: A Radical New Way to Treat All Chronic Autoimmune Conditions Using Paleo Principles

 • Objętość: 

  400

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  165x235

 • ISBN: 

  978-83-66234-98-7

 • Tłumacz: 

  Marta Pustuła

 • Rok wydania: 

  2019

 • Tematyka: 

  Zdrowie Uroda

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...