Wczytuję dane...
KOD: 978-83-246-2852-0
Autor: Brian Tracy
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788324628520
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Sensus

Wprowadzenie do książki

Nie Tłumacz Się Działaj

   Prawdopodobnie osiemdziesiąt procent ludzi przez większość czasu gości na wyspie Kiedyś. Rozmyślają, marzą i fantazjują na temat tych wszystkich rzeczy, które „kiedyś" zrobią. Czy na wyspie Kiedyś przebywają sami? Nie, otaczają ich tam inni mieszkańcy wyspy Kiedyś! A czego przeważnie dotyczą tam rozmowy? Wymówek! Wyspiarze jeden przez drugiego przerzucają się wymówkami, mającymi usprawiedliwić ich obecność na tej wyspie. „Dlaczego tutaj jesteś?" — pytają się nawzajem. Nie trzeba nawet dodawać, że tłumaczą się najczęściej w ten sam sposób: „Miałem nieszczęśliwe dzieciństwo", „Mam kiepskie wykształcenie", „Brakuje mi pieniędzy", „Szef mnie ciągle krytykuje", „Moje małżeństwo to pomyłka", „Nikt mnie nie docenia" albo „Sytuacja gospodarcza jest fatalna". Wszyscy chorują na chroniczne „wymówkarstwo", które zawsze jest zabójcze dla sukcesu. Owszem, mają dobre intencje, ale przecież nie od dziś wiadomo, że dobrymi intencjami piekło jest wybrukowane.
   Pierwsza zasada sukcesu jest prosta: wydostań się z wyspy! Przestań szukać wymówek! Zrób to, co masz zrobić, albo tego nie rób, ale przestań się tłumaczyć. Nie używaj już swojego wspaniałego umysłu do wymyślania zawiłych wykrętów i usprawiedliwień, tłumaczących Twój brak działania. Zrób coś. Cokolwiek. No już! Powtarzaj sobie: „To, co się stanie, zależy ode mnie!".
   Wymówek szukają nieudacznicy; postępów dokonują zwycięzcy. W jaki sposób sprawdzić, czy nasza ulubiona wymówka ma rację bytu? To proste. Wystarczy się rozejrzeć i zapytać: „Czy jest tu osoba, która stosuje tę samą wymówkę, a mimo to odnosi sukcesy?". Kiedy zadasz to pytanie, będziesz musiał uczciwie przyznać, że tysiące, a nawet miliony ludzi, znajdowały się w dużo gorszej sytuacji, a jednak doszły do cudownych rzeczy w swoim życiu. Skoro tysiące czy miliony ludzi potrafiły tego dokonać, to znaczy, że Ty także możesz, o ile spróbujesz.
   Podobno gdyby ludzie wkładali tyle samo energii w realizowanie swoich celów, co w tłumaczenie się ze swoich niepowodzeń, efekty zaskoczyłyby ich samych. Najpierw jednak trzeba się wydostać z wyspy.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Brian Tracy

 • Tytuł oryginału: 

  No Excuses!: The Power of Self-Discipline

 • Liczba stron: 

  247

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-246-2852-0

 • Tłumacz: 

  Izabela Szybilska-Fiedorowicz

 • Rok wydania: 

  2015

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...