Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7595-853-9
Autor: Michael H.Brown
EAN: 9788375958539
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: M

Wprowadzenie do książki

Ostatnia godzina

  Na przestrzeni ponad dwóch dekad, dzielących nas od pierwszego wydania tej książki, ludzkość doświadczyła wielorakich zmian, zarówno w sferze kulturowej, jak i w wymiarach duchowych.
   Mogliśmy się przekonać, jak liczna jest rzesza przepowiedni i początkowo jedynie domniemanych widzeń, które zaczęły się spełniać w rzeczywistości. Ta zgodność dotyczy zarówno od dawna przewidywanych trendów społecznych, jak i zaskakujących zjawisk w świecie natury - mam tu na myśli anomalie klimatyczne, fale tsunami, huragany, powodzie, pożary lasów i kuliste pioruny.
   Fale dramatycznych przemian nie oszczędziły również Kościoła! Gdzie tylko nie spojrzeć, natychmiast rzuca się w oczy nowy kształt otaczającej nas rzeczywistości. Chociaż w obliczu zbliżającego się przełomu tysiącleci wielu z nas liczyło się z ewentualnością dziejowych tąpnięć, a niektórzy wieszczyli je z głębokim przeświadczeniem, taki scenariusz się nie ziścił -co należy uznać za całkiem zrozumiałe. Tak to bywa, że jesteśmy skazani na stąpanie po grząskim gruncie, jeśli wdajemy się w pisanie szczegółowych scenariuszy na wyrost. Przecież plany Boże nie podlegają dyktaturze ludzkich kalendarzy.
   Należy jednak podkreślić, że przyszłość wciąż skrywa wiele z tych wydarzeń, które tak wymownie opisane są na kartach tej publikacji. Musimy tylko zrewidować wąską definicję czasu, bo przecież wyroki Wiekuistego rządzą się innymi prawami niż wyrocznie zegarów. Ja sam jestem głęboko przekonany, że najbliższe lata i dekady odcisną na losach świata dziejowe znamię.
  Aż ciśnie się na usta pytanie o to, czy ludzkość zgromadzi się wokół Jezusa. Czy będziemy świadkami dogłębnej ponownej chrystianizacji Zachodu? Czy Polska, jak i kraje jej podobne, zdoła ostać się przemożnym prądom wymuszającym dryf w kierunku zeświecczenia? A może ślepo dotrzymując towarzystwa cudzej niedoli, kraj ten zgodzi się na wędrówkę po pustynnych bezdrożach z dala od Bożych traktów, szlakami wyznaczanymi przez pazerną komercję, gdzie głównym drogowskazem będzie chęć dogadzania sobie, i tylko sobie?
   Czy również temu narodowi przyjdzie doświadczyć gorzkiego przebudzenia, gdy pośród moralnego rozgardiaszu i wzajemnej wrogości ludzie niechybnie zmierzą się z wieloma bolączkami, których mogli uniknąć - i przed którymi przestrzega ta książka?

Michael Brown, 2014

Szczegóły

 • Autor: 

  Michael H.Brown

 • Tytuł oryginału: 

  The Final Hour

 • Objętość: 

  536

 • Oprawa: 

  Miękka

 • Format: 

  135x200

 • ISBN: 

  978-83-7595-853-9

 • Tłumacz: 

  Mariusz Szerocki

 • Rok wydania: 

  2014

Polecamy