ABC pewności siebie i atrakcyjności
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-246-7874-7
Autor: Krzysztof Król, Jan Gajos
EAN: 9788324678747
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: Sensus

Wprowadzenie do książki

ABC pewności siebie i atrakcyjności

    Jeśli jesteś człowiekiem, który pragnie osiągnąć sukces w życiu, i starasz się podążać za swoimi marzeniami, to z pewnością pojawia się taki moment, kiedy to postanawiasz znaleźć sobie mentora — osobę, na której chcesz się wzorować w dążeniu do zamierzonych celów... Nie jest to jednak takie proste, jak mogłoby się wydawać. Warto zadać sobie pytanie — od kogo się uczyć?
   Znalezienie właściwego mentora życiowego lub — ściślej mówiąc — mentorów życiowych jest jednym z kluczowych punktów Twojego dążenia do szczęścia.
   Widzisz, w życiu powinieneś mądrze dobierać swoich bohaterów i swoje wzory do naśladowania. Nie może być tak, że wzorujesz się na słabych. Zamiast dawać, chcesz tylko brać. Zamiast pracować i generować wartość, chcesz tylko korzystać ze świadczeń socjalnych i zasiłku dla bezrobotnych.
   Twoim zadaniem jest pomoc innym ludziom. Siła wewnętrzna musi prowadzić Cię niczym burza przez życie. Wzory, które będziesz chciał powielać, muszą być silnymi wzorami! Są ludzie, na których możesz opierać swoją wiedzę. Są przykłady, wzory do naśladowania, dzięki którym możesz uprościć swoje życie, uczynić je łatwiejszym.
    W młodości wpatrywałeś się w gwiazdy kina lub muzyki, w obrzydliwie bogatych ludziach widziałeś złudne spełnienie i szczęście. Przejmowałeś ich styl życia, myślałeś, że tona seksu z przypadkowymi ludźmi, narkotyki i alkohol uczynią z    Ciebie spełnionego człowieka. Sam przyznasz, że już teraz widzisz to i śmiejesz się z siebie — ktoś, kto kiedyś był dla Ciebie autorytetem, teraz jest zupełnym zerem. Gwiazda rocka, która była Twoim idolem, okazała się przegranym pijakiem i ćpunem. Nie byl to dobry wzór do naśladowania.
   Bardzo ważna jest zasada odpowiedniego dobierania mentorów. Jeśli chcesz zaufać czyimś słowom, powinieneś:
• dokładnie przestudiować życiorys danej osoby. Dowiedzieć się, co jest motorem jej działania. Jak wyglądało jej życie. Jakie decyzje podejmowała. Jakich zasad przestrzegała, by znaleźć się w punkcie, w którym chcesz być.
• krytycznie myśleć. Tak, znów to nieszczęsne krytyczne myślenie — musisz zawsze analizować informacje, które dany mentor będzie Ci przekazywał. Jeśli wydadzą Ci się niespójne, jeśli jego życie będzie różnić się od tego, co on głosi, od razu przemyśl to dokładnie.
• być elastycznym. Z dwóch pierwszych zasad wynika ta trzecia. Jeśli coś Ci nie pasuje, to zmień mentora! Nie przywiązuj się do nikogo nierozerwalnymi linami tylko dlatego, że nie chcesz głupio wyjść przed innymi lub przed samym sobą.      Naucz się przyznawać do błędów i wycofywać z błędnej inwestycji, aby uchronić resztę kapitału.

Zwróć uwagę zwłaszcza na punkt drugi. Istnieje tzw. technika otwartych pętli, stosowana z namiętnością przez trenerów NLP (programowania neurolingwistycznego). Wygląda to mniej więcej tak:
    Pamiętam sytuację, w której poznałem tę dziewczynę. Moment, gdy ona siedziała na ławce, wywołał w mojej głowie, najważniejszą myśł, jaka kiedykolwiek powstała itp. Zanim jednak opowiem ci o tej myśłi, przedstawię ci historię pewnego mądrego człowieka, którego poznałem, podróżując przez kraje Dalekiego Wschodu. Miał on niesamowity wpływ na moje życie.

   W ten sposób można gadać przez kilka godzin, a Ty będziesz słuchał z zaciekawieniem. Jest to technika NLP, dzięki której słuchasz uważnie przez długi czas, jesteś zadowolony ze szkolenia, bo jest ciekawe, natomiast nie wynosisz z niego żadnych praktycznych umiejętności. Co więcej, jeszcze namówisz znajomych, aby zapisali się na to szkolenie, bo tak będziesz po nim nakręcony.
    Dopiero po paru dniach lub tygodniach zorientujesz się, że zostałeś zrobiony w balona przez ludzi, którzy chcą tylko nachapać się kasy i nie zależy im na Twoim rozwoju. Tu właśnie ujawnia się różnica między trenerami, którzy realizują misję, a tymi, którzy robią wszystko wyłącznie dla pieniędzy. Można przecież mówić ciekawie i treściwie, z korzyścią dla słuchającego i z morałem na końcu opowiadania. Odróżniaj zatem manipulatorów stosujących na Tobie sztuczki NLP, aby sprzedać Ci szkolenie za 20 000 złotych, od ludzi, którym faktycznie zależy na Twoim sukcesie i którzy preferują sytuację „wygrany-wygrany”.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Krzysztof Król, Jan Gajos

 • Liczba stron: 

  328

 • Wymiary: 

  140x208

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-246-7874-7

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...