Mężczyzna na kozetce
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7705-278-5
Autor: Brandy Engler, David Rensin
Dostępność: 24 godzin
EAN: 9788377052785
Koszt wysyłki od: 9.90 PLN
Wydawca: PWN

Wprowadzenie do książki

Mężczyzna na kozetce

   Czego Pragną Mężczyźni. Co Czują Mężczyźni. Czego Nie Wiedzą Kobiety.

   Kiedy dr Brandy Engler otworzyła praktykę terapii seksualnej dla kobiet na Manhattanie, była ogromnie zaskoczona. Większość telefonów otrzymywała od mężczyzn. Chcieli porozmawiać o związkach, seksie i odwiecznym problemie: czym jest miłość.

    Mężczyzna na kozetce jest dziennikiem wniosków wyciągniętych przez młodą panią psycholog z jej nieoczekiwanej podróży do erotycznych umysłów mężczyzn. Czytelnicy są dopuszczeni do terapii z perspektywy obserwatora prowokacyjnych interakcji, które odkrywają prawdziwe motywacje zachowań seksualnych współczesnego mężczyzny.

   Dr Engler staje przez wyzwaniem, jakim jest pomoc tym ludziom w codziennych sprawach, które obejmują kobieciarstwo, pornografię, prostytutki i uzależnienie od seksu. Bada i próbuje zrozumieć ich pragnienia i obawy. Ten wciągający pamiętnik ujawnia jej prywatne reakcje na rewelacje opowiadane przez mężczyzn i ich wpływ na jej skomplikowane życie miłosne. Mimo że jej praca była początkowo niepokojąca to w miarę jak dr Engler pomagała pacjentom, oni pomagali jej rozwijać się zawodowo i prywatnie i pogodzić jej wyidealizowane wyobrażenia o miłości z surową prawdą, którą usłyszała w gabinecie.

   Książka Mężczyzna na kozetce nie jest książką złożoną z maksym dotyczących mężczyzn. Dr Engler i David Rensin wychodzą poza powierzchowne wnioski i uogólnienia pejoratywne tworząc wyjątkową książkę o psychologii seksu, która skłania czytelników zrewidowania poglądów na temat seksu, miłości i mężczyzn.

   Dzięki książce Mężczyzna na kozetce weźmiecie udział w prowadzonych przeze mnie poufnych sesjach terapeutycznych i staniecie się świadkami szokujących i prowokujących rozmów, które odsłonią przed wami najważniejsze problemy związane z męskimi zachowaniami seksualnymi. Będziecie obserwować silne emocje i rzeczywiste motywacje kryjące się za seksualnymi bolączkami współczesnych mężczyzn. W przeciwieństwie do autorów innych książek tego typu wtajemniczę was również we własne zawodowe i osobiste wnioski i przemyślenia - zarówno te, którymi dzieliłam się z pacjentami, jak i te, które pozostawiłam tylko dla siebie.

    Mężczyzna na kozetce nie jest książką medyczną. Nie jest to również poradnik. Próżno tu szukać wykazów, ćwiczeń czy twierdzeń. Ufam, że przeczytacie te historie i wyniesiecie z nich to, czego będziecie potrzebować. Wszystkie wiemy aż za dobrze, że nie istnieją uniwersalne odpowiedzi na pytania dotyczące miłości, zatem książka ta stanowi jedynie rozpoznanie. Postawiłam sobie za cel zabranie czytelniczek we wspólną podróż, aby uczyły się tak, jak i ja się uczyłam. Mam nadzieję, że lektura ta pozwoli kobietom inaczej spojrzeć na dynamikę związków i relacji seksualnych, bo kiedy rozmawiam o tych sprawach z przyjaciółkami, zawsze krążymy wokół pytania, czego naprawdę pragną mężczyźni. Chcemy zrozumieć, dlaczego zachowują się tak, a nie inaczej, i co możemy z tym zrobić.
    I wreszcie, chociaż każdy opisany w tej książce mężczyzna jest inny, łączy ich wspólna cecha: nie są zboczeńcami ani dewiantami. To zwyczajni faceci, pochodzący z różnych części Stanów Zjednoczonych i rozmaitych warstw społecznych, którzy mogliby być chłopakami, mężami, braćmi czy przyjaciółmi każdej z nas.
To mężczyźni, których wszystkie znamy. Mężczyźni, o których kobiety pragną wiedzieć więcej.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Brandy Engler, David Rensin

 • Tytuł oryginału: 

  The Men on My Couch: True Stories of Sex, Love and Psychotherapy

 • Liczba stron: 

  296

 • Wymiary: 

  145x205

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-7705-278-5

 • Tłumacz: 

  Ewa Kleszcz

 • Rok wydania: 

  2013

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...