Negocjacje. Przez Rozmowę Do Celu
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-246-1694-7
Autor: Angelique Pinet
EAN: 9788324616947
Koszt wysyłki od: 8.90 PLN
Wydawca: One Press

Wprowadzenie do książki

Negocjacje. Przez rozmowę do celu

   Jeżeli przy każdej wzmiance na temat negocjacji kulisz się ze strachu, wiedz, że na pewno nie jesteś jedyną osobą, która tak reaguje. Prawdopodobnie wyobrażasz sobie, że negocjacje oznaczają wielogodzinne targowanie się z niemiłym sprzedawcą zakończone powrotem do punktu wyjścia. To prawda, negocjacje potrafią być wyczerpujące, ale na ogół nie są nawet w połowie tak straszne, jak Ci się wydaje. Prawdę mówiąc, wszyscy negocjujemy niemalże w każdej chwili i robimy to skutecznie! Wszystkie nasze działania, od przyjmowania oferty pracy, przez udział w spotkaniach zawodowych, po omawianie z dzieckiem godziny powrotu do domu, wymagają bowiem od nas używania zdolności negocjacyjnych.
   Na tym jednak nie koniec. Jako klient, przez cały czas negocjujesz ze sobą to, na co możesz sobie pozwolić, a na co Cię nie stać. Jako właściciel domu negocjujesz z wieloma ludźmi, np. z ogrodnikami czy specjalistami od deratyzacji. Jako małżonek negocjujesz zaś zadania i obowiązki związane z prowadzeniem domu.
   Jak więc widzisz, negocjacje nie zawsze muszą wiązać się z ustalaniem ceny. Proces ten objawia się w wielu dziedzinach naszego życia i umiejętności takie mogą pomóc Ci częściej, niż jesteś sobie w stanie to wyobrazić. Bycie dobrym negocjatorem wymaga jednak nauki, dzięki której będziesz w stanie przedyskutować temat z przeciwnikiem i podjąć właściwe decyzje. Poza tym, nauka taka z pewnością poprawi też Twoje umiejętności organizacyjne, pozwalające Ci na dokładne wykonywanie wszystkich zadań i uzyskiwanie żądanych informacji.
   Sztuka negocjacji uczy tego jak przedstawiać swoja sprawę innym w taki sposób, aby zrozumieli Twój punkt widzenia. Dodatkowo, dzięki niej będziesz w stanie kontrolować sytuację, nie wystawiając się na ataki innych. Co ważniejsze, poznając tę sztukę, uczysz się tego, jak prosić o coś, czego chcesz. Pewnego dnia spędziłam dwie długie godziny, rozmawiając ze sprzedawcą laptopów. Gdy zawarliśmy już umowę, spytał czy potrzebuję czegoś jeszcze. Odparłam, że planowałam kupić jeszcze torbę na laptopa, ale nie mam ochoty wydawać więcej pieniędzy. On zaś odparł, że tak cierpliwej klientce dołoży ją gratis. Tak więc nigdy nie zaszkodzi powiedzieć, czego się chce.
   Podobnie jak w każdej grze, kiedy poznamy podstawowe zasady i dowiemy się, kto jest naszym przeciwnikiem, możemy się odprężyć i dobrze bawić. Jedną z podstawowych umiejętności negocjacyjnych jest zdolność do analizowania przeciwnika oraz czytanie jego języka ciała i mimiki. Jakby nie patrzeć, codziennie stykamy się z innymi ludźmi, co jest znacznie łatwiejsze, gdy wiemy, co i w jaki sposób chcą nam przekazać. Wskazówki zawarte w tej książce pomogą Ci w odpędzeniu nachalnego sprzedawcy i obronieniu się przed gruboskórnym współpracownikiem. Dodatkowo pozwalają one także na lepsze zrozumienie własnego charakteru, odkrycie swoich słabych stron i opracowanie metod obrony przed nimi.
   Kiedy wyruszysz w rejs po morzu negocjacji, zapomnij wszystko, co o nich wiesz, i otwórz swój umysł na cudowne możliwości, które mogą Ci one zaoferować. Kiedy tylko rozejrzysz się wokół, bez wątpienia dostrzeżesz, jak wiele można zyskać na posiadaniu umiejętności niezbędnych do odnoszenia sukcesów. Pozwól, aby ta książka była Twoim przewodnikiem po fascynującym świecie negocjacji, i odkrywaj nowe sposoby zastosowania zdobytej wiedzy we własnym życiu.

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Angelique Pinet

 • Tytuł oryginału: 

  The Everything Negotiating Book: Savvy Techniques For Getting What You Want --at Work And At Home

 • Liczba stron: 

  288

 • Wymiary: 

  176×250

 • Oprawa: 

  Miękka

 • ISBN: 

  978-83-246-1694-7

 • Tłumacz: 

  Cezar Matkowski

 • Rok wydania: 

  2008

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...