Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7649-109-7
Autor: Michio Kushi, Alex Jack
Dostępność: 24 godzin
Koszt wysyłki od: 7.90 PLN
Wydawca: Kos

Wprowadzenie do książki

Makrobiotyka ścieżka do całkowitego zdrowia

   Makrobiotyczna ścieżka do całkowitego zdrowia to książka, której celem jest pomoc w zapobieganiu lub przeciwdziałaniu około dwustu przewlekłym chorobom i zaburzeniom. Część I zawiera ogólny opis diety makrobiotycznej, wprowadzenie do zasad równowagi i energetyki pożywienia, a także zarys naturalnego podejścia do zdrowia i choroby. W części II omówiono choroby i zaburzenia pogrupowane w prawie trzydzieści obszernych podrozdziałów, takich jak „Problemy trawienne", „Problemy z wątrobą" czy „Problemy z oczami i wzrokiem". Przedstawiono też podstawowe informacje dotyczące układów, narządów i funkcji organizmu. Na przykład w podrozdziale „Problemy trawienne" podano konkretne wskazówki pomocne przy zapaleniu wyrostka robaczkowego, zapaleniu okrężnicy, zaparciu, chorobie Leśniowskiego-Crohna, biegunce, chorobie uchyłkowej jelit, zapaleniu jelita cienkiego, gazach i bólu spowodowanym gazami, hemoroidach, przepuklinie, zespole jelita drażliwego, chorobie lokomocyjnej i innych dolegliwościach jelitowych. Ponadto w tekście zawarto odsyłacze do schorzeń powiązanych. Niektóre klasyfikacje są umowne, zwłaszcza podane w podrozdziałach „Choroby kości i stawów", „Choroby i zaburzenia układu nerwowego" i „Problemy z mięśniami", ponieważ złożone dolegliwości, do których zalicza się stwardnienie rozsiane czy dystrofia mięśniowa, obejmują kilka układów i funkcji organizmu. Poważnym chorobom, takim jak rak i AIDS, poświęcono oddzielne podrozdziały. To samo dotyczy choroby szalonych krów, RSI (urazy na skutek chronicznego przeciążenia mięśni i ścięgien) i kilku innych zagadnień związanych ze współczesnym zdrowiem lub kwestiami środowiskowymi. Schorzenia typowe tylko dla kobiet, mężczyzn albo dzieci zostaną przedstawione w kolejnej książce o zastosowaniu ma-krobiotyki w zapewnieniu zdrowia rodzinie, gdzie omówiona będzie ciąża i opieka nad niemowlętami, depresja i zmienność nastrojów, zaburzenia układu odpornościowego, zmęczenie, problemy z barkami i szyją, problemy z włosami, skórą, paznokciami, jamą ustną i wargami, choroby przenoszone drogą płciową, problemy z wagą, problemy ze snem, nadużywanie używek, problemy z zębami, a także pierwsza pomoc i postępowanie w sytuacjach krytycznych.

   Książka ta zawiera ważny, nowy materiał, w tym skorygowane klasyfikacje, a także opisy nowych domowych środków leczniczych i dań specjalnych stosowanych przy wielu formach raka, chorobach zakaźnych, zaburzeniach układu nerwowego, zaburzeniach kości i stawów, problemach z mięśniami i chorobach z innych kategorii. W niniejszej książce po raz pierwszy dokładnie omówiono niemal dwieście chorób i zaburzeń.
   Konkretne zalecenia dotyczące diety i stylu życia, przyporządkowane poszczególnym chorobom i zaburzeniom, będą dla każdej osoby nieco inne, co zależy od stanu zdrowia, wieku, płci, poziomu aktywności i potrzeb osobistych. Używanie soli, oleju i innych przypraw, proporcje zbóż, doprawianie zup, równowaga warzyw, siła przypraw i inne czynniki mogą w poszczególnych przypadkach nieznacznie się różnić. Rozdział 6 wyjaśnia klasyfikowanie każdej choroby albo zaburzenia oraz łączenie konkretnych zaleceń dotyczących diety i stylu życia ze standardowymi zaleceniami diety makrobiotycznej dla osób o ogólnie dobrym stanie zdrowia, albo też z jedną z trzech diet uzdrawiających. Ponieważ zaleca się wiele podobnych potraw i środków własnego wyrobu, ogólne wskazówki dietetyczne, jadło-spisy, przepisy kulinarne i instrukcje dotyczące domowych środków leczniczych zebrano dla ułatwienia w III części książki.

   Makrobiotyczna ścieżka do całkowitego zdrowia koncentruje się na diecie jako podstawie zdrowego, szczęśliwego życia i przedstawia wszechstronne zalecenia żywieniowe dla umiarkowanych regionów świata, co obejmuje większość Ameryki Północnej, Europy, Rosji, Chin i Japonii oraz umiarkowane rejony Afryki, Ameryki Południowej i Australii. Mamy nadzieję, że zawarty w niniejszej książce materiał dotyczący stylu życia, środowiska, fizjonomiki, komplementarnych metod uzdrawiania, takich jak masaż do-in, masaż shiatsu, uzdrawianie dłońmi, medytacja czy monotonna intonacja, a także innych wymienionych praktyk, zostanie w przyszłości rozszerzony i będzie stanowił wszechstronną encyklopedię naturalnego uzdrawiania zawierającą zalecenia dietetyczne dla wszystkich głównych regionów, klimatów i warunków środowiskowych świata.
   Charaka Samhita, wielki staroin-dyjski tekst o uzdrawianiu, składa się z siedmiu tomów i dziś bez problemu zmieści się na jednej płycie kompaktowej. Mamy nadzieję, że niniejsza książka, która łączy tradycyjną mądrość dotyczącą odżywiania i uzdrawiających środków leczniczych ze współczesnymi metodami i osiągnięciami, będzie służyć ludziom kolejnego stulecia jako nowa medycyna do czasu opracowania większego, wielotomowego projektu, albo - jeszcze lepiej - do czasu, gdy przestanie być on potrzebny.

Michio Kushi i Alex Jack Becket,

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Michio Kushi, Alex Jack

 • Tytuł oryginału: 

  The Macrobiotic Path to Total Health

 • Liczba stron: 

  640

 • Wymiary: 

  170x240

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-7649-109-7

 • Tłumacz: 

  Katarzyna Jamrozik

 • Rok wydania: 

  2016

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...