O Obfitości I Godziwym Zarobkowaniu
Wczytuję dane...
KOD: 978-83-7191-984-8
Autor: Neale Donald Walsch
Koszt wysyłki od: 6.90 PLN

Wprowadzenie do książki

O obfitości i godziwym zarobkowaniu

  Największą ironią życia jest to, że wszystkim nam jest dane to, czego pragniemy. Mamy pod dostatkiem tego, czego żałujemy, że nie mamy pod dostatkiem.
  Możecie nie wierzyć, że to prawda w odniesieniu do was albo innych, których znacie czy obserwujecie na co dzień, ale taka jest prawda; tylko nasza myśl, że to nieprawda, sprawia, że wydaje się to nieprawdą w naszym doświadczeniu.
   Na to, jak doświadczamy życia, w ogromnym stopniu rzutuje perspektywa. Co jeden uzna za „brak", drugi nazwie „obfitością". I w ten sposób nasze indywidualne definicje kształtują nasze indywidualne doświadczenia. A nasze definicje, czy jak ja to, określam nasze decyzje, powielają się i mnożą. Cokolwiek ogłosimy takim czy owakim, takim czy owakim się stanie.
   Skąd to wiem? Bo umiem słuchać. Od dawna zadawałem sobie te pytania, a kilka lat temu zacząłem otrzymywać odpowiedzi. Wierzę, że pochodzą one od Boga. Odpowiedzi te wywarły na mnie takie wrażenie, tak mnie wówczas poruszyły, że postanowiłem utrwalić je na piśmie. Zapis ten dał początek późniejszej serii Rozmów z Bogiem, które stały się bestsellerem na skalę światową.
   Nie jest konieczne podzielanie mojej wiary co do źródła owej wiedzy, do tego, aby czerpać z niej korzyści. Trzeba tylko dopuścić możliwość, że jest być może coś, czego ludzie nie do końca rozumieją, jeśli chodzi o obfitość w życiu, a czego zrozumienie mogłoby wszystko odmienić.
   Z takim nastawieniem właśnie zebrał się zespół złożony z około czterdziestu osób w domu na obrzeżach San Francisco w styczniu 1999 roku po to, aby wraz ze mną bardziej szczegółowo rozważyć to, co mówią na ten temat Rozmowy z Bogiem. Podzieliłem się z grupą moim zrozumieniem materiału dotyczącego obfitości i odpowiadałem na zadawane mi pytania. Synergia tego spotkania zaowocowała elektryzującym doświadczeniem, którego wynikiem był swobodny przepływ cudownej mądrości, przepływ, który co niniejszym z radością oznajmiam, został uwieczniony na taśmach wideo i audio, a ich opracowane wersje stały się dostępne dla szerokiej publiczności.
   Obecna książka stanowi zapis tego zdarzenia.
   Czyta się ją bardziej potoczyście - co jak sądzę, wzmaga jej inspirującą siłę - aniżeli tekst przeznaczony do druku. Ponieważ formatu książkowego nie ograniczają ramy czasowe ani wymogi produkcji, zdołaliśmy zamieścić tutaj to, co ze względu na konieczne skróty nie znalazło się na opracowanych taśmach.
   Bóg mówi nam w RzB, że większość z nas nie rozumie, na czym tak naprawdę polega obfitość i myli ją z pieniędzmi. Lecz kiedy dokonujemy dokładnego rozpoznania w tej dziedzinie, w której rzeczywiście wszystkiego mamy w bród i postanowimy podzielić się tym szczodrze z każdym, z kim się stykamy, przekonujemy się, że to, co do tej pory utożsamialiśmy z obfitością - pieniądze -napływa do nas szerokim strumieniem.
   Niemniej, nawet takiego splotu wydarzeń wielu z nas nie potrafi zaakceptować. Pieniądze kojarzą się nam bowiem z doświadczeniem i energią, / dla których nie ma miejsca w Boskiej rzeczywistości. Lecz w całym wszechświecie nie ma nic, co nie mieściłoby się w   Boskiej rzeczywistości; co nie byłoby częścią Boga. Kiedy pojmiemy, że pieniądze również wchodzą w skład Boskiej natury, zmienimy do nich swój stosunek. Ujrzymy w nich odbicie Bożej chwały, a nie przyczynę wszelkiego zła. To zaś wywołać może zadziwiające skutki.
   Doświadczenie obfitości w życiu jest możliwe, a cudowna mądrość zawarta w księgach RzB, pokazuje nam, jak to osiągnąć.
  Oto ta mądrość, tak, jak ją otrzymałem i zrozumiałem. Przekazuję ją wam z pokorą - czy jest to towar pełnowartościowy, sprawdźcie sami - w nadziei, że jej zadanie zostanie spełnione nawet wtedy, gdy choć jedna uwaga otworzy nowe okno czy rozewrze szeroko wrota ku mojemu większemu szczęściu.

Neale Donald Walsch

Szczegółowe Informacje

 • Autor: 

  Neale Donald Walsch

 • Tytuł oryginału: 

  Neale Donald Walsch on Abundance and Right Livelihood

 • Liczba stron: 

  110

 • Wymiary: 

  125x195

 • Oprawa: 

  Twarda

 • ISBN: 

  978-83-7191-984-8

 • Tłumacz: 

  Sławomir Studniarz

 • Rok wydania: 

  2011

Polecamy
Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...